Як переконати християнина стати атеїстом

Хоча може здатися, що ми повинні переконати віруючих визнати помилковість своїх богів і релігії, але завжди пам`ятайте, що віра є глибоко особистою справою і часто пов`язана з емоціями. Віруючі будуть задавати питання або приводити в приклад особистий досвід, щоб виправдати свої переконання. Атеїст повинен підготувати добре побудовані, емоційні відповіді на деякі з найбільш поширених проблем, які піднімає віруючий.


Необов`язково "виігравать" аргументи віри. Просто задавати віруючому питання до роздумів і відкривати його розум до ширших можливостей має бути достатньо.

Кроки

 1. 1

  Подумайте про вашу дружбу.Близькі ви? Якщо ні, спробуйте зробити вашу дружбу міцніше, перш ніж намагатися змінити чиїсь релігійні переконання. Релігійні дебати краще вести з людьми, з якими ви перебуваєте в дружніх відносинах, щоб міцна основа стримала всі розбіжності, якщо результат не буде позитивним.

 2. 2

  Наберіться знань. Ключ до зміни чийогось думки - зрозуміти їх і свою позицію. Читайте все про атеїзм, християнської апологетики та релігійної історії. Деякі християни, наприклад, не знають витоки своєї релігії поза біблійного контексту, тому розуміння історії може бути корисним.

 3. 3

  Вивчіть загальні аргументи, висунуті віруючими і кращі спростування. Хоча неможливо підготуватися до кожного аргументу, ви повинні знати деякі з найбільш поширених тем для розмови в християнській апологетики. До них відносяться такі аргументи, як тонка настройка Всесвіту, різні космологічні аргументи, парі Паскаля, аргументи моралі, особистий досвід і так далі.

 4. 4

  Вивчіть міфи, міські легенди і забобони і дізнайтеся, чому люди вірять в розповіді, підкріплені малою кількістю доказів. Трохи розбираючись в психології віри, ви будете краще підготовлені до поставлених перед вами завдань.

 5. 5

  Уважно вивчіть свою святу книгу від кірки до кірки. Біблія містить не тільки протиріччя, але й історії, які, як було доведено історично, невірні. Наприклад, історія про єврейські рабів в Єгипті, які бігли в "Виході".

 6. 6

  Вивчайте основи фізики та біології, так як віруючі можуть утворювати аргументи, використовуючи дефектну інтерпретацію фізики чи біології. Розуміння ядра цих предметів дозволить вам визначити погані аргументи, як, наприклад, другий закон термодинаміки.

 7. 7

  Почніть розмову з повсякденності. Спочатку ви повинні показати, як атеїзм вплинув на ваше власне життя в позитивному ключі. Посилатися на рецензуються наукові публікації за будь-якої можливості може бути зайвим. Однак, якщо опонент вірить, що Бог зробив це або інша подія в їхньому житті, можна вказати їм інші фактори, які допомогли їм - наприклад, випадковість, їх власна робота чи професійну майстерність.

 8. 8

  Виробіть у них звичку задаватися питаннями про свою віру. Іноді буває досить вказати на одну помилку. Крім того, попросіть їх пояснити щось про їх релігії, що ви нібито не розумієте, щоб змусити їх задуматися про глибоке значенні.

 9. 9

  Нехай вони спробують звернути вас в віру. Багато християн автоматично спробують звернути вас в віру. Це найпростіший спосіб привернути їх, особливо якщо ви знайомі з аргументами, які вони використовують. Просто зберігайте спокій, твердість і помірність - і ви вже ставите під сумнів стереотип про "аморальних і злих атеїстів"

 10. 10

  Дайте вашому другу практичні поради у вирішенні своїх проблем, цитуючи шановні книги і шанованих експертів у різних областях. Якщо ваш друг призводить мудру думку з Біблії, вкажіть, як можна прийти до цієї мудрості без релігії або Біблії.

 11. 11

  Уникайте логічних помилок і вкажіть на ті, які використовує ваш друг. Обидві сторони будь-якій дискусії будуть часто створювати неправильну аргументацію і покладатися на риторику, навіть не помічаючи того. Загальні логічні помилки в релігійних дебатах включають: "Жоден істинний шотландець", "Після цього - значить по причині цього", "Брехлива аналогія" і "Аргумент до незнання".

