Як дізнатися патологічного брехуна

Патологічні брехуни живуть у своїй реальності, часто компенсуючи брехнею свою занижену самооцінку. Замість того, щоб іноді говорити безневинну брехня, або трохи переборщувати, розповідаючи історію, патологічні брехуни брешуть про кожен аспект їхнього життя. Починаючи з того, скільки вони заплатили за обід, закінчуючи купанням свого собаки, патологічний брехун вважає, що будь-яке спілкування, має для нього або неї стратегічне значення.


Неприємно, коли вам постійно брешуть. Крім того, це ознака невігластва. Чи можна зрозуміти, якщо перед вами хтось, хто бреше лише іноді або ж це патологічний брехун? Є кілька способів розкусити патологічного брехуна.

Кроки

 1. 1

  Зрозумійте, хто такий патологічний брехун. По суті своїй, патологічний брехун, це хтось, хто постійно бреше про все. Це його спосіб життя, придумувати свою реальність, з різних причин. Зрештою, брехня ставати нестерпним. Таке прагнення до брехні, починає розвиватися в людині з ранніх років, як правило, через труднощі подолати складні ситуації в школі або вдома. Це шкідлива звичка, а не бажання всім контролювати, і це ключ до того, щоб зрозуміти, якщо перед вами патологічний брехун або соціопат, який просто бажає контролю.

 2. 2

  Зрозумійте, якщо вся інформація і всі деталі історії, яку розповідає чоловік, мають послідовність. Знайдіть просту історію, наприклад, що їв ця людина на вечерю. Він може сказати вам макарони, а потім сказати вам, він їв омарів з шампанським. Деталі їх історій, постійно змінюються.
  • Порівнюйте всі великі і дрібні деталі, починаючи з кількості людей у казці брехуна, закінчуючи самою історією. Намагайтеся запам`ятовувати всі зміни історії.
  • Запам`ятовуйте всіх учасників розповіді брехуна. Якщо, наприклад, історія розповідається втретє, і в ній з`являється поліція, вам варто задуматися про те, чи говорити вам людина правду.
  • Запам`ятовуйте частоту брехні. Патологічні брехуни брешуть постійно, і це єдине стабільне їх якість. Проведіть маленький експеримент, який включає в себе деякі аспекти щоденного життя брехуна. Виберіть що завгодно, як, приміром, що він їв на вечерю, або що він дивився по телевізору в попередній вечір. Запитуйте його, те ж саме протягом усього дня, щоб перевірити, якщо деталі історії змінюються. Показуйте, що ви вірите його брехні, і підігравайте йому. Не показуйте, що минулого разу, він вам дав іншу відповідь.

 3. 3

  Порівнюйте історії з вашими спільними друзями, які включають вас і патологічного брехуна, щоб перевірити наскільки змінилася його версія історії та люди беруть участь у ній. Деякі речі можуть змінитися, щоб привернути до брехунові більше уваги.
  • Вони можуть навести друзів або сім`ю один на одного. Якщо брехун брав участь у суперечці, він може змінити деякі деталі історії, щоб виглядати краще. Він може, також, включити в історії ще людей, придумуючи інформацію про цих людей, щоб більше людей були на його боці.
  • Він постарається уникнути неприємностей. Якщо брехун зробив щось не так, він чи вона може зробити все необхідне, щоб уникнути провини. Це означає, що вони можуть вигадати історію, або навіть кинути всю провину на іншого.
  • Вони можуть відмовити, щоб привернути більше уваги. Основна мета патологічних брехунів, це привернути позитивну увагу. Починаючи з простою ліні, закінчуючи бажанням підвищити свою самооцінку, мета брехунів, це виглядати краще за всіх інших, щоб оточуючі звертали на нього або неї увагу і дивувалися його / її подвигам.
 4. 4

  Зрозумійте, якщо людина бреше, щоб привернути увагу. Один привід, за яким патологічний брехун, почувається добре, коли бреше, це тому що, він чи вона знаходяться в той момент в центрі уваги. Ця людина бажає бути в центрі вселенського уваги, і зробить все, щоб добитися цієї мети. Як тільки на нього звертають увагу, його брехня починає рости, щоб зберегти цю позицію. Ось кілька можливостей:
  • Жалісливе увагу. Патологічний брехун відчуває, що його проблеми набагато серйозніше проблем оточуючих його людей. Починаючи з простого порізу папером, закінчуючи попередженням від начальника або вчителі, патологічний брехун почне роздувати деталі історії до смішних розмірів, просто, щоб люди йому співчували.
  • Він хоче відчувати себе важливим. Патологічні брехуни хочуть бути володарями світу. Щоб ви не досягли, вони це зробили краще. Ця людина повинна завжди відчувати себе краще всіх інших, у своєму особистому і професійному житті.
  • Йому нудно. Через те, що їх життя не пов`язана з дійсністю, їм може дуже легко знудити, якщо навколо них немає драми. Результатом цього, стає брехня, яка створена для розваги цієї людини, що, на жаль, впливає на інших людей.
  • Невпевненість у собі. Низька самооцінка головна причина появи патологічного брехуна. Знають вони про це чи ні, патологічні брехуни вважають, що вони недостатньо гарні, з цього, їм треба вигадувати досягнення і події, які прославлять їх.

