Як допомогти дитині змінити режим сну

Якщо ваша дитина постійно лягає пізно спати і прокидається вранці втомлений і неотдохнувшімі, можна спробувати застосувати кілька методів, щоб змінити його пов`язані зі сном звички. Це може бути нелегко, оскільки дитина, що звикла лягати спати пізно, може сильно чинити опір тому, щоб почати регулярно лягати спати рано, але вся справа у звичці - завзятість і наполегливість допоможуть вам змінити ваш режим.

Кроки

 1. 1

  Дотримуйтеся постійного режиму. Завжди є спокуса дозволити дітям посидіти довше у вихідні, але саме так діти дізнаються, скільки задоволення в тому, щоб лягати спати пізно, і це породжує в них бажання, щоб так було щодня. Якщо існує чіткий режим, що вимагає того, щоб дитина щовечора був у ліжку в один і той же час, це створює відчуття послідовності, і діти дуже легко це сприймають. Це означає, що необхідно бути послідовними у відношенні часу відходу до сну і підйому.

 2. 2

  Переконайтеся, що вашій дитині комфортно спати. У кімнаті має бути хороша для сну температура - близько 16? C. Якщо тепла в кімнаті недостатньо, дайте дитині додаткові ковдри і покладіть попередньо в ліжко пляшки з теплою водою. Не використовуйте електричні ковдри, так як вони небезпечні для дітей. Якщо в кімнаті дуже жарко, використовуйте замість ковдри простирадло, залиште на столику поруч з ліжком склянку води і відкрийте по можливості вікно. Важливо також, щоб в кімнаті було тихо. Це означає, що не повинно бути чути шуму телевізора, розмов та інших звуків.

 3. 3

  Приберіть з кімнати все, що може відвернути дитину, наприклад, комп`ютери, телевізор, відеоігри і так далі. Усім цим розважальним пристроям місце у вітальні. З підлітками зробити це буде складніше, але можна встановити регулярний перевірку в певний час, щоб переконатися, що вони не користуються всім цим потайки, після того як пішли спати. Проблема криється ще й у тому, що використання комп`ютера, ТБ і відеоігри заводить роботу нашого мозку, і потрібен значний час для того, щоб його розвантажити після всіх цих пристроїв. Золоте правило говорить, що за годину до сну всі електронні пристрої необхідно замінити на читання, настільні ігри, малювання чи письмові заняття. Це час "заспокоєння". Справедливості заради, варто відзначити, що це повинно відноситися до всіх членів сім`ї, незалежно від віку, тоді у всіх буде хороший сон!
 4. 4

  Не дозволяйте дитині вживати перед сном продукти, які можуть викликати перезбудження. Забороніть за кілька годин до сну приймати в їжу газовану воду, каву, чай, шоколад та інше, в чому міститься кофеїн. Введіть правило: після 6 вечора не приймати ніяких продуктів з кофеїном. Вводити це правило для підлітків може бути складніше, ніж для маленьких дітей.

 5. 5

  Ніколи не використовуйте сон, як покарання. У дітей виникне негативна асоціація зі сном, і це відіб`ється на їхньому бажанні засипати ввечері.

 6. 6

  Здійснюйте активні прогулянки. Катання на велосипедах або ігри з м`ячем після вечері можуть творити дива відносно сну. Однак слід стежити за тим, щоб безпосередньо перед сном активність знижувалася, інакше організм будете ще сповнений сил і енергії, і заснути буде складно.

 7. 7

  Змініть звички, пов`язані зі сном, у всієї родини. Якщо прокидатися вранці важко всім, можливо, прийшла пора всій родині лягати спати раніше. Можна провести веселу, але досить наочну гру в те, що час від часу тато з мамою лягають спати раніше дітей. Скажіть дітям, що ви йдете спати і їм краще поспішати, щоб випередити вас. Вимкніть світло у всьому будинку, за винятком ванної кімнати, де чистяться зуби, і спалень. Все швидко зрозуміють натяк і незабаром весь будинок буде спокійно спати! Це може послужити відмінним початком до того, щоб почати новий спосіб життя всім сімейством, і тоді діти будуть відчувати себе частиною загальних змін, а не центром обмежень і заборон. 8. 8

  Будьте наполегливі. Швидше за все, ваша дитина почне сперечатися і вередувати. Будьте до цього готові і залишайтеся непохитними. Повторюйте мантру: "Прийшла пора спати, час перегляду телевізора закінчилося" або "На добраніч, ранок вечора мудріший". Щовечірня мантра допоможе вашим дітям налаштуватися, якщо тільки вони будуть знати, що це знак того, що "обговорення закінчені". Якими б способами діти не намагалися вас умовити, ваша відповідальність, як батька, чинити опір дитячої перевірці кордонів і встановлювати чіткі і ясні правила.

Поради

 • Не забувайте, для того щоб подолати старі звички і виробити нові, потрібно 21 день, так що намагайтеся протриматися, як мінімум, 3 тижні. З часом режим встановиться і вам стане легше, так що не втрачайте надії.

Що вам знадобиться

 • Спальна кімната без зайвих відволікань уваги
 • За необхідності нічник
 • Напої без кофеїну
 • Комфортні умови сну