Як стати атеїстом

Атеїзм, в широкому сенсі, - це відсутність віри в існування богів. Це визначення стосується як тих, хто стверджує, що ніякого бога не існує, і тих, хто не заявляє про те, існують боги чи ні. Простіше кажучи, всім, хто не говорить "Я вірю в існування Бога / богів" - це, за визначенням, атеїст. Більш загальні і вузькі визначення, однак, часто стосуються тільки тих, хто стверджує, що Бога немає. Це атеїсти, яких називають агностиками або просто неатеістамі.


Немає єдиної ідеології, поведінки або якихось постійних ритуалів, яким би слідували все атеїст. Є люди, чиї релігійні або духовні переконання можна описати, як атеїстичні, хоча ті, хто дотримується таких переконань, як правило, не називають себе атеїстами.


Через деякі протиріч у вірі, насамперед, в країнах, де сильно розвинена релігія, бути атеїстом - чи не означає навмисно "не слухати Бога". Атеїзм - це не віра, а тільки її відсутність. Атеїстів також іноді звинувачують у "ненависті до Бога", що неможливо, так як не можна ненавидіти те, у що ви не вірите. Атеїзм не пов`язаний безпосередньо ні з еволюцією, ні з теорією великого вибуху. Проте, багато атеїсти, в першу чергу ті, хто бажає вивчати атеїзм і релігію в подальшому, звертаються до науки, і тому проявляють інтерес до таких теорій.


У таких країнах, як Сполучені Штати Америки, і на континентах, таких як Азія, процвітає релігія. Хоча це може здатися контрастом, як чорне і біле: країни з найбільш високим рівнем бідності та вбивств, низьким рівнем освіти і людського розвитку, як правило, самі релігійні, на відміну від найбільш атеїстичних країн, таких як Норвегія і Швеція. Це можна спостерігати і в США в окремих штатах.

Кроки

 1. 1

  Проаналізуйте ваші нинішні переконання. Неважливо, у що ти раніше вірили, якщо зараз ви в глибині душі перестали вірити в Бога, значить, ваша трансформація вже завершена. Ніякої процес або ініціатива не повинні спонукати стати атеїстом (за винятком, можливо, "виходу" до інших). Якщо ви здатні щиро думати, "я не вірю, що є Бог / боги" - ви вже атеїст.

 2. 2

  Зрозумійте різницю між вірою і правдою. Розглянемо наступні приклади:
  • Незнайомець стукає у ваші двері і каже вам, що ваша дитина загинула в автомобільній аварії за межами школи.
   • Ви відчуєте біль, емоції - але цей незнайомець. Чи повірите ви йому? Чи знає він, хто ваша дитина? Можливо, це якась зла жарт? Ви дійсно повірите, що ваша дитина загинула? Вас почнуть терзати смутні сумніви.
  • Двоє поліцейських постукали вас у двері, а на дорозі стоїть їх службовий автомобіль. Вони кажуть вам, що ваша дитина загинула. Вони просять вас піти з ними, щоб упізнати тіло.
   • Ви, ймовірно їм повірите, адже вони є співробітниками поліції. Ви зможете відчути емоції, як ніби ви впевнені, що ваша дитина мертвий. Це буде для вас реальним стресом.
  • Ви повинні помітити, що різниця між цими двома прикладами -це авторитет того, хто вам повідомляє новина, а не сама новина. Ці приклади обрані також для демонстрації їх емоційного змісту, тому що емоційний зміст - це велика частина того, що робить для нас реальною ту чи іншу ситуацію.
  • Суть в тому, що коли ми віримо в що-небудь засноване на авторитеті або емоціях, або і те і інше, ми не знаємо, наскільки це правда, поки ми не побачимо все своїми очима. Людина з найбільшим для вас авторитетом може сказати вам просту річ, і ви можете в неї повірити, а він може повірити в себе, але це не в якій мірі не робить віру істинною.

