Як сказати батькам, що ви атеїст

Віросповідання - це не вибір, а особисте переконання. Кожен з нас відрізняється тим, що ми вважаємо переконливим і непереконливим. Мати віру, відмінну від інших, може бути нелегко. Ще складніше, коли ваші переконання відрізняються від віри батьків, що надають таке потужне вплив на ваше життя. Розкрити своє атеїстичний світогляд або будь-яку віру, яку ваші релігійні батьки можуть схвалити чи ні, може виявитися не так просто і нести в собі певні ризики, тому робити це треба обережно. Ось деякі думки на цей рахунок ...


Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, що являє собою атеїзм. Атеїст - це просто людина, яка не вірить в бога (або богів). Це світогляд іноді називається слабким атеїзмом, бо саме по собі не містить віри у щось. Деякі атеїсти йдуть далі і заперечують існування богів. Така позиція називається сильним атеїзмом, тому що включає в себе активну вірування, що богів не існує. Ваші батьки можуть не знати сенсу цих термінів, тому робіть все можливе, щоб зрозуміло пояснити свою думку. Наприклад, як це широко поширене, деякі люди будуть ставитися до слабкого атеїзму як до агностицизму, навіть незважаючи на те, що ці два терміни мають різні значення.

 2. 2

  Знайте, що таке агностицизм. Хоча і атеїзм, і агностицизм стосуються віри, агностицизм має справу зі знанням. Агностик - це той, хто дотримується думки, що існування бога (або богів) не піддається пізнанню. Слабкий агностицизм - це світогляд, яке стверджує, що існування або неіснування богів невідомо на даний момент, але може бути пізнане в майбутньому. Сильний агностицизм відстоює точку зору, що існування або неіснування бога по суті неможливо довести. Агностицизм і атеїзм не виключають один одного. Атеїст-агностик може усвідомлювати, що точно не знає, чи існує бог чи ні, не маючи при цьому достатньо віри в богів або навіть зберігаючи віру в те, що богів немає. Аналогічно, агностицизм не виключає теїзму. Теїстами-агностик може розуміти, що доказів існування бога немає, але все одно мати віру в бога або богів.

 3. 3

  Знайте, хто такий співіснують. Це людина, хто вірить, що незалежно від вашого віросповідання, можна об`єднатися і вивчати писання, порівнювати записи і обмінюватися світоглядами без початку нових хрестових походів. Ви знаєте, що ми досить розвинені, щоб бути в змозі обговорювати наші переконання, звертати увагу на відмінності, нічого при цьому не втрачаючи. Знову ж таки, це стосується будь-якої релігії взагалі. Люди з будь-якими переконаннями можуть об`єднатися і визначити, у що вони вірять. Це схоже на релігійний дискусійний клуб. Ми обговорюємо, порівнюємо і можемо трохи сперечатися, але в підсумку ви йдіть, посміхаючись і потискуючи руки.

 4. 4

  Обміркуйте наслідки. Якщо ви були виховані в релігійній сім`ї, розповісти про відсутність віри буде складно. "Агностик" або "атеїст" або навіть "співіснують" може здаватися лайливим словом, бо вони не знають, що це означає для вас. Ви можете сказати три слова, які в цілому мають для вас сенс: "християнський співіснують агностик", і все, що вони зроблять, це сядуть і статутом на вас скляним поглядом. Ви могли б порепетировать з другом, який розділяє ваші переконання і якому довелося пройти через щось подібне, перш ніж почати боротися за те, у що ви вірите. Величезна частина вашої життя могло бути побудована навколо релігійних традицій. Запитайте себе, до якої міри ви готові відмовитися від звичаїв, які виділяють наше життя. Якщо ви хотіли б продовжити слідувати традиціям у вашому будинку, переконайтеся, що батьки знають, що ваші переконання не відокремлюють вас від сімейних справ. Якщо ви не знаєте точно, як відреагують ваші батьки, спробуйте зайти здалеку. Обговоріть з ними тему, яка прямо не стосується релігії, але знаходиться під її впливом, наприклад, аборт, одностатеві шлюби або інші знаходяться під опікою релігії політичні питання. Це дасть вам більше розуміння того, як вони відреагують на відвертий атеїзм. Якщо ви відчуваєте, що прийняття атеїзму може піддати вас небезпеки, не кажіть їм. Пам`ятайте, що вам доведеться жити з ними тільки до моменту, поки ви не зможете переїхати і жити окремо. У крайніх випадках, може бути краще приховати свої справжні релігійні переконання, поки ви не станете більш незалежні.

