Як прати одяг з ярликом "Тільки суха чистка"

Виробники маркують одяг інструкціями з прання та сушіння, щоб речі вам прослужили якомога довше. Тим не менш, якщо у вашій шафі повно одягу з ярликом "Тільки суха чистка", ви захочете пошукати більш дешевий і зручний варіант очистки. Більшість таких предметів гардероба можуть бути прекрасно очищені в домашніх умовах, використовуючи будь-який з цих способів: ручне прання, делікатний режим пральної машини або домашній комплект сухого чищення.
Метод 1 з 3: Спосіб перший: очищення за допомогою ручного прання

 1. 1

  Прочитайте інформацію на ярлику. Якщо річ зроблена з вовни, шовку або бавовни, ви можете акуратно випрати її вручну.
  • Не періть вручну замшу, шкіру, хутро, пір`я та інші, дуже крихкі тканини. Такі речі віднесіть в хімчистку для професійної обробки.

 2. 2

  У тазі або відрі змішайте мило з холодною водою. Використовуйте мильні пластівці або м`який миючий засіб і злегка перемішайте воду, щоб утворилася піна.
  • Ніколи не використовуйте гарячу воду з речами, які призначені для сухого чищення. Це може пошкодити волокна, а тканина може сісти.
  • Для прання вовняних речей вручну можете використовувати засіб Woolite.

 3. 3

  Кілька разів занурте річ в мильну воду. Занурте одяг повністю, а потім дістаньте і повторіть.
  • Кінчиками пальців потріть самі забруднюючих ділянки, наприклад, пахви і комір.
  • Не використовуйте абразивний інструмент для очистки, так як він може пошкодити волокна.

 4. 4

  Прополощіть річ. Злийте мильну воду і наповніть ємність свіжою, холодною водою. Кілька разів занурте одяг в чисту воду, поки на ній не залишиться миючого засобу.

 5. 5

  Покладіть річ на чисте, вбирає рушник. Поверніть рушник з одягом всередині і обережно стисніть, щоб видалити воду.
  • Розгорніть рушник, перекладіть одяг на сухий ділянку, потім скрутіть рушник знову. Повторіть процедуру три-п`ять разів, поки з одягу не перестане капати.
  • Чи не віджимайте одяг, так як можете пошкодити тендітні волокна.

 6. 6

  Розправте річ і покладіть плазом для просушування. Якщо одяг з цупкої тканини, яка не буде деформуватися на вішалці, то помістіть її на вішалку і просушіть.

Метод 2 з 3: Спосіб другий: машинне прання

 1. 1

  Прочитайте інформацію на ярлику. Ви можете прати в машині одяг з більш жорсткою тканини, яка не деформується на вішалці. Вироби з бавовни, льону і міцних поліестерів, як правило, витримують пральну машину.

 2. 2

  Встановіть вашу пральну машину в самий делікатний режим. Вода повинна бути холодною, а не теплою або гарячою. Для прання використовуйте м`який миючий засіб.
  • Виперіть, призначену для сухого чищення, в делікатному режимі. 3. 3

  Дістаньте одяг з машини відразу ж після завершення прання. Покладіть її плазом або повісьте на вішалку сушитися.

Метод 3 з 3: Спосіб третій: суха чистка в домашніх умовах

 1. 1

  Купуйте комплект для сухого чищення в домашніх умовах. У комплект входить пляшка плямовивідника, листи і мішок для сухого чищення.

 2. 2

  Прочитайте інформацію на ярлику. Комплект сухого чищення підійде для шовку, поліестера й інших, не дуже брудних, делікатних тканин. Якщо ваш одяг сильно забруднена, то краще віднесіть її в хімчистку.

 3. 3

  Використовуйте плямовивідник, щоб очистити плями. У комплект входить такий же плямовивідник, як і всі інші, що продаються в магазині. Застосовуйте його відповідно до інструкцій виробника.
  • Якщо вас турбує те, що плямовивідник може залишити на одязі сліди, то перевірте засіб на прихованому ділянці тканини, щоб переконатися, що воно безпечне для використання.
  • Не використовуйте засіб для виведення плям на великих плямах. Краще віднесіть такий предмет гардероба в хімчистку і не намагайтеся вивести такі плями в домашніх умовах.

 4. 4

  Покладіть одяг у мішок для сухого чищення. Туди ж покладіть листи для сухого чищення. Лист випустить аромат і трохи вологи, щоб у процесі освіжити одяг.

 5. 5

  Покладіть мішок в сушарку. Встановіть сушилку на самий делікатний режим і на найнижчу температуру. Як тільки цикл завершиться, дістаньте мішок з сушарки.

 6. 6

  Повісьте річ на вішалку. Одяг повинен розпрямитися, а процес сухого чищення буде завершений.

Поради

 • На деякій одязі бувають ярлики "Рекомендується суха чистка". Ви можете прати такі речі в машині і вручну, але виробник вважає, що термін служби одягу продовжить суха чистка.
 • Машинне прання та сушіння скорочує термін служби будь-якого одягу. Проводьте суху чистку, якщо предмет гардероба надзвичайно вам доріг, незалежно від рекомендацій виробника. Тим не менш, існує кілька тканин, які не можна очищати таким способом. Ця інформація вказана на ярлику.

Попередження

 • Деякі тканини (наприклад, штучний шовк) сідають при пранні. Більшість речей сяде тільки після першого прання.
 • Не періть одяг у пральній машині, якщо вона прикрашена мереживом, бісером, спеціальними складками або вишивкою.
 • Як правило, ви повинні завжди проводити сухе чищення одягу, зробленої із суміші волокон, шкіри або замші.
 • Матеріал з обробкою, наприклад, щось, що зробить його жорстким, можна піддавати тільки сухому чищенню.