Як вчинити даунсайзінг в роботі

Даунсайзінг означає скорочення певних аспектів роботи, таких як рівня оплати, стресу, відповідальності та годин роботи. Термін даунсайзінг, або скорочення, зменшення, зазвичай використовується в контексті скорочення чисельності персоналу на підприємстві, але останнім часом його почали застосовувати і щодо окремо взятої особистості. Даунсайзінг у сфері роботи означає пошук нової роботи, менш інтенсивною або вимагає менших витрат сил по відношенню до поточної роботи. Якщо ви роздумуєте про те, щоб поміняти роботу в цьому напрямку, оцініть, з яких причин ви цього хочете і чого ви чекаєте від нової роботи.
Метод 1 з 3: Визначте, чого ви хочете від своєї нової роботи

 1. 1

  Вирішіть, чи можете ви чи ні прожити на меншу зарплату. Якщо ви хочете менш стресову роботу і менше робочих годин, швидше за все, ви будете отримувати більш низьку оплату. Підрахуйте свої щомісячні витрати (скільки ви витрачаєте) і вирішите, чи готові ви відмовитися від будь-якої з них.
  • Наприклад, ви можете вирішити, що вам не потрібен щомісячний абонемент в тренажерний зал, оскільки у вас все одно немає часу його відвідувати. Визначтеся з остаточної цифрою своєї необхідної щомісячної зарплати, щоб шукати роботу, спираючись на конкретні потреби.

 2. 2

  Подумайте про те, чому ви хочете змін в меншу сторону. Поміркуйте над тим, що саме вас не влаштовує на поточній роботі. Подібне роздум допоможе вам визначитися з тим, чого ви хочете від своєї нової роботи. Ви хочете в цілому поміняти характер роботи або просто змінити деякі її чинники? Можливо, вам подобається те, чим ви займаєтеся, але ви хочете присвячувати цьому тільки частину свого часу і не працювати повний робочий день?
  • Ставлячи собі подібні питання, ви зможете сформувати більш точний запит на пошук нової роботи (про що ми поговоримо докладніше в наступному розділі).
  • Ви шукаєте менш стресову роботу?
  • Шукаєте роботу з меншою зайнятістю?
  • Хочете працювати на півставки, а не на повний робочий день?

 3. 3

  Визначтеся, чи хочете ви поміняти роботу всередині компанії, де ви працюєте на даний момент. Якщо вам подобається компанія, ви можете розглянути відкриті в ній вакансії. Якщо ви хочете працювати на півставки, дізнайтеся, чи подібні пропозиції у вашій компанії. Поговоріть з керівником і, подібно до того, як якщо б ви прагнули до підвищення, позначте своє бажання взяти на себе нову роль. Однак будьте готові пояснити, чому ви хочете рухати `вниз` або `вбік` по кар`єрних сходах, а не нагору.
  • Поясніть, які обставини спонукали вас до подібного рішення, наприклад, маленька дитина або хвороба одного з батьків. Чесність допоможе вашому керівнику зрозуміти, чого ви хочете і чому.

Метод 2 з 3: Займіться пошуком роботи

 1. 1

  Почніть з загального аналізу вакансій, щоб мати уявлення про те, які позиції зараз затребувані на ринку праці. Почавши замислюватися про даунсайзінг, приділіть час дослідження ринку праці, щоб дізнатися, які існують вакансії. Це особливо важливо, якщо ви хочете змінити сферу діяльності.
  • Проведіть онлайн дослідження за допомогою пошукових систем.
  • Поспілкуйтеся з людьми з тієї сфери, в якій ви б хотіли знайти роботу.
  • Призначте зустріч з консультантом по роботі, щоб обговорити можливі подальші варіанти.

 2. 2

  Задайте пошуковий запит, відповідний вашим потребам. Як тільки у вас з`явиться уявлення про те, які на ринку є відповідні вакансії, сформулюйте запит на основі виявлених аспектів бажаної роботи. При пошуку звертайте увагу на такі показники, як:
  • Заробітна плата.
  • Кількість годин зайнятості.
  • Гнучкість.
  • Тип трудового договору. 3. 3

  Зберіть інформацію про компанії, вакансії яких вам цікаві. Зацікавившись вакансією, приділіть час тому, щоб познайомитися з компанією. Незважаючи на те, що опис вакансії може бути інтригуючим, якщо сама компанія, насамперед, не може надати вам бажаних гнучких умов, вам слід пошукати роботу в іншому місці.
  • Прочитайте місію компанії, її історію і всю іншу доступну інформацію. Якщо можливо, поспілкуйтеся з кимось із співробітників цієї компанії.