 3. 3

  Вивчіть різницю між науковою вірою і релігійними переконаннями. Різниця між вірою в науковою теорією полягає в протилежності віри в релігійні догми, і зводиться до різниці між науковими установами і закладами різних релігій.Основополагающіе ідеї релігійних інститутів полягають в тому, що природа реальності не відома. Природа реальності написана в книзі або в свиті. Цей лист було спочатку зроблено, або продиктовано або натхненне Богом. Релігійні інститути, в першу чергу, займаються поширенням інформації про "відомих" реальних фактах, тому що в їх розумінні реальність - це те, що вони зобов`язані робити. Релігійні "факти" не виступають предметом тестування, і в більшості випадків не можуть бути перевірені. Релігійні "факти" не підтверджуються доказами, відкритими для інтерпретації або з відсутністю доказів. Релігійні "факти" не рецензуються усіма релігіями, щоб досягти консенсуса.Концепція, що лежить в основі в наукового підходу, полягає в тому, що природа реальності - невідома. Наукові інститути стурбовані, насамперед, проявом природи реальності і не роблять ніяких припущень. Наукові теорії повинні, за визначенням, перевірятися (бути непідробленими). Теорії повинні публікуватися для ознайомлення для інших вчених з метою досягнення консенсусу. Теорії прийнято підтверджувати доказами, які не відкриті для інтерпретації, або тлумачаться кваліфікованими вченими. У разі виявлення доказів, які суперечить теорії, теорії будуть отвергнути.Одін вірить в авторитет вченого, тому що він отримує свої повноваження в процесі вивчення, і тому що вони зацікавлені в розкритті істини. Інші ж вірять у релігійних авторитетів, тому що вони були наділені повноваженнями від своїх керівників, які в свою чергу отримують свої повноваження від своїх підлеглих. Релігія не зацікавлена в розкритті істини, тому що "факти" вже відомі.

 4. 4

  Пам`ятайте, що ви не єдина людина, яка не зміг відрити для себе релігію. Люди протягом всієї історії ставилися до своїх релігійних переконань критично і шукали каверзи. Якщо у вас з`явилися питання і проблеми, то ставитеся до цього з розумінням, що вас ніхто не покарає за те, що ви намагалися знайти те, у що ви дійсно вірите. Якщо ваші переконання правильні, тоді вони витримають будь-яку крітіку.Большінство коли-небудь існували релігій вимерли. Вам буде складно знайти людей, які поклоняються Тору або Кецалькоатлю. Твердо розберіться, чому ви не вірите в Тора, Ра або Зевса. Стали б ви ісламстом, християнином або євреєм, якщо ви виросли в Ірані, Міссісіпі, чи в Ізраїлі?

 5. 5

  Розгляньте вашу етику і спробуйте зрозуміти її походження. Вам не потрібен Бог / боги, щоб бути моральним. Атеїсти етичні. Як і більшість теїстів, багато атеїсти жертвують на благодійність і живуть моральним життям, схожої на життя теїстами. У атеїстів для цього можуть бути різні мотіви.С або без релігії хороші люди можуть вести себе добре, а погані люди можуть робити зло-але для хороших людей робити зло - займає релігія.-Стівен Віенберг
 6. 6

  Зрозумійте різницю між атеїзмом і агностицизмом.
  • Атеїст не вірить в існування Бога / богів. Більшість атеїстів помічають, що немає доказів існування Бога / богів. Тому що немає документальних свідчень, що Бог / боги існують, і вони не керуються релігією у прийнятті своїх рішень. Агностики не вірять, що можна знати про існування Бога або богів.
  • Ви не повинні виступати проти релігії. Більшість атеїстів, тим не менш, не сприймають релігію, а також вчення про віру як чеснота. Є й інші, які як і раніше відвідують релігійні служби, зі своїх причин, таким, як угода з деякими моральними принципами, членство в громаді або навіть просто любов до музики.
  • Вам не потрібно виключати можливість неперевірених або недоведених явищ. Ви можете визнати, що вони можливі не наполягаючи і не діючи, як ніби вони істинні, або намагаючись переконати інших, що вони істинні.
  • Ви не повинні підписуватися на будь-які переконання. Атеїзм - це не релігія. Атеїсти пропонують широкий спектр переконань і поглядів, єдина схожість - це відсутність віри в Бога чи богів.

