Як працювати в нічну зміну

До роботи в третю зміну важко пристосуватися, але ви можете уникнути багатьох проблем, виконавши такі дії.

Кроки

 1. 1

  Зробіть так, щоб у вашій кімнаті було темно. Найголовніше, постарайтеся завісити вікна в спальні так, щоб у ній було темно днем. Не просто темно, але дуже темно. Навіть найменший промінь сонця може розбудити вас, коли ви спите. Чим темніше кімната, тим краще ви будете спати. Ви можете використовувати жалюзі, які захищають від сонячного світла, але, швидше за все, промені сонця будуть проникати в невеликі щілини. Ви можете повісити ковдру на вікно. Або ж ви можете обклеїти вікно алюмінієвою фольгою (використовуйте липку стрічку). У кожному разі, в кімнаті буде темніше, і ви зможете краще спати.

 2. 2

  Постарайтеся знизити рівень шуму до мінімуму. Це може бути важко, так як члени вашої родини, швидше за все, вже прокинулися і працюють, але робіть все можливе, щоб обмежити шум. Використовуйте вентилятор або легку музику, щоб створити білий шум, який зменшить загальний шум. Встановіть свій мобільний телефон на беззвучний режим і т.д.

 3. 3

  Намагайтеся спати стільки, скільки ви зазвичай спите протягом ночі. Якщо ви встали і побачили сонце, то швидше за все, воно може бути причиною вашого пробудження. Якщо ви не спали необхідну кількість годин, поверніться в ліжко і спробуйте заснути.

 4. 4

  Встановіть графік сну, і спробуйте його дотримуватися. Спробуйте лягати спати в один і той же час кожен день, ваш організм увійде в здоровий ритм.
 5. 5

  Визначте свій режим харчування. Ваш режим харчування безпосередньо пов`язаний зі сном. Спробуйте прийоми їжі розподіляти залежно від сну.


Поради

 • Їжте здорову їжу. Приймайте вітаміни, якщо ви відчуваєте, що організм не отримує все необхідне.
 • Будьте активні! Робота в третю зміну тісно пов`язана зі збільшенням ваги. Їжте здорову їжу і підтримувати здоровий рівень активності. Це також поліпшить психічне здоров`я.


 • Переконайтеся, що люди знають, коли ви спите. Таким чином, вони не будуть турбувати вас. Ви не дзвоніть їм серед ночі, і якщо вони будуть знати ваш графік, вони не будуть дзвонити вам в середині дня.
 • Якщо у вас є можливість, загорайте. Пам`ятайте все добре в міру, не перестарайтеся, трохи сонця вам не завадить. Ваш організм використовує його, щоб виробити вітамін D.
 • Дотримуйтеся свого графіка у вихідні дні. Чим менше змін, тим краще.
 • Іноді вживання снодійних може допомогти вам заснути, якщо у вас проблеми зі сном. Прийміть найменшу дозу, і не використовуйте снодійне щодня. Прочитайте інструкцію. Використання снодійних щодня може викликати залежність і сонливість протягом робочої зміни.

Попередження

 • Зверніть увагу на ваше психічне здоров`я. Ви можете зіткнутися з депресією або іншими проблемами, якщо не будете обережні. Досить спите.
 • Засипати зі снодійним має бути винятком, а не правилом. Якщо ви використовуєте його часто, шукайте причини безсоння. Прочитайте інструкцію до препарату перед його вживанням.
 • Якщо у вас вихідні, намагайтеся дотримуватися графіка будніх днів.