Як вкласти спати дворічну дитину

Колись ви просто могли заколисати немовля, щоб він заснув. А тепер ваша дитина перетворився на звивається непосиду, який ненавидить лягати спати. Не впадайте у відчай: кілька простих кроків допоможуть зроблять час відходу до сну більш приємним періодом дня.

Кроки

 1. 1

  Складіть розпорядок дня. Між тихим годин вдень і відходом до сну ввечері має пройти багато часу. Якщо ці два періоди занадто близькі один до одного, дитина з меншою ймовірністю захоче йти спати.

 2. 2

  У середньому дворічні діти сплять 11:00 вночі і 2 години вдень, але це не чітке правило.

 3. 3

  Переконайтеся, що дитина була фізично активний. У дворічних дітей багато енергії, і, якщо її не спалити, вона перешкодить дитині заснути.

 4. 4

  Позначте час сну однією фразою (а краще одним словом), щоб вона асоціювалася у дитини зі сном. Наприклад: "ніч", "спатьки" або "бай-бай". Якщо дитина зрозуміє, що відбувається, він простіше піде на співпрацю.

 5. 5

  Розплануйте порядок справ перед сном, щоб дитина почала заспокоюватися. Наприклад, ванна, стакан молока, казка чи колискова.

 6. 6

  За годину до сну будинок повинен зануритися в тишу, вимкніть світло, щоб дитина змогла перебудуватися з денного часу на нічне.

 7. 7

  Всі підготуйте: ліжко, дитини і себе. Настав час змінити підгузник, прибрати з ліжка все зайве і взяти книжку з казками.
 8. 8

  Замість читання ви можете кожен день співати одну і ту ж пісню або повторювати один і той же вірш. Так ви встановите певний розпорядок і позбавите себе від необхідності читати занадто довгу книгу кілька ночей поспіль.

 9. 9

  Діти люблять розпорядок дня. Дотримуйтеся його кожен день, і незабаром дитина буде знати, що очікувати. Він чекатиме спочатку ванну, потім казку і буде готовий заснути.

 10. 10

  Привчіть дитину спокійно лежати в ліжку. Тренуйте його протягом дня.

 11. 11

  Ви також можете спробувати розтерти йому спину. Багато дітей знаходять фізичний контакт розслаблюючим і заспокійливим. Навіть дворічні люблять, коли їм періодично труть спинку.

Поради

 • У кімнаті завжди повинно бути темно і прохолодно. Якщо в кімнаті буде занадто світло, дитині буде цікаво, що відбувається навколо.
 • Пам`ятаєте, з сухим підгузником засипати легше.
 • Приділіть час для казок, для дитини це дуже важливо. Спілкуйтеся з ним в процесі читання. Дозволяйте розглядати картинки або тримати книгу. Дитина не тільки навчиться увазі і концентрації, але і буде розвиватися.


 • Дотримуйтеся графіку і укладайте дитини спати в один і той же час. Незабаром ви помітите, що дитина клює носом незадовго до відходу до сну.
 • Як тільки дитина привчився лягати спати, не спите поряд з ним, щоб він не дорівнював на вас. Поступово зменшуйте кількість часу, який спите поряд з ним.
 • Поставте в кімнаті нічник. Так дитина не буде відчувати себе самотньо, коли ви підете.
 • Як тільки ви вийшли з кімнати, не повертайтеся, поки плач не переросте в неконтрольоване. Якщо ви будете дотримуватися цього правила тиждень, потім стане значно легше!
 • Як тільки ви встановите розпорядок, дитина до нього пристосуватися. Це добре, але ви теж повинні пристосуватися. Діти покладаються на певний графік, від якого можна залежати. Це вчить їх довірі.
 • Ви можете тримати кімнату в тиші або залишити фонову музику або інший незначний шум.
 • Оберніть дитини в затишну пелюшку або їхнє улюблене ковдру, щоб створити відчуття комфорту, повільно похитуйте і поплескуйте по спині або плечах, щоб він заспокоївся, що ви поруч, і міцно заснув.
 • Не міняйте розпорядок. Чим старше буде ставати дитина, тим важче буде його змінити.
 • Полежте поруч хвилин 10, а потім покладіть поруч згорнуту ковдру або додаткову подушку, щоб дитина думав, що ви ще поруч.

Попередження

 • Слідкуйте за тим, щоб дитина не пропускав денний сон. Так дитина стає менш залежний від сну, і йому буде важче заснути, коли прийде час.
 • Ніколи не дозволяйте дитині засинати з пляшкою в роті, так як пізніше (коли це увійде в звичку), це вплине на розвиток і формування зубів.
 • Не дозволяйте дитині дивитися телевізор перед сном. Не дивлячись на те, що дитина може виглядати спокійним під час перегляду, телевізор викликає "зворотний ефект", внаслідок якого дитина заведеться і буде скаженіти. Це особливо стосується передач. Які не призначені для маленьких дітей.

Що вам знадобиться

 • Колискова
 • Темна, тиха спальня