 7. 7

  Зрозумійте, що вам не доведеться відмовлятися від вашої культури. Культура, традиції і вірність племені - це дуже важливо для багатьох людей, включаючи атеїстів. Заперечуючи віру в Бога / богів, не потрібно повністю відгородитися від культури, пов`язаної з вашої колишньої релігією. Практично в кожній культурі Північної півкулі святкується день зимового сонцестояння. Можливе пояснення цього явища - відсутність і недолік в продуктах в зимові місяці. Таке свято може бути, і в багатьох випадках, для атеїста все ж важливі його внутрішні цінності, і серед них - обмін та спілкування з іншими. Формально християнські атеїсти і раніше обмінюватися подарунками зі своїми віруючими друзями, ставлять різдвяну ялинку і збираються разом з родиною та друзями на Різдво, без будь-якої релігійної необхідності. Те ж саме можна сказати і про тих, хто сповідує іншу віру або зовсім ні в що не вірить.

 8. 8

  Навчіться дивитися і робити висновки про світ шляхом логічних міркувань, а не через віру. Науковий метод вважається кращим способом зрозуміти світ.

 9. 9

  Обговоріть устрій світу в цьому контексті з іншими атеїстами і релігійними людьми. Це допоможе вам зрозуміти, чому люди вважають так чи інакше, і допоможе вам зрозуміти ваш атеїзм в цьому контексті.

 10. 10

  Вивчіть різні форми теїзму. У той час як більшість атеїстів і теїстів стверджують, що їх затвердження позитивні (і, отже, несуть тягар доказів), важливо всебічно зрозуміти вашу колишню віру і її догмати, а також людей інших віросповідань. Чим більше ви навчитеся розбиратися в інших релігіях, тим легше вам буде зрозуміти, у що вірять інші люди і розширити свій власний світогляд. Також, це допоможе вам відбитися від тих, хто буде намагатися звернути вас в свою релігію, як тільки дізнається про ваш атеїзм.

 11. 11

  Висловлюйте вашу точку зору тим, кому це цікаво. Не соромтеся, але й не будьте поблажливими. Спробуйте допомогти їм зрозуміти вашу точку зору в неконфронтаційної манері. Однак ви можете приховати вашу точку зору, якщо зрозуміло, що ви можете при цьому зіткнутися з неприємностями. У деяких країнах або регіонах, ціна атеїзму може бути дуже високою.


Задавайте питання

Атеїзм завжди ґрунтувався на постановці запитань. Питання бути чи не бути - один з найбільш важливих питань в історії людства, не кажучи вже про вашого власного життя. Знайдіть трохи вільного часу і задайте собі наступні питання. Це може підсилити вашу віру в божество, і це може привести вас до атеїзму.