 5. 5

  Поговоріть з кимось, кому ви довіряєте. Існує багато атеїстичних спільнот у вас в регіоні та в інтернеті. Деякі з них пройшли через ті ж труднощі і можуть дати добру пораду, як діяти. Вони також можуть надати вам моральну підтримку або допомогу, коли вам знадобиться. Як мінімум, вони запропонують безпечний майданчик для висловлення свого атеїзму. Якщо ви не можете знайти таке співтовариство, ви можете довіритися надійному другові. Вам буде набагато легше, якщо ви будете не одні.
 6. 6

  Розкажіть своїм батькам. Якщо ви відчуваєте, що готові поділитися з батьками, зробіть це, коли у них буде час вислухати вас і не буде відволікаючих моментів. Підкресліть, що ви любите їх і цінуйте те, що вони зробили для вас, і що ви ні в якому разі не відмовляєтеся від них. Вони можуть важко сприймати те, що ви збираєтеся їм сказати, тому поважайте їх думку і переконання, в той же час піклуючись про те, щоб не образитися легко самому. Скажіть ясно, що участь у молитві було б лицемірним з вашого боку, і ви хочете відмовитися від цього. Може також допомогти, якщо сказати, що ви тим не менш хочете приймати повну участь у сімейному житті.

 7. 7

  Будьте впевнені. Дайте зрозуміти, що ви прийшли до вашого рішення після довгих роздумів, і зараз більше не займаєтеся пошуком себе. Поясніть батькам, що у вас є підстави міркувати про те, що ви робите, але не сперечайтеся з ними, і ні за яких обставин не підвищуйте голос. Якщо ви відчуваєте, що не були почуті, шанобливо завершите розмову. Дайте батькам час переварити те, що ви їм сказали. Пам`ятайте, мета бесіди - розповісти батькам про ваше рішення, а не сперечатися. У вас буде багато часу, щоб подискутувати пізніше, коли все визначать свою думку на цей рахунок.


Поради

 • Якщо розмова почав приймати агресивний характер, зупиніться. Не дозволяйте йому перетворитися на лайку. Зачекайте, поки вони заспокояться, щоб продовжити. Вийдіть з кімнати, якщо це необхідно.
 • Дайте їм зрозуміти, що ви та ж людина, що й раніше, і залишитеся моральною особистістю.
 • Дайте їм знати, що це не викликано бажанням бути проти них, що ви і зараз любите і поважаєте їх.


 • Поясніть їм, що це те, над чим ви довго роздумували.
 • При розмові дивіться в очі батькам.
 • Почніть розмову з позитивних висловлювань.
 • Говоріть спокійно, але твердо.
 • Якщо батьки не розуміють, дайте їм трохи часу, щоб вони повірили, що у вас є право приймати власні рішення як доросла людина, але дотримуйтеся своєї точки зору.

Попередження

 • Деякі особливо побожні і консервативні віруючі можуть прийняти заяву про атеїзм як підстава для відмови від дитини повністю. Якщо це ваш випадок, переконайтеся, що ви готові до наслідків.
 • У деяких культурах батьки вважають, що вони мають право контролювати кожну деталь життя своєї дитини і можуть карати недолугого дитину фізично. У деяких культурах батько має владу над життям і смертю його дружини і дітей. Тримайтеся подалі від гріха.
 • Навіть якщо ваші батьки - розуміючі люди, будьте готові, що вас емоційно ранять - ймовірно, виникнуть фрази на кшталт "Я розчарований" і "Отже, ти думаєш, що (тут вставте ім`я свого улюбленого померлого друга / родича / домашнього вихованця) Помер для блага ". Це може бути важче для вас, ніж для них, якщо ви почнете говорити про віру таким чином. Чи не заглиблюйтеся в такі складні речі, поки вони не попросять.
 • Іноді краще всього нічого не робити. Якщо вони впевнені, що люди, які не вірять в Бога, потраплять у пекло, вони зроблять все, щоб ви повернулися до віри. Також вони будуть все життя боятися, що їх син / дочка потраплять у пекло. Звичайно, вам буде важко приховати свій недолік віри, але вашим батькам буде у багато разів складніше жити в постійному страху, а вам жити, знаючи, що ваші батьки постійно намагаються змусити вас вірити.