Як швидше заснути, якщо ви підліток

У багатьох бувають проблеми зі сном. Це може стати серйозною проблемою, якщо попереду вас чекає важливий день. Школа, тренування, літня робота та інші події - вам потрібно виспатися. Читайте цю статтю, щоб дізнатися, як швидше заснути і добре виспатися.
Метод 1 з 3: Плануйте заздалегідь

 1. 1

  Не їжте перед сном. Їжа постачає вас енергією і активує м`язи шлунка, а обидва ці фактори не дозволять вам заснути. Якщо ви хочете лягти спати в 11, не їжте нічого після 9.30-10 годин вечора, якщо тільки ви не дуже голодні. У цьому випадку, поїжте трохи.

 2. 2

  Прийміть душ за кілька годин до того, як лягати спати. Якщо ваше волосся не встигнуть висохнути до того, як ви підете в ліжко, висушіть його феном.

 3. 3

  Не дивіться телевізор і не сидите за комп`ютером. Дослідження показали, що перегляд телевізора хоча б за годину перед сном перешкодить вам швидко заснути.

 4. 4

  Перед тим, як лягати спати, постарайтеся заспокоїтися і розслабитися. Замість того, щоб вийти на вулицю або потренуватися, почитайте книгу, поговоріть з родиною чи зробіть запис у щоденнику. Це теж підійде. Якщо ви постараєтеся і виконайте весь список справ перед сном, ваш мозок продовжить працювати, навіть якщо ви спробуєте заснути.

 5. 5

  Переодягніться в піжаму. Якщо прохолодно, надягніть халат і тапочки, щоб зігрітися. З іншого боку, якщо на вулиці спекотно, спробуйте спати в білизні ... майці (або широкої футболці для дівчаток) або ж якщо на вулиці дуже жарко, спите голяка.

 6. 6

  Визначте, що допомагає вам добре виспатися. Якщо холодно, вам знадобиться тепле покривало або ковдру. Якщо тепло, прохолодне вологе рушник допоможе вам охолонути.

 7. 7

  Почистіть зуби, вмийтеся, розчешіть волосся і сходіть в туалет. Так ви відчуєте себе максимально чистим перед тим, як лягти спати.

 8. 8

  Перед тим, як лягти спати, запишіть все, що вам потрібно буде зробити завтра. Запишіть перший, наприклад "доробити проект з фізики", потім другий, наприклад "сходити в магазин". Це має допомогти вашому мозку "залишити все на папері" і заспокоїтися.

Метод 2 з 3: Підготуйте себе морально

 1. 1

  Налаштуйте освітлення. Деяким потрібно спати в повній темряві, інші ж вважають за краще, щоб кімната була трохи освітлена. Налаштуйте освітлення на такий рівень яскравості, щоб ви могли легко заснути.

 2. 2

  Комфортно розташуйтеся в ліжку. Знайдіть комфортне положення і зігрійтеся, щоб ви могли залишатися нерухомим і розслабленим.

 3. 3

  Поставте будильник на правильну гучність і час.

 4. 4

  Трохи почитайте або займіться чимось, що не викликає багато шуму, наприклад, придумайте історію.

 5. 5

  Складіть плейлист на вашому плеєрі зі спокійними або заспокійливими піснями, які допоможуть вам заснути. Або ж ви можете послухати аудіокнигу. Ви можете також послухати музику або програму по радіо. Деякі радіо з годинником мають режим сну, в якому радіо вимикається через певний час, в ідеалі після того, як ви заснули.

Метод 3 з 3: Що робити, коли ви вимкнули світло

 1. 1

  Не думайте про те, скільки годин ви зможете поспати. Суть сну в тому, щоб не думати. Відпочиньте і ви заснете.

 2. 2

  Прийміть комфортне положення і закрийте очі. Повільно згадайте всі події дня, подумайте про те, що зробили або не зробили. Подумайте про те, чого ви домоглися.

 3. 3

  Повністю розслабтеся і скажіть собі, що ви заснете. Чи не роздумуйте ні про що, що приходить вам в голову.

Поради

 • Сконцентруйтеся на диханні, тому що це несвідоме рух, ви скоро забудете про це і заснете.


 • Якщо в кімнаті трохи прохолодно, це допоможе вам заснути.
 • Поставте склянку води поруч з ліжком, на той випадок, якщо ви захочете пити.
 • Не переживайте ні про що, що станеться завтра, або про те, що трапиться щось погане. Будьте позитивні.
 • Переконайтеся, що температура в кімнаті налаштована так, що ви зможете заснути.
 • Закрийте очі, подумайте про щось спокійному і ви з часом заснете.
 • Спробуйте уявити себе в місці, де ви можете розслабитися, наприклад, в порожній кімнаті, на лузі або біля тихого ставка.
 • Визначте час, коли вам необхідно лягати спати, по тому, у скільки вам потрібно встати. Якщо вам потрібно встати о 6 ранку, лягайте спати в 22. Так ви зможете поспати необхідні 8 годин.
 • Якщо у вас не ліжка, коли вам потрібно лягати спати, знайдіть комфортний диван. Якщо вам доведеться спати на підлозі, знайдіть матрац або постеліть кілька шарів покривал.
 • Скажіть 10 хороших речей про наступний день, а потім подумайте хоча б про одну з них. Ви можете побачити сон про майбутній день, так що виберіть найприємніша подія.

Попередження

 • Не думайте про всіх поганих речах, які трапилися з вами за день. Просто розслабтеся.
 • Не приймайте снодійне, якщо його вам не прописав лікар, так як воно може викликати нездоровий сон.
 • Якщо ви не можете заснути, що б ви не пробували, зверніться до лікаря або поговоріть з батьками про можливе лікування.

Що вам знадобиться

 • Комфортна постіль
 • М`яка музика або будь-яка музика, яка розслабляє вас (за бажанням)
 • Стакан води (за бажанням)
 • Світло для читання (за бажанням)