Як видалити плями від кондиціонера для білизни

Кондиціонер для білизни робить тканину м`якою і свіжою, але ще і може залишати на ній жирні на вигляд плями. На щастя, в більшості таких випадків плями легко вивести милом і водою, тому вони майже ніколи не залишаються назавжди. Наступного разу, коли займаєтеся пранням, прийміть кілька запобіжних заходів, щоб запобігти виникненню подібних плям.
Метод 1 з 3: Усунення легких плям

 1. 1

  Намочіть пляму на одязі теплою або гарячою водою. Перевірте ярличок і використовуйте максимально допустиму гарячу воду для речі, яку перете. Якщо цю річ можна прати тільки в холодній воді, то користуйтеся холодною, щоб не зіпсувати одяг.

 2. 2

  Візьміть брусок звичайного або господарського мила. Виберіть білий брусок без барвників, ароматизаторів, лосьйонів і інших домішок. Вам потрібен простий, старий добрий шматок мила. Якщо під рукою у вас не виявилося звичайного мила, спробуйте таке:
  • Кілька крапель засобу для миття посуду
  • Кілька крапель шампуню
  • Кілька крапель гелю для душу

 3. 3

  Потріть пляма милом. Міцно притисніть мило до плями і потріть туди-сюди, щоб мило потрапило в волокна тканини. Якщо ви використовуєте засіб для миття посуду, шампунь чи гель для душу, пальцями втирайте мило в пляму.

 4. 4

  Виперіть одяг у пральній машинці. Виберіть такий режим прання, який підходить для цього одягу. Цього разу не додавайте кондиціонер для білизни!

 5. 5

  Висушіть одяг, як зазвичай. Як тільки одяг висохне, від плями нічого не повинно залишитися. Якщо ви все ще бачите пляма від кондиціонера, повторіть той самий процес.

Метод 2 з 3: Видалення стійких плям

 1. 1

  Намочіть пляму на одязі теплою або гарячою водою. Перевірте ярличок і використовуйте максимально допустиму гарячу воду для речі, яку перете. Якщо цю річ можна прати тільки в холодній воді, то користуйтеся холодною, щоб не зіпсувати одяг.

 2. 2

  Втирайте рідкий засіб для прання або плямовивідник в пляму. Концентрований рідкий засіб для прання - досить сильна штука, пляма має відразу вивестися. Використовуйте цей спосіб тільки з особливо великими або стійкими плямами від кондиціонера.

 3. 3

  Трохи відмочити. Залиште одяг на кілька хвилин, щоб засіб вбралося в пляма для попередньої обробки.

 4. 4

  Виперіть одяг у воді, максимально гарячою для цієї речі. По можливості застосовуйте гарячу воду, але якщо на одязі написано "для прання тільки в холодній воді", дотримуйтесь цієї міру обережності, щоб не зіпсувати річ. Додайте той же засіб, який ви використовували для попередньої обробки плями, в пральну машинку.

 5. 5

  Висушіть одяг, як зазвичай. Як тільки одяг висохне, від плями нічого не повинно залишитися. Якщо ви все ще бачите пляма від кондиціонера, повторіть той самий процес.

Метод 3 з 3: Запобігання появи плям від кондиціонера 1. 1

  Дотримуйтесь інструкцій на звороті пляшки з кондиціонером для білизни. Багато плям виникають через неправильне виконання інструкцій. Наприклад, якщо ви використовуєте занадто багато кондиціонера, залишки можуть в результаті перетворитися на плями.

 2. 2

  Подумайте над тим, щоб розбавити кондиціонер для білизни. Концентрований кондиціонер для білизни більш імовірно залишить плями, ніж розбавлений варіант. Щоб розбавити кондиціонер, налийте невелику кількість у відділення пральної машинки, а потім додайте туди таку ж кількість води (наприклад, один ковпачок). Розбавлений кондиціонер не залишить плям на вашому одязі.

 3. 3

  Не лийте його безпосередньо на одяг. Якщо у вашій пральній машинці немає спеціального відділення для кондиціонера, почекайте, поки машинка заповниться водою, і тільки потім додавайте кондиціонер для білизни. Якщо ви наллє його на сухий одяг, то ймовірність виникнення плям збільшується.

 4. 4

  Використовуйте білий оцет в якості натурального кондиціонера. Він виконує ті ж функції, не залишаючи плям. Просто налийте чашку білого оцту у відділення для кондиціонера, коли перете. Запах зникне після того, як одяг випрати і висохне.

Поради

 • Засіб для миття посуду може замінити шматок звичайного або господарського мила.
 • Щоб не наливати кондиціонер прямо на одяг, налийте його в машинку, поки вона заповнюється водою. Нехай машинка перемішає воду з кондиціонером, перш ніж ви заповніть її одягом для прання.
 • Деякі наносять спирт на губку і витирають їм плями від кондиціонера для білизни. Для деяких тканин це допоможе вирішити проблему, але інші може й зашкодити. Завжди перевіряйте ярлики на одязі, щоб дізнатися, чи не зашкодить спирт вашої речі, перш ніж пробувати такий спосіб виведення плям.

Попередження

 • Не використовуйте кондиціонер для білизни з такими предметами одягу, які не розраховані на прання з ним. Перевіряйте ярлики і керуйтеся зазначеними інструкціями з прання, щоб переконатися, що кондиціонер безпечний для використання з певною одягом. Загалом, кондиціонер не повинен застосовуватися для прання спортивного одягу, тому що він може вплинути на функціональність таких речей.
 • Чи не переповнюйте машинку одягом під час прання. Це можна назвати частою причиною появи плям від кондиціонера.
 • Деякі рідкі засоби для прання також можуть залишати плями на одязі. Будьте уважні і вибирайте ті, які допомагають боротися з плямами від кондиціонера.
 • Перевантаження пральної машинки і сушарки може сприяти появі плям на вашому одязі.
 • Чи не наливайте кондиціонер для білизни безпосередньо на вологий одяг. Засіб може вбратися в тканину, що призведе до появи небажаних плям.