Як усунути винні плями з килима або скатертини

Хоча тканина може забруднити і біле вино, від червоного вина залишаються плями, які дуже важко вивести. Якщо вино пролилося на скатертину або килим, важливо діяти негайно. Якщо трохи забаритися і нічого не робити, то пляма вбереться і його буде дуже важко або майже неможливо вивести.

Кроки

 1. 1

  Налийте поверх плями від червоного вина біле вино. Хоча біле вино не зможе усунути пляму, вона нейтралізує хімічні речовини, що містяться в червоному вині, що посприяє його усунення.

 2. 2

  Ретельно промокніть чистою сухою тканиною. Постарайтеся не розтирати пляму, щоб глибше НЕ втерти вино в волокна тканини.

 3. 3

  Налийте на пляму трохи газованої води. Карбонізація в газованій воді може допомогти видалити пляму. Вино не буде сильніше вбиратися в тканину завдяки солі, що міститься в газованій воді.
  • Налив на пляму газовану воду, дайте їй вбратися протягом декількох хвилин.  • Знову промокніть пляму сухою тканиною, щоб побачити, зникає чи пляма.

 4. 4

  Змішайте 1 столову ложку аміаку зі склянкою теплої води.
  • Просочіть пляма розчином і залиште на 10 - 15 хвилин.
  • Знову промокніть пляма чистою тканиною.

 5. 5

  Додайте 1 чайну ложку рідкого засобу для миття килимів, прального порошку або засоби для миття посуду в 1 склянку перекису водню.


  • Замочіть губку в розчині, а потім злегка вичавіть її, щоб вона залишилася вологою, але при цьому з неї не капала вода.
  • Продовжуйте промаківать пляма губкою, поки воно не зникне.

 6. 6

  Якщо вам не вдалося усунути пляма, купіть спеціальний засіб для виведення плям. Добре зарекомендували себе ефективні очисники: Scotchgard`s Oxy Carpet Cleaner, Wine Away, Shout and Quick Brite та інші.

 7. 7

  Коли будете задоволені результатом, промийте місце чистою, теплою водою і останній раз промокніть його насухо.

 8. 8

  Якщо пляма все ще помітно, зателефонуйте в службу, що займається професійним чищенням килимів.


Поради

 • Якщо вино розлилося по килиму з довгим ворсом, спробуйте посипати пляму сухою кухонною сіллю. Сіль не усуне вино, але допоможе запобігти його подальшому розтікання по килиму. Так у вас з`явиться трохи часу, щоб зібрати все необхідне для усунення плями, але все одно треба діяти якомога швидше.
 • Якщо пляма на скатертині, то покладіть скатертину на каструлю так, щоб пляма знаходилося всередині каструлі. Коли ви будете лити воду і розчин на пляму, всі краплі будуть потрапляти в каструлю. Щоб промокнути тканину, покладіть скатертину на тверду поверхню і підкладіть під неї чистий рушник.
 • Якщо у вас під рукою немає білого вина, можна налити на пляму горілку - результат буде той самий.