Ось кілька питань для початку: 1. Чому я вірю в Бога? Це найважливіше питання з усіх. Чи є у вас підстави вірити? Якщо так, то яка причина вашої віри?
 2. Як я вперше повірив у Бога? Якщо ви теїст, швидше за все, ви виросли в релігійній сім`ї. У дитинстві ми дуже сприйнятливі і схильні до навчання, це означає щось, що ми дізнаємося, можливо, буде важко змінити. Ще одним важливим моментом є той факт, що якщо ви народилися в Сполучених Штатах Америки (або будь-якому іншому великому християнському суспільстві), ви, швидше за все, щоб станете християнином. Якщо ви народилися в Саудівській Аравії, ви, швидше за все, станете мусульманином. Якби ви народилися в Норвегії в часи вікінгів, ви б вірили в Тора і Одіна. Якщо ви виховувалися не в релігійній сім`ї, потрібен деякий час, щоб проаналізувати те, що відбувається під час вашого особистого розвитку.
 3. Чи є докази існування Бога? Поки немає ніяких доказів про існування якого-небудь вищої істоти. Якщо ви думаєте, що у вас є докази існування Бога, проведіть деякі дослідження. Ви можете бути здивовані.
 4. Чому я вірю в конкретного Бога? / Що робити, якщо я помиляюся? Існують тисячі різних богів, серед яких можна вибрати свого. Якщо ви християнин, то що якщо римські боги -Істинна боги? І, звичайно ж, навпаки. Оскільки немає ніяких доказів існування якого-небудь Бога, ви приймаєте ризик, що ваш Бог - єдино правильний, грунтуючись лише на сліпій вірі. Більшість монотеїстичних релігій, таких як християнство, іслам, іудаїзм, підтримують концепцію пекла, де невіруючі будуть вічно прокляті. Що робити, якщо інші релігії вірні, а ваша - ні?
 5. Задумайтесь про християнство, що насправді означає "Ісус Син Божий" (або що мається на увазі)? Чому Ісусові потрібно 23 хромосом, щоб стати людиною? Бог біологічний батько Ісуса? Бог духовний батько Ісуса? Бог якийсь інший батько?
 6. Чи справді Бог "всезнаючий"? Що таке "пізнання"? (Наприклад, "Кількість волосків на головах всіх живучих людей", "пізнаване".) Чи дійсно Бог видет або знає все? Ми отримуємо "знання" через наші "почуття" - зір, слух, і т.д., і зберігаємо ці "знання" в нашому мозку. Які "почуття" є у Бога? Як Бог може отримати інформацію? Чи може "знання" стати фізичною основою для всього живого?
 7. Бог дійсно "всемогутній" та / або "доброзичливий"? світі постійно трапляється безліч "поганих" речей (землетруси, вбивства, згвалтування, ДТП, та ін.) Бог робить це? Бог не зробив нічого, щоб зупинити "погане" пригода? Чи є докази того, що Бог ніколи не використовував свою силу? Чи сподівання, що він буде коли-небудь використовувати свою силу?
 8. Бог дійсно "всюдисущий"? Одне визначення / пояснення: "атрибут Бога, яким він наповнює всесвіт у всіх її частинах і присутній одночасно скрізь. Чи не частину, але весь Бог присутній у кожному місці". Ми знаємо, що Бог - це не "фізичне" (він не складається з атомів). Звідки нам знати, що Бог завжди присутній, якщо його не можна побачити або виміряти?
 9. Що значить "існувати?" Ми знаємо, що Бог - це не "фізичне" (він не складається з атомів). Ніхто не вимірював Бога як "силу" (наприклад, гравітацію). Так що значить для Бога "існувати"? Не можна довести негативне (не може бути доведено, що Бога не існує). Але якщо ніхто дійсно не зміг довести (за допомогою наукових методів), що Бог існує, які шанси, що в найближчі 100 років з`являться якісь докази?
 10. Чи існує насправді "життя після смерті"? Ми знаємо, що наші душі не "фізичні". Так, після смерті, ми думаємо, бачимо, чуємо, говоримо, спілкуємося, і т.д.?
 11. Чи бувають дива? Бог відповідає на молитви? Чи є Бог "активним" Божеством? Давайте визначимо, чудо як "будь-яка подія, яка не може бути пояснено природними силами або стихійними законами - те, що повинно було стати надприродним дією божественного посланця." Наприклад, у пошуку гори, яка висить у повітрі, або елемента, який може перетворюватися на інший - мідь в золото, вода у вино, та ін. (Зверніть увагу, що доказів чуда, що Бог існує, - ні, проте у Всесвіті є сила, яку ми не можемо осягнути. Це може бути Бог, інші божества або інопланетяни і так далі.) Оскільки немає ніяких задокументованих чудес, в недавньому минулому, хто-небудь серйозно вірить, що в його / її житті трапиться диво? Але якщо чудес немає, то і Бог не "діючий" Бог, т. Е. Бог не втручається. Або все, що відбувається на нашій планеті - відбувається в межах кордонів "природних сил і законів природи". Тому Бог не відповів на молитви і навряд чи коли-небудь відповість на ці молитви. Ви на стільки егоцентричні, щоб просити Бога призупинити природний порядок речей? Багато об`єктивно погані речі (землетруси, авіакатастрофи, вбивства, згвалтування та ін.) Трапляються з людьми, здавалося б, без впливу релігійних вірувань. Повинні бути зроблені виключення, просто в нашому випадку? Якщо ви не вірите, що Бог втручається у ваше життя - чи логічно йому молитися? Чи варто йому поклонятися?
 12. Наскільки добре ви розумієте вашу "людська природа"? Давайте визначимо три "рівня віри", кожен з яких вимагає "більшого пристрасті", ніж попередній: (1) віра, що Бог существует- (2) віра, що Ісус є Син Божий-і (3) переконання, що Біблія "безгрішна "(абсолютно вірно). Зверніть увагу, що кожен рівень вимагає віри в те, що не може бути доведено, і ці уявлення повинні бути прийняті "з вірою". Розумна людина, придивляючись до речових доказів, знайденим в нашому Всесвіті, прийшов до висновку, що Земля існує значно довше, ніж 10 000 років. Але ті, хто вірять, що Біблія - безгрішна віра, кажуть, що це Бог створив землю (і Всесвіт) близько 10 000 років тому. Через природу людського розуму, віра розглядається не тільки як факт, але трактується як те, що має більший пріоритет, ніж все інше, що може бачити розум і про що він може думати. На їхню думку, будь-яке спостереження, яке суперечить цьому факту, могло розглядатися (або повідомлятися) неправильно: наприклад, "Оскільки існують копалини кістки динозаврів, то динозаври були живі 10000 років тому і якимось невідомим процесом скам`яніли і збереглися їхні кістки. Навіть якщо ми не можемо розібратися в процесі, і навіть якщо він перебуває за межами людського розуміння, Бог знає все ". Тому люди, які не на "рівні 3 своєї віри", думаючи про людей, які досягли цього рівня, повинні зробити висновок, що існує щось в людській природі, що дозволяє переконувати "сліпих" людей в реальності навколо них. (Може бути, саме тому "віру" часто називають "сліпою вірою".) Людям, які знаходяться на «Рівнях віри 1 і 2" слід подивитися на себе з боку і задатися питанням, затьмарює чи їхня віра реальність навколо них («рай і пекло не існують, не може бути життя після смерті, чудес не буває, та ін. »). Занадто часто, коли люди піддають сумніву свою віру, вони знаходять в собі причини, чому вони ставлять під сумнів свою віру, і не питають себе, чому їх символи віри не сумісні з реальністю.

