Як перевозити грудне молоко

Транспортування грудного молока на перший погляд здається дивною. Як не дати молоку зіпсуватися і зберегти його поживні властивості? Як перевозити грудне молоко ви дізнаєтеся з цієї статті.
Метод 1 з 2: зберігання і транспортування грудного молока

 1. 1

  Умови транспортування. Якщо ви відправляєте молоко в банк грудного молока, то поцікавтеся заздалегідь про умови перевезення. Потрібно дізнатися наступне:
  • До якого терміну необхідно молоко?
  • Скільки часу піде на дорогу?
  • Чи приймає компанія молоко, упаковане з сухим льодом? Якщо так, то в якій кількості?

 2. 2

  Використовуйте свіже молоко. Готуючись до транспортування молока, переконайтеся, що воно свіже. Можна зцідити відразу перед відправленням або взяти з морозильної камери тільки необхідну кількість.

 3. 3

  Візьміть підходящі контейнери. Підійдуть спеціальні пакети для зберігання грудного молока. Можна використовувати скляний посуд або пластикові контейнери, що не містять бісфенол А. Перед використанням контейнера, помийте милом і добре сполосніть теплою водою. Висушіть, після чого заповніть молоком.
  • Напишіть на кожному контейнері точну дату, коли молоко було сцежено.

 4. 4

  Сумка-холодильник в хорошому стані. Перевірте сумку, чи немає у неї ушкоджень, закривається чи добре кришка. Якщо лід тане, грудне молоко стане непридатним.

 5. 5

  Застеліть дно сумки льодом. Використовуючи звичайний лід, просто покрийте їм дно сумки. У випадку з сухим льодом, одягніть рукавички і розбийте його молотком, після чого його можна укласти на дно сумки.
  • Для поїздок на невеликі відстані можна використовувати заморожений гель. Перш ніж його використовувати, прочитайте інструкцію по застосуванню і переконайтеся, що гель повністю заморожений.

 6. 6

  Упакуйте молоко. Акуратно покладіть контейнер або пакет з молоком на лід. Якщо пакує два контейнери з молоком, в одному з яких молоко, зціджене раніше другого, то покладіть більш свіже молоко поверх старого.

 7. 7

  Покладіть в сумку якомога більше льоду. Який би лід ви не використали, покладіть його також і поверх контейнерів з молоком.

 8. 8

  Добре закрийте сумку-холодильник. Кришка повинна бути щільно закрита. Заклейте її скотчем, щоб вона випадково не була відкрита.

 9. 9

  Покладіть сумку в картонну коробку. Покладіть сумку в коробку, в разі необхідності заповніть порожній простір в коробці папером або шматками газети. Так сумка не буде бовтатися в коробці.

 10. 10

  Заклейте коробку. Запечатайте коробку скотчем, щоб в дорозі сумка не випала з неї. Наклейте поверх коробки наклейки з написом "швидко псується грудне молоко". Надішліть молоко.

Метод 2 з 2: зберігання молока для використання в дорозі

 1. 1

  Перевозите молоко, коли це можливо. Якщо ви зібралися в довгий шлях, використовуйте поради, дані в "Методі 1".

 2. 2

  Свіже молоко. Беріть в поїздку тільки свіже молоко. Зцідіть його безпосередньо перед тим, як упакувати або ж візьміть необхідну кількість молока з морозильної камери. 3. 3

  Підготуйте контейнери. Можна взяти спеціальні пакети для зберігання грудного молока або ж скляні та пластикові контейнери (без вмісту бісфенолу А). Перед використанням контейнера, помийте милом і добре сполосніть теплою водою. Висушіть, після чого наповніть молоком.

 4. 4

  Сумка-холодильник в хорошому стані. Перевірте сумку, чи немає у неї ушкоджень, закривається чи добре кришка. Якщо лід тане, грудне молоко стане непридатним.

 5. 5

  Застеліть дно сумки льодом. Використовуючи звичайний лід, просто покрийте їм дно сумки. Не використовуйте сухий лід. Коли він тане, випаровується отруйний вуглекислий газ, який вам доведеться вдихати кожен раз, коли будете відкривати сумку.

 6. 6

  Упакуйте грудне молоко. Будь то контейнери або пакети, покладіть їх акуратно на лід. Молоко, зціджене трохи раніше покладіть знизу.

 7. 7

  Герметично закрийте сумку. Намагайтеся не відкривати сумку під час поїздки, щоб лід не розтанув. Молоко повинно залишатися замороженим протягом 4-6 годин.

 8. 8

  Прибувши на місце призначення, перевірте молоко. Якщо воно розтануло, використовуйте необхідну кількість відразу, решта ж викиньте. Якщо воно все ще в замороженому вигляді, просто перекладіть його в морозильну камеру.


Поради

 • Перебуваючи в дорозі з дитиною, краще годувати його грудьми або ж зцідіть і дайте дитині свіже молоко.

Попередження

 • Ніколи не заморожувати молоко повторно.
 • Не давайте дитині молоко, якщо не знаєте скільки часу воно було в станула стані.

Що вам знадобиться

 • лід або пакети з гелем (для невеликих відстаней, менше 24 годин в дорозі)
 • сухий лід (для далеких відстаней, більше 24 годин в дорозі)
 • сумка-холодильник
 • рукавички
 • картонні коробки
 • скотч
 • газети або пакувальний папір