 12. 12

  Допоможіть їм змінити коло спілкування. Допоможіть їм знайти спілкування за межами свого вузького кола віруючих, щоб побачити інші точки зору. Вони, можливо, не розглядали інші точки зору, ніж ті, що виносяться їх церквою і однолітками.
 13. 13

  Не намагайтеся змінити людину надто різко. Переобращеніе є досить особистим подією, яка за своєю суттю займає багато часу. Зміни відбуваються поступово, так що не тисніть надто сильно. Нехай людина самостійно прийде до розуміння світу без будь-яких богів. Приватне осягнення завжди дає більш сильні результати.

 14. 14

  Знайте, коли відступати. Не дозволяйте розбратів і суперечкам стати перешкодою дружбу, вмійте вчасно зупинитися.

 15. 15

  Будьте відкритими. Слухайте і намагайтеся зрозуміти їх точку зору. Дізнатися, що змушує їх вірити в те, що вони роблять. Пам`ятаєте, ми не можемо гарантовано довести, що не існує ніяких богів. Ми можемо тільки довести, що боги і релігія дійсно придумані людиною, вказати на невідповідності у вірі і показати, як вчені відповідають на ряд грандіозних питань світобудови. Ми можемо тільки показати, що світ не закінчується там, де закінчується віра.

Загальні питання і аргументи

 • Що було до Великого вибуху?
  • Ми ще не знаємо. Тим не менш, це схоже на питання: "Що знаходиться на північ від північного полюса?" Оскільки визначення Великого вибуху знаменує початок не тільки Всесвіту, але й часу, проводячи аналогію з часом, коли t = 0, - це як йти на милю на північ від північного полюса. Ви просто почнете рухатися на південь. Час - це вимір, який випливає з Великого вибуху. До Великого вибуху даний вимір часу не існувало.
  • Інша теорія полягає в тому, що наш Всесвіт існує як частина набагато більшою мультивселенной. У мультивселенной Великий вибух і спостерігається Всесвіт будуть лише малою частиною нескінченної позачасовий космічної сутності, що містить багато всесвітів з потенційно нескінченним числом великих вибухів, що відбуваються весь час.
 • Порядок не може відбуватися з хаосу, ентропія не дозволить цього.
  • Хаос і ентропія описують різні речі. Ентропія може бути локально повернута назад. Сонце, посилаючи своє тепло Всесвіту, дозволяє нам виконувати роботи. Рослини поглинають світло, щоб справити цукор, але виділяють тепло, "нижчу" форму енергії. "Хаос", з іншого боку, не визначений. Мається на увазі математичний хаос, випадковість, однорідність? Візьміть коробку, наповнити її великими і малими кулями, бісером або камінчиками. Примусьте його вібрувати. Великі кулі будуть підніматися нагору, навіть якщо вони трохи важче. Вуаля! Порядок через хаос.
 • Життя не могла прийти в існування по простому збігу.
  • Це не так. Атоми і молекули мають певну поведінку (хімія), багато експерименти показали, що такі прості правила можуть призвести до величезної складності. Як багато часу буде потрібно для того, щоб це відбулося, залежить від законів ймовірності. Кидайте кістки досить довго, і ви можете отримати однакове число очок будь-яку кількість разів поспіль. Перші самовідтворюються молекули не повинні бути повністю функціонуючої ланцюгом ДНК в повністю функціонуючої клітці.
 • Життя занадто складна, щоб відбутися в результаті простого збігу і випадкових подій.
  • Еволюція забезпечує механізм, який можна називати яким завгодно, тільки не випадковим. Дарвінівська еволюція показує, що речі, які краще відтворюють себе, як правило, продовжують існувати. Більшість теїстів, які приводять в аргумент складність світобудови, ймовірно, натякають на теологічний аргумент.