Поради

 • Пам`ятайте, що бути атеїстом - це нормально!
 • Ставтеся до всіх людей, в тому числі до віруючих, з повагою, бо це розумний підхід. Неприємністю для віруючих людей буде, ймовірно, тільки переконатися в своїх негативних припущеннях, що вони, можливо, можуть прийняти і інші переконання.
 • Не турбуйтеся про виникнення релігійних / спільних релігійних цінностей, або про те, щоб завжди бути "проти" релігії. Ви атеїст рівно на стільки, на скільки ви себе їм відчуваєте.
 • Ви можете почитати книги Річарда Докінза, Деніела Деннет, Крістофера Хітченса, Сема Харріса і Карла Сагана, або слухайте виступи таких гумористів, як Джордж Карлін, Тім Мінчін. Вони всі пов`язані з атеїзмом.
 • Подивіться відео на Youtube, зроблені користувачами Thunderf00t, FFreeThinker (так, з двома "F") і TheThinkingAtheist. Є також багато інших відео на Youtube, що просувають, що пояснюють і відстоюють атеїзм. Вони можуть стати хорошою основою для ваших переконань.

Попередження

 • Може так статися, що деякі друзі від вас відвернутися. Це були не справжні друзі. Якщо це не так, то вони залишаться з вами.
 • Вивчайте ваші переконання. Не просто станьте атеїстом, тому що ви так хочете. Вивчіть все і подумайте, чи варто вірити в Бога чи ні. У кінцевому рахунку, ви не повинні вирішувати стати атеїстом, лише тому що ви насправді ще не визначилися в своїй позиції. Зрештою, ви просто зрозумієте, що це не ваша думка.
 • Віруючі можуть намагатися, іноді занадто наполегливо, звернути вас в свою релігію. Вони можуть абсолютно не розуміти вашої позиції. Проявіть розуміння.
 • Будьте готові до атак з боку деяких віруючих людей. Багато теїсти нав`язують свою відсутність переконань, часом це виглядає страхітливо. Багато атеїсти зневажають суспільство або навіть погрожують насильством. Важливо говорити про ваших ідеях, але обов`язково робити це у відповідний час.