Як видалити плями крові з атласною простирадла

Атласні простирадла додають трохи шику кожній спальній кімнаті. Так як атлас - дуже ніжний матеріал, видалення з нього плям вимагає акуратності і застосування негрубі чистячих засобів. Видалення крові з атласних простирадлом - ще більш важке завдання, оскільки кров зазвичай непросто вивести з тканини. Однак, існують методи щодо безпечного видалення крові з атласних простирадлом. Як і у випадку з будь-якими іншими плямами, діяти потрібно швидко, щоб не дати плямі залишитися на ваших простирадлах навічно.
Метод 1 з 2: Видалення плям з миються тканин

Цей метод підійде для видалення свіжих плям крові або які вже трохи подвисохлі. Слід перевірити, чи можна піддавати ваші атласні простирадла пранні або вони повинні проходити тільки сухе чищення.

 1. 1

  Перевірте простирадла на наявність ярлика. На ярлику зазвичай вказано, з яких матеріалів зроблені атласні простирадла, і який тип очищення їм підходить - прання або тільки суха чистка. Переступайте до даного методу очищення від плям тільки після того, як ви переконалися, що даний матеріал можна прати.
  • Такі матеріали як поліестер або нейлон зазвичай можна прати на програмі делікатного прання, а ось ацетатну тканину або шовк краще піддавати тільки сухому чищенню.

 2. 2

  Якщо пляма свіже, видаліть якомога більше крові сухим паперовим рушником.

 3. 3

  Додайте близько однієї столової ложки харчової солі до літру води і розведіть цю суміш у відрі. Добре перемішайте, щоб сіль розчинилася.

 4. 4

  Занурте простирадла в дану суміш. Залежно від того, як довго пляма протрималося на матеріалі, залиште простирадла у відрі на 1 годину або довше, поки пляма не почне зникати.
  • Сіль руйнує протеїни в крові, допомагаючи ефективно усунути пляма.

 5. 5

  Потім акуратно виперіть атласні простирадла в холодній воді, використовуючи порошок для делікатного прання без вмісту відбілювача. Ви можете випрати простирадла на руках або в пральній машині на програмі делікатного прання.

 6. 6

  Перевірте, чи повністю зійшло пляма. Якщо від плями все ще залишилися сліди, помістіть простирадла в холодну воду з порошком приблизно на 30-60 хвилин. Прополощіть простирадла в холодній воді після того, як пляма повністю зійшло.

 7. 7

  Дайте простирадлах висохнути.

Метод 2 з 2: Видалення плям методом сухого очищення

Деякі атласні матеріали такі, як ацетатна тканина або шовк, можуть бути схильні тільки сухому чищенню, так як використання пральної машини може пошкодити їх. Для цих матеріалів дотримуйтесь інструкцій нижче за попередньою виведенню плям, а потім віднесіть простирадла в хім. чистку.

 1. 1

  Перевірте ярлики на простирадлах. На ярлику зазвичай вказано, з яких матеріалів зроблені атласні простирадла, і який тип очищення їм підходить - прання або тільки суха чистка. Переступайте до даного методу очищення від плям тільки після того, як ви переконалися, що даний матеріал призначений тільки для сухого чищення.

 2. 2

  Промокніть пляму за допомогою губки або махрової серветки, змоченою у воді, і постарайтеся якомога краще очистити тканину від плями. 3. 3

  Посипте трохи солі на решту сліди.

 4. 4

  Віднесіть простирадла в хім. чистку, якомога швидше, і нехай там подбають про що залишилися від плями слідах.

Поради

 • Почніть видаляти пляма, якомога раніше, не даючи крові висохнути.

Попередження

 • Не забудьте завжди перевіряти, чи можна прати ваші простирадла або вони призначені тільки для сухого чищення. Прання в пральній машинці тканин, призначених тільки для сухого чищення, може зруйнувати матеріал.
 • Не слід піддавати тканину тепловій обробці, якщо пляма все ще не виведено. Тепловий процес закріпить пляма на тканині, і тоді його буде практично неможливо видалити.

Що вам знадобиться

 • Паперові рушники
 • Їдальня сіль
 • Холодна вода
 • Відро
 • Пральний порошок без відбілювача