 4. 4

  Проаналізуйте свої захоплення та навички. Часто можна виявити, що ряд навичок, напрацьованих в одній області, може бути успішно застосований в інший. Якщо ви не впевнені в тому, що володієте необхідними для нової роботи навичками, розгляньте варіант короткострокового працевлаштування в новій сфері діяльності.
  • Участь у короткострокових проектах може дати вам гарне уявлення про те, в чому полягає робота в тій чи іншій галузі, і визначити наявність у вас необхідних навичок.

 5. 5

  В якості альтернативи, розгляньте варіанти роботи фрілансером. Якщо ви не проти поміняти компанію, але при цьому хочете залишитися в тій же галузі, розгляньте можливості працювати як фрілансер. Фріланс дає можливість контролювати обсяг своєї роботи і її вартість, що, в свою чергу, значно скорочує стрес і часові обмеження.

Метод 3 з 3: Подайте резюме на нову роботу

 1. 1

  Перепишіть своє резюме під пошук нової роботи. Як тільки ви підберете декілька відповідних вакансій, перепишіть своє резюме під відповідні вакансії. Якщо ви залишаєтеся в тій же сфері діяльності, але сподіваєтеся скоротити свої обов`язки, перепишіть своє резюме таким чином, щоб воно відображало навички та досвід, які мають відношення тільки до нової посади.
  • Можна навіть не перераховувати більш відповідальні і престижні посади, які ви коли-небудь займали, якщо вони не мають відношення до нових обов`язків. Це дозволить вам уникнути ярлика "надкваліфіковану".

 2. 2

  Складіть резюме, спираючись на навички, актуальні в різних областях діяльності. Якщо ви плануєте повністю змінити сферу діяльності, вам слід відредагувати резюме таким чином, щоб воно відображало навички, однаково актуальні як для вашої поточної сфери діяльності, так і для нової.
  • І знову, сфокусуйтеся тільки на тому досвіді, який має відношення до даної вакансії, навіть якщо заради цього вам доведеться опустити більш престижний досвід.

 3. 3

  Подавайте резюме відразу на кілька вакансій. Розгляд кількох вакансій одразу збільшить ваші шанси на працевлаштування. Незважаючи на те, що адаптація резюме до кожної вакансії займає багато часу, це має велике значення для успіху.
  • Приділіть час тому, щоб уважно прочитати опис посади і написати своє резюме, грунтуючись на переліку вимог з опису.

 4. 4

  Відвідуйте співбесіди. Якщо вас запросили на співбесіду, розглядайте його як крок до того, щоб отримати роботу, і одночасно, як можливість оцінити, наскільки дана компанія вписується у ваші плани даунсайзінг. Не забудьте взяти з собою копії всіх важливих документів, таких як резюме і портфоліо.
  • Збираючись на співбесіду, підберіть одяг, що відповідає вашої ролі на роботі-стандартом є діловий повсякденний стиль. У випадку якщо компанія дуже престижна або вимагає дотримання особливого дрес-коду, зверніть на це увагу.

 5. 5

  Будьте чесні зі своїм потенційним роботодавцем щодо причин, за якими ви розглядаєте їх вакансію. Якщо посада, на яку призначено співбесіду, значно відрізняється в частині обов`язків і відповідальності від вашої останньої роботи, важливо пояснити причини, з яких вона вам цікава, особливо, якщо рівень оплати на ній значно нижче. Поділившись своїми особистими причинами такого вибору, ви допоможете роботодавцю зрозуміти їх. Наприклад, обговорення того факту, що ви хочете більше часу проводити вдома з дітьми або віддаєте перевагу працювати в менш стресовій обстановці, допоможе роботодавцю вас краще зрозуміти.
  • Під час співбесіди проявите поблажливість і стежте за тим, щоб не справити враження `занадто кваліфікованого` працівника і не натякати на те, що дана робота вимагає набагато більш низького рівня володіння навичками, оскільки це абсолютно точно не вразить роботодавця і дасть їм привід думати, що ви сприймаєте цю роботу як легку і як `крок вниз` в порівнянні зі своєї поточної посадою.

 6. 6

  Зробіть рішучий крок. Отримавши пропозицію про роботу, ретельно перевірте рівень зарплати, трудовий договір, пільги та внутрішні правила, щоб переконатися, що дана робота - це вірний крок з вашого боку. Перш ніж ви повідомите про свій відхід на поточному місці роботи, необхідно прийняти пропозицію нового роботодавця і призначити дату виходу на роботу. Звільняючись, дотримуйтесь внутрішні правила своєї компанії і завжди залишайтеся професіоналом.


Поради

 • Ви можете розглядати варіант створення власного бізнесу. Робота на себе має цілий ряд переваг, зокрема, можливість працювати тоді і стільки, коли і скільки ви хочете самі.

__PARTS __