Як прати вироби з делікатних тканин вручну

У вас напевно є одяг з делікатних тканин. Етикетка на такому виробі інструктує вас віддавати виріб в хімчистку, але таку річ можна випрати і вручну. Светри, спортивний одяг, нижню білизну вимагають підвищеної турботи, ніж просто прання. Пам`ятайте, що правильна температура води, використання прального порошку для делікатних тканин і надання первинної форми виробу під час сушіння дуже важливі для дбайливого догляду за такими речами. Ось декілька порад про те, як правильно прати вироби з делікатних тканин вручну.


Кроки

 1. 1

  Розсортуйте одяг за кольорами, світле до світлого, темне до темного. Такі кольори як темно-синій, червоний, фіолетовий і чорний повинні бути віднесені до темним кольорам. Білі, кремові, рожеві та інші пастельні тони відносяться до категорії світлих кольорів. Сортування речей не допустить того, щоб одні речі полиняли і перефарбували інші вироби.

 2. 2

  Вода повинна бути трохи теплою або прохолодною. У гарячій воді одяг може сісти або втратити колір. Тепла або прохолодна вода відпере плями, які не завдавши шкоди виробам.

 3. 3

  Використовуйте пральний порошок для делікатних тканин. Є порошки, спеціально створені для ручного прання делікатних тканин. Кількість прального порошку повинно залежати від кількості одягу, яку ви будете прати.
 4. 4

  Замочіть одяг у воді з порошком. Дайте одязі помокнути кілька хвилин, але не йдіть і не залишайте її, а то ви про забудете про прання. Делікатні тканини не повинні мокнути більше 20 хвилин, інакше вони зіпсуються.

 5. 5

  Влаштуйте невеликий вир з одягу в тазу. Не тріть одяг один про одного, щоб видалити плями. Оздоблення і прикраси можуть відірватися, це зіпсує одяг. Обережно крутите по колу одяг в тазу з мильною водою.

 6. 6

  Полощіть одяг у чистій воді. Крутите її по колу так само, як ви робили при пранні. Полощіть ретельно.

 7. 7

  Складіть і притисніть одяг до краю таза. Щоб віджати надлишки води. Чи не викручуйте одяг з делікатних тканин, це може її пошкодити, обробка відірветься, тканина порветься. Складайте одяг шарами і віджимайте, притискаючи її до краю таза. 8. 8

  Надайте виробу первісну форму. Це дуже важливо для збереження зовнішнього вигляду виробів з делікатних тканин. Розправте і злегка розтягніть річ перед тим, як сушити її.

 9. 9

  Сушіть вироби з делікатних тканин на плоскій поверхні. Розстеліть чисте білий рушник, розкладіть на ньому вироби. Коли верхня частина речі підсохне, переверніть її, щоб нижня частина підсохла.

Що вам знадобиться

 • Вода
 • Пральний порошок для делікатних тканин
 • Таз
 • Чисте білий рушник