Як боротися з брехуном

Ви знаєте когось, хто не може завжди говорити правду? Деякі люди брешуть, щоб добре виглядати або отримати те, чого вони хочуть, або ще з якихось причин, так як вони дійсно вірять в те, що говорять. Так чи інакше, зіткнення з брехуном - це хороша можливість почати боротися з його поганою поведінкою. Важливо пам`ятати, що ви не в силах когось поміняти - зрештою, все, що ви можете зробити - сказати правду собі. Читайте далі, щоб дізнатися, як боротися з брехуном.
Частина 1 з 3: Оцінка проблеми

 1. 1

  Розпізнавайте, коли людина бреше. Якщо ви знаєте, що шукайте, нескладно буде викрити брехуна. Уміння розпізнавати, коли людина намагається вам брехати може вас зорієнтувати, наскільки дана проблема глибока. Дізнайтеся, як людина виглядає і поводиться в звичайну, не стресовій обстановці і порівняйте це з тим, як він діє, коли ви припускаєте, що він бреше. Через деякий час ви навчитеся читати рухи тіла людини, розпізнаючи, коли він говорить неправду.
  • Перевірте, як себе веде співрозмовник, коли ви його питаєте про дату народження або рідному місті. Тепер порівняйте це поведінка з тим, як він буде діяти, коли ви задасте більш складне питання, наприклад, подобалося йому спати зі своєю дівчиною, або підробляв він цифри в робочих документах. Якщо людина говорить правду, він не повинен проявляти жодних ознак стресу, відповідаючи на важкі питання.
  • Забудьте все, що ви чули про відсутність візуального контакту під час виявлення чиєїсь лжі- насправді через це міфу багато брехуни намагаються дивитися в очі.

  • Коли люди брешуть, вони несвідомо виявляють й інші фізичні ознаки стресу. Придивіться до таких ознак:
   • Підроблена посмішка, яка виражається тільки ротом, а не очима.
   • Більш високий тембр