Як зрозуміти, про що не треба писати в резюме

Кожне резюме повинно відображати сильні сторони, досвід і досягнення кандидата. Вас може відвідати спокуса включити в резюме все, чим ви пишаєтеся, але, якщо ви це зробите, ваше резюме стане занадто довгим і перевантаженим інформацією, абсолютно непотрібної конкретного роботодавця. Розібратися, що потрібно включати в резюме, а що ні, буває непросто. Почніть з першого кроку, щоб створити якісне і точно розраховане на потрібну вам вакансію резюме.
Частина 1 з 2: Включайте тільки стосується справи

 1. 1

  Ретельно прочитайте оголошення про вакансії. Кожне оголошення надає конкретну інформацію про компанію, посади і вимогах до шуканого кандидату. Якщо ви будете уважні, опис роботи та мова, яка використовується для опису вимог до кандидата, допоможуть вам визначити, на чому робити акцент у своєму резюме.
  • Наприклад, в описі роботи може бути сказано, що компанія шукає "Менеджера проектів у сфері ІТ з великим досвідом роботи з мережами". У такому випадку, ви знаєте, що потрібно включити всю інформацію, що підтверджує вашу здатність успішно виконувати подібну роботу. Ви підкреслите відповідний досвід ("працював з командою над збільшенням можливостей організації мережі") і залишите за кадром все не стосуються справи досягнення ("став страховим агентом року").

 2. 2

  Виділіть посадові обов`язки і необхідну кваліфікацію. Читаючи оголошення про роботу, приділіть час аналізу посадових обов`язків і кваліфікації, яку роботодавець очікує від кандидата на дану посаду.
  • Приміром, якщо в оголошенні про вакансію запрошуються кандидати з "мінімум трьома роками досвіду управління проектами в галузі ІТ", підкресліть для себе цю інформацію. Якщо у вас є 5 років подібного досвіду, обов`язково вкажіть це в резюме.

 3. 3

  Подумайте про те, які ще знання і навички відповідають даній посаді, але не перераховані в оголошенні. Не думайте, що список необхідних навичок і досвіду, зазначений в оголошенні, носить вичерпний характер. Проаналізуйте, які ще додаткові навички потрібні для виконання даної роботи, і включіть їх у резюме. Іноді для цього потрібне вміння прочитати між рядків або провести невелике дослідження конкретної посади або компанії.

 4. 4

  Прив`яжіть своє резюме до конкретної посади. Не варто розсилати однакові резюме все своїм потенційним роботодавцям. Набагато краще, використовуючи інформацію, яку ви почерпнули з оголошення про вакантну посаду, та виявлені відповідні їй навички, скласти резюме, заточене під конкретну роботу.

 5. 5

  Включайте тільки ту інформацію, яка має відношення до даної роботи. Грунтуючись на аналізі оголошення, включіть те, що представить вас як ідеального кандидата на дану посаду.

Частина 2 з 2: Майте чітке уявлення про те, що потрібно опустити

 1. 1

  Виключіть будь-яку інформацію, що не відноситься до даної посади. Те, що не додає вам цінності як кандидату на конкретну роботу, не повинно згадуватися у вашому резюме.
  • Якщо, приміром, ви спрямовуєте резюме на вакансію менеджера ІТ проектів, можете бути впевнені, що рекрутеру все одно, чи є ви акціонером двох ресторанів або підробляєте іноді в якості фрілансера як продавець-консультант.

 2. 2

  Уникайте "води."Формулюйте пропозиції гранично чітко і ясно. Ваш читач повинен відразу ж побачити вашу кваліфікацію, а резюме не повинно бути занадто довгим і перевантаженим.
  • Уникайте багатослів`я. Оцініть, наприклад, пропозиція "зміг управляти діями великих команд від 15 до 20 осіб, щоб успішно виконувати комплексні проекти". Краще скоротити цю пропозицію: "в рамках комплексних проектів успішно керував командами від 15 до 20 осіб" 3. 3

  Не згадуйте про роботу за сумісництвом або роботі в іншій сфері діяльності. Більшість рекрутерів не турбує той факт, що три рази на тиждень ви вечорами розвозите піцу. Не згадуйте про кожний випадок підробітку.

 4. 4

  Скоротіть або опустіть зовсім розділ "цілі". Деякі стандарти резюме включають в себе опис кар`єрних цілей, але даний розділ необов`язковий. Ваше резюме повинне надати потенційному роботодавцю тільки ту інформацію, яка йому потрібна і важлива.

 5. 5

  Сконцентруйтеся на досвіді роботи в останні 10 років. Якщо ви згадуєте більш ранній період, навіть якщо ваш досвід має відношення до даної вакансії, резюме стає надмірно довгим. Крім того, в конкретній індустрії і певної посади за цей час багато чого могло змінитися. Сфокусуйтеся на сьогоденні.
  • Якщо у вас була робота, скажімо, 7 років тому, але влаштувалися ви на неї 14 років тому, вкажіть це з метою точності даних.

 6. 6

  Видаліть з резюме причини звільнення. За великим рахунком, ви не зобов`язані включати в резюме причини звільнення з попередніх місць роботи. Ця інформація лише захаращує резюме і напрошується на питання, які можуть поставити вас в незручну ситуацію. Не пишіть, що вас звільнили або попросили піти, і тим більше не вважайте себе зобов`язаним згадувати про те, що мали судимість або дисциплінарне покарання.
  • Основне виняток для даного правила - якщо у вас є пояснення великої перерви в роботі. В даному випадку цілком доречно написати, що ви пішли з роботи, щоб піклуватися про сім`ю, продовжити освіту або відновитися після операції або тривалого лікування.

 7. 7

  Всі рекомендації зберігайте у вигляді окремих документів. Не вмикайте рекомендації в саме резюме. Підтримуйте рекомендації в актуальному стані, але чекайте, поки роботодавець не запросить їх сам.
  • Багато включають в резюме строчку "Рекомендації надаються за запитом", але в цьому немає необхідності. Роботодавці знають, що ви надасте рекомендації за запитом.

Поради

 • Стандарти написання резюме в різних країнах відрізняються. Залежно від того, в яку компанію і де ви подаєте своє резюме, вивчіть стандарти вашого потенційного роботодавця. Наприклад, в США резюме, як правило, не включають в себе рекомендації, фотографії або особисту інформацію: дату народження або сімейний стан.
 • Слідкуйте за тим, щоб резюме було акуратно оформлене і виглядало професійно. Незвичайний дизайн і екстремальні кольори, швидше, зашкодять вам, ніж допоможуть виділитися.