Як видалити губну помаду з килима

Незважаючи на те, що ваш улюблений відтінок губної помади чудово виглядає на ваших губах, на килимі він не буде виглядати так само здорово. Якщо ваш малюк заволодів помадою і помалював на килимі, якщо ви самі випадково наступили на шматочок і втиснули в килим - дійте швидко, щоб врятувати килим від подальшої шкоди. Чим раніше ви почнете, тим більше шансів врятувати ваш килим.
Метод 1 з 3: Видалення плям, використовуючи чистячі засоби

 1. 1

  Використовуйте ложку або тупий ніж, щоб відшкребти основні шматки помади, які не сильно втиснули в килим.

 2. 2

  Перш ніж застосовувати якийсь спосіб на килимі, випробуйте його на непримітному краєчку, щоб переконатися, що засіб не зіпсує килим або не зашкодить колір.Деякі чистячі засоби можуть привести до знебарвлення килима. Щоб уникнути цього, нанесіть засіб для чищення на непомітний кут килима і почекайте п`ять хвилин, перш ніж витирати насухо чистою ганчіркою. Якщо ви бачите, що засіб для чищення може зіпсувати ваш килим, використовуйте інший засіб.
  • Миючі засоби на безводної основі можуть зіпсувати колір вашого килима.
  • Якщо у вас немає спеціальних чистячих засобів для цієї мети, нижче вашій увазі будуть надані альтернативні методи чищення килима.

 3. 3

  Протріть поверхню з плямою чистою білою ганчіркою, змоченою у воді з миючим засобом. Нанесіть засіб для чищення на чисту губку або ганчірку. Вам доведеться кілька разів намочити, а потім просушити пляма, поки помада не зникне повністю. Не тріть килим. В іншому випадку помада може в`їстися в килим ще більше, і вам складно буде очистити його. В залежності від обраного вами миючого засобу, губної помади і свіжості плями, дотримуючись порад, викладених у цьому кроці, швидше за все ви зможете видалити пляму повністю.
  • Крім того, ви можете розпорошити засіб для чищення на килим, і почекати п`ять хвилин, перш ніж промаківать губкою або ганчіркою. Це більш ефективний спосіб при видаленні плями, однак, він пов`язаний з великим ризиком знебарвлення килима.
  • Навіть якщо пляма видалено, дочитайте цю статтю до кінця, щоб завершити процес правильним чином.

 4. 4

  Повторіть, якщо ви бачите хороші результати. Якщо більша частина плями вилучена, повторіть процес ще раз. Дві або три спроби можуть знадобитися, щоб видалити пляму повністю. Однак якщо ви не бачите ніяких поліпшень, скористайтеся іншим засобом.

 5. 5

  Сполосніть килим чистою прохолодною водою і промокніть його, щоб підсушити чистою ганчіркою. Це допоможе видалити миючий засіб з килима. Помийте килим, використовуючи чисту світлу ганчірочку і рідина для миття посуду, змішану з теплою водою. Залежно від того, наскільки вам вдалося видалити пляму, ви можете самі вирішити, яка кількість миючого засобу слід використовувати для прання ковра- використовуйте 1/4 чайної ложки (1 мл) для більш концентрованою суміші.
  • Перевірте склад мийного засобу в першу чергу. Уникайте засобів, які містять ланолін або відбілювач, так як вони можуть зіпсувати килим. Якщо ви не впевнені в безпеці кошти, випробуйте його на непримітному краєчку, під меблями, щоб переконатися, що засіб не зіпсує килим.
  • Якщо у вас немає миючого засобу, перейдіть до наступного кроку.

 6. 6

  Помийте і висушіть місце, де розташовувалося пляма. Помийте килим чистою прохолодною водою і промокніть його, щоб підсушити, чистою ганчіркою. Це допоможе видалити миючий засіб та інші речовини з килима.
  • Можливо, вам доведеться повторити процес кілька разів, щоб домогтися найкращого результату. Крім того, ви можете покласти кілька паперових рушників на мокру частину килима, щоб вони ввібрали зайву вологу, і ваш килим швидше висох.

Метод 2 з 3: Інші чистячі засоби

 1. 1

  Використовуйте інші чистячі засоби замість коштів, які ви можете придбати в магазині. Якщо ви використовуєте якийсь з цих коштів, дотримуйтесь інструкцій, запропонованим нижче. Протріть килим губкою або ганчірочкою, змоченою в одному з цих коштів.

Спирт

 1. 1

  Протріть пляму спиртом. Спирт є потужним розчинником жиру і може бути кращим вибором в тому випадку, якщо засіб для чищення виявилося неефективним. Будьте обережні, щоб не використовувати занадто багато спирту, так як цей розчинник може зіпсувати килим.
  • Не використовуйте кругові рухи, коли намагаєтеся вивести пляму, так як це може пошкодити текстуру килима.


  • Якщо у вас немає спирту, перейдіть до наступного кроку. Ви можете придбати спирт, якщо ви не можете вивести пляму нічим іншим.

Рідина для зняття лаку

 1. 1

  Спробуйте видалити пляму, використовуючи рідину для зняття лаку. Переконайтеся, що рідина для зняття лаку містить ацетон, а не щось інше. В іншому випадку вас можуть чекати несподівані результати. При роботі з ацетоном дуже важливо стежити за тим, щоб він не потрапляв в очі. Обов`язково також наявність щільних прогумованих рукавичок на руках. Якщо ацетон потрапить на відкриту ділянку шкіри, подбайте про те, щоб негайно змити його теплою мильною водою. Зберігайте рідину для зняття лаку в недоступному для дітей і домашніх тварин місці.
  • Ви можете завдати ацетон безпосередньо на пляму і залишити на п`ять хвилин. Перш ніж застосовувати ацетон на килимі, випробуйте його на непримітному краєчку, щоб переконатися, що засіб не зіпсує килим або не зашкодить колір.

Білий оцет

 1. 1

  Спробуйте білий оцет. Оцет містить невелику кількість оцтової кислоти, яка ефективна при очищенні жирних плям. Використовуйте тільки білий оцет, так як оцет інших кольорів можете додати додаткове пляма.

Лак для волосся

 1. 1

  Використовуйте лак для волосся, якщо спирту немає під рукою. Одним з компонентів лаку для волосся є спирт. Однак, оскільки до складу лаку входять і інші інгредієнти, результат може бути непередбачуваним. Якщо інші методи виявилися неефективними, розпорошите невелику кількість лаку для волосся на пляму і залиште на 10 до 15 хвилин. Протріть область вологою, теплою ганчіркою.

Склоочисник Windex

 1. 1

  Спробуйте це засіб у непомітному місці.

 2. 2

  Розпорошите даний засіб на пляму.

 3. 3

  Потріть пляма, поки воно не зникне. Змийте водою.

Метод 3 з 3: Відбілювання плям

 1. 1

  Використовуйте 3% -ий розчин перекису водню, щоб видалити плями, які не вдалося вивести за допомогою вищеописаних засобів. Цей метод найкраще використовувати, коли вам вдалося видалити більшу частину плями іншими способами. Перекис водню можна придбати в більшості аптек. Однак звертайте увагу на етикетку, щоб переконатися, що це 3% -ний розчин. Більш слабкі розчини (низький відсоток) не будуть настільки ефективними, в той час як більш сильні можуть пошкодити килим.

 2. 2

  Не використовуйте перекис водню з вичерпаним терміном придатності, тому що він може втратити свої властивості. Налийте невелику кількість розчину в раковину. Якщо розчин шипить, він все ще ефективний.

 3. 3

  Змочіть пляма. Застосування даного методу досить просте. Ви можете використовувати чисту, суху ганчірку або губку, щоб нанести розчин на пляму. Однак не перестарайтеся з кількістю.

 4. 4

  Перевірте результат через годину. Перекис водню злегка відбілити брудне місце. Ви можете додати ще перекису водню, в тому випадку, якщо побачите результат і пляма ще не повністю зникло. Немає необхідності змивати пляму водою, так як перекис водню перетвориться на воду.

Поради

 • Чим швидше ви почнете боротися з плямою, тим більше шансів на успіх. Якщо помада залишалася на килимі довгий час, вона могла проникнути глибоко у волокна килима, і повністю її видалити не вдасться.

Попередження

 • Перш ніж застосовувати якийсь спосіб на килимі, випробуйте його на непримітному краєчку, щоб переконатися, що засіб не зіпсує килим або не зашкодить колір.
 • Уникайте використання води або іншої рідини у великих кількостях. Як правило, достатньо вологої губки, щоб видалити пляма- вичавіть губку або ганчірку над раковиною, якщо вони досить мокрі, щоб не зіпсувати килим.