 5. 5

  Прослідкуйте, якщо ця людина має згубні звички. Патологічні брехуни можуть брехати, щоб приховати свій алкоголізм чи наркоманію, або приховати пристрасть до азарту або інтернету, або приховати свою анорексію або булімія. Важливо, щоб такі люди брали участь у групових консультаціях і в терапіях, які можуть їм допомогти зрозуміти причину їх брехні.
  • Частина терапії, повинна бути проти компульсивной брехні.
  • Брехун може страждати від розладу особистості.

 6. 6

  Перевірте реакцію брехуна, коли його ловлять на брехні. Для патологічного брехуна, немає нічого гіршого, ніж розкриття його брехні.


  • Оборонне становище. Чекайте, що ця людина прийме оборонне становище, і що він або вона може легко перекинути вину на іншого.
  • Брехун може швидко придумати іншу брехню, щоб приховати первісну. Патологічний брехун почне швидко намагатися приховати сліди своєї брехні, щоб його репутація не постраждала. Це означає, що вони можуть придумати великою брехня, яку буде легко визначити.
  • Може стати мстивим. Він або вона може стати мстивим і злим, якщо ви розкриєте їх лож. З іншого боку, вони можуть відчути себе винуватими, якщо їх розкусив люблячий і піклується про них людина, і можуть розплакатися.

 7. 7

  Зрозумійте, якщо ця людина має зв`язок з дійсністю. Патологічні брехуни, як правило, не живуть в нашій дійсності, так як їм складно утримувати послідовність у їхньому житті. Деякі ознаки цього:
  • Змінює постійно роботу. Він або вона ну буде в змозі залишатися довго на одній роботі, або тому що їх ловлять на брехні, або тому що вони не можуть справлятися зі своїми обов`язками, тому що отримали місце брехнею.
  • У них не буває стабільних відносин. Романтичні або дружні стосунки не тривають довго. Ця людина може мати хорошого друга або відмінні відносини сьогодні, а через пару місяців більше не спілкуватися з цими людьми. Між своєю брехнею, патологічний брехун може залучати багатьох нових людей, але з якими він не зможе довго спілкуватися.
  • Патологічний брехун може бути віддалений від сім`ї. Слухаючи багато року лож цієї людини, родичі можуть віддалитися від нього або неї.

Поради

 • Майте на увазі, що патологічні брехуни, перебільшують все, з цього Не довіряйте їм повністю.
 • Хтось, хто звик говорити постійно не добре, може незабаром перестати розуміти різницю між брехнею або правдою.
 • Знайте, що патологічний брехун, ніколи не розповість вам послідовну історії.
 • Якщо хтось вам бреше, він вас не поважає. Не варто тримати його за одного.
 • Інші назви патологічного брехуна це «Хронічний брехун», «Мюнхгаузен», «брехун по звички».
 • Складно позбутися хронічної брехні. Всі відповіді приходять на думку швидко і рефлекторно, хоча все це вигадки. Але навіть їх брехня можна довідатися. Коли брехун розповідає вам історію, задавайте йому критичні питання з історії, і кожен раз, як ви його будете ловити на брехні, видавайте його. Зрештою, брехун може почати розуміти своє власне брехня, і видавати себе. Не забувайте, у цих людей знижена самооцінка, тому, якщо ви їх зловите пару раз, вони можуть перестати брехати.
 • Якщо вам доріг чоловік, нагадуйте йому, що не треба робити з себе ідеальної людини. Нагадайте йому свої помилки і невдачі.
 • Люди, що домоглася успіху, знають, що їх лож може давати їм гарні результати. Вони починають з маленької брехні, і поступово їх життя ставати однією суцільною брехнею.
 • Намагайтеся не ігнорувати хронічного брехуна. Їх проблема не відрізняється від інших, їм може бути дуже самотньо без друзів, що може призвести до депресії.

Попередження

 • Ви можете порадити комусь лікуватися від брехні, але ви не можете їх змусити. Деколи складно зробити людину визнати, що їх брехня переростає в проблему, а змусити лікується ще складніше.
 • Якщо ви підозрюєте, що хтось бреше, щоб прикрити щось нелегальне, краще зв`язатися з поліцією.