 • Якщо люди не будуть вірити в Бога, звідки вони будуть черпати мораль?
  • Задумайтесь на хвилину: якщо ваша віра в Бога - це єдине, що заважає вам у зґвалтуванні і вбивстві, то як ви можете назвати себе хорошою людиною? Вас повинна лякати думка, що страх пекла - це єдине, що зупиняє християнина від вчинення злочину. Крім того, існує цілий ряд моральних законів в Біблії, які просто ігноруються сьогодні. Якщо є можливо вирішити, які моральні кодекси актуальні і сьогодні, це показує нашу здатність розпізнавати моральна поведінка без божественного втручання. (Рекомендована література: "Моральний ландшафт", Сем Харріс)
 • Якщо Бог не існує, чому більшість країн світу вірять в нього? (Аргумент до народу)
  • Просто тому, що більшість людей в групі або в усьому світі так вважають, ця ідея не стає автоматично правдою. Пам`ятайте, що був час, коли більшість вважали, що Земля - плоска, а потім - що вона знаходиться в центрі Сонячної системи. З тих пір ці переконання були визнані помилковими. Безліч речей було прийнято більшістю, наприклад, рабство, яке ми нині вважаємо необгрунтованим і неприйнятним. Якщо історія вчить нас чому-небудь, так це того, що якщо більшість вважає що-небудь моральним або правдивим, це не робить його таким.
 • Щось не може з`явитися з нічого. (Космологічний аргумент)
  • Як і багато аргументи такого роду, теїсти роблять виняток для Бога, звільняючи його від своїх аргументів. Це означає, що хоча Всесвіт "повинна мати причину", вони дозволяють Богу бути винятком із правила і єдиною допустимою безпричинної силою або об`єктом. Якщо Бог може не мати причини, то і Всесвіт може.
 • Біблія доводить існування Бога. Чому так багато людей пишуть про Бога, якщо це не так?(Аргумент до скромності, обхідні міркування, тавтологія)
  • Цей аргумент залежить від припущення, що Біблія або текст, на який посилається мовець, є точним чи законним. Будь-яке критичне розгляд Біблії ясно покаже, що в ній є багато неточностей і протиріч.
 • Всесвіт і життя показують явні ознаки задуму. (Теологічний аргумент, упереджена аргументація, гіпотеза ad-hoc)
  • Життя відтворює і мутує сама по собі. Те ж саме можна сказати про неживий предмет, на якому люди часто засновують свої критерії "дизайну". Крім того, людське тіло і Всесвіт повні проблем, які будь-який "дизайнер" не включив би. (Теологічний аргумент).

Поради

 • Повага - це вулиця з двостороннім рухом. Проявляйте повагу до теїсти, якщо ви очікуєте отримати те ж натомість.
 • Логіка і правда рідко долають глибоко вкорінені переконання. Будьте готові до сильного опору.
 • Обговоріть ваш погляд на всесвіт і природу. Проілюструйте, як природа емоційно впливає на вас, і як її фізичне походження не применшує особистого благоговіння.
 • Атеїзм - це не більше ніж відсутність віри в богів, от і все. Не намагайтеся докласти будь-які інші визначення до слова, так як це може послабити ваші успіхи.
 • Підкресліть піддається перевірці правду над непроверяемой догмою і скористайтеся цим чесно і порядно, щоб дізнатися, що насправді правда. Якщо ви покажете відкритість до розуміння переконань і думки вашого друга, це має закласти основу його відкритості по відношенню до вас.
 • Покажіть нормальність життя атеїста через ваші власні успіхи і дружбу. Якщо ваш друг бачить, що бути атеїстом означає мати менше повноцінне життя, він може зіткнутися з деякими зі своїх помилок про атеїзм.
 • Майте повагу до їх думкам і переконанням. Ви не змусите когось прийняти або відкинути релігію. Це їх вибір. В іншому випадку вони ніколи не будуть мати те ж відношення.
 • Уважно прислухайтеся до проблем і сумнівам віруючого. Постарайтеся зрозуміти їх причини вірити, а потім підійдіть до кожної з цих проблем безпосередньо.

Попередження

 • Коли мова йде про глибоко укорінених переконаннях, люди часто стають емоційними або навіть розгніваними. Відійдіть від будь-якої дискусії, яка більше не конструктивна.
 • Кожна людина індивідуальна, навіть у межах однієї релігії. Не думайте, що ви знаєте, що ваш друг думає або вірить у щось тільки тому, що він є християнином. Краще запитайте його про це.
 • Не варто агресивно звалювати свої переконання на своїх друзів. Нікого не можна переконати до обігу.
 • Деяка кількість аргументів, які ви, можливо, чули проти християнства або теїзму, були призначені для атеїстів або в якості полеміки. Ці агресивні аргументи, можливо, допомогли вам зміцнити свою позицію, але навряд чи звернути когось в атеїзм. Єдиний випадок, коли вони могли б допомогти - це заспокоїти когось, хто недавно прийшов до атеїзму, що вони зробили правильний вибір.
 • Будьте обережні, намагаючись переконати християнина, так як їх власні переконання так само важливі для того, ким вони є, як і ваші є для вас. Будьте обережні, щоб не перетворити будь-яку спробу звернення в атаку.
 • Обговорити релігію і віру, тільки якщо вам запропонують зробити це. Залиште релігію поза розмов за вечерею і спілкування в Facebook. Останнє, що ви хочете - бути сприйнятим "наставники".