Як прати шерсть

Якщо шерсть прати неакуратно, вона легко може втратити свою форму або, що ще гірше, сісти і стати на кілька розмірів менше. Ви дійсно можете дістати з машини дитячий светр, поклавши туди виріб для дорослого. Якщо вам не потрібна така чарівна трансформація, варто наслідувати нижчевикладеним інструкціям.

Кроки

 1. 1

  Переконайтеся, що виріб з вовни дійсно необхідно прати. На відміну від бавовни і штучних матеріалів, шерсть не потрібно часто прати, - навіть вовняні шкарпетки можна носити багато разів між пранням, якщо піддавати їх впливу повітря між шкарпетками. Не думайте, що ваш вовняний светр необхідно прати тільки тому, що ви звикли це робити з іншими речами, одягнувши їх один раз! Акуратно очищайте плями і провітрюйте вовняні речі, і ви здивуєтеся, як довго вони вам прослужать з мінімальною кількістю прань і невеликим доглядом.

 2. 2

  Замочіть вовняні речі в холодній воді на кілька годин до прання. Зробіть це, щоб все вовняні волокна просочилися водою. Цей метод допоможе запобігти усадку вовняний речі.

 3. 3

  При необхідності очистіть плями. Сильно забруднені предмети, наприклад пелюшки, необхідно попередньо очистити щіткою, а потім сполоснути холодною чистою водою. Якщо пелюшки лише злегка просочилися сечею, їх можна просто сполоснути, а не прати, або навіть всього лише провітрити, - шерсть це чудовий натуральний продукт, який дуже прекрасно самоочищається!
 4. 4

  Використовуйте правильну продукцію. Існують продукти, спеціально створені для прання вовни. Ви також можете стирати з дуже невеликою кількістю мила, мила для рук або Кастилія, води і, можливо, невеликим кількість ефірного масла (наприклад, лаванди). В першу чергу розчиніть у воді миючий засіб, щоб уникнути надмірного просочування вологою вовни. Щоб мило краще розчинилося, розчиніть його в невеликій кількості гарячої води, а потім змішайте з холодною. Ви також можете спробувати використовувати дитячий шампунь або м`яке миючий засіб. Не думайте, що можете випрати шерсть в пральній машині, використовуючи "Woolite" або інший засіб, призначений для прання вовни. Незалежно від того, який засіб ви вибрали, використовуйте дуже невелика кількість, так як мило сприяє звалювання.

 5. 5

  Періть в раковині руками, але не тріть шерсть, інакше вона зваляється. Основними ворогами вовни є тепло, тертя і мило, тому намагайтеся акуратно замочити виріб і вимити бруд. Гарна новина полягає в тому, що шерсть дуже легко чистити тільки водою.

 6. 6

  Використовуйте пральну машину вкрай обережно. Ви можете прати в пральній машині, якщо виріб не буде піддаватися тертю. Залийте машину холодною водою, додайте мило, якщо будете його використовувати, і включіть машину, щоб мило змішалося з водою. Покладіть вовняні вироби і занурте їх під воду. Залиште постояти на 30 хвилин. Увімкніть машину в частину режиму, де вода зливається, а потім полощеться. Не запускайте нормальний режим прання. Якщо у вас машина з вертикальним завантаженням, не закривайте кришку. Прополощіть вовняні вироби і запустіть суху частина циклу двічі.

 7. 7

  Сушіть в горизонтальному положенні, щоб зберегти форму. Можна використовувати складну сушилку. Видаліть надлишки води рушником, виклавши одяг на нього і скачати в рулон, злегка натискаючи. Розгорніть і залиште сушитися на повітрі.

Поради • Вовняні пелюшки потребують періодичної обробці ланоліном, природним маслом, яке робить їх водонепроникними.
 • Якщо вовняний одяг села, ретельно змочіть її холодною водою і розтягніть до колишнього розміру, виклавши горизонтально. Ви можете пошукати додаткову інформацію про розтягуванні вовняних предметів на yakwiki.ru.

Попередження

 • Не періть вовняні штани, які можна тільки чистити в сухому вигляді, навіть руками. Вони звалятися.
 • Крім зіпсованої вовняного одягу, прання в машині може привести до того, що пух від шерсті може забити насос, і машина поламається. Якщо ви хочете що-небудь зваляти, робіть це, помістивши одяг в пакет, якщо використовуєте пральну машину, або зробіть це вручну в раковині, ванні або відрі.
 • Гаряча вода або гарячий фен викличуть усадку вовни. Навіть теплий режим занадто гарячий.
 • Тертя призведе до того, що шерсть зваляється. Тепло і мило тільки погіршать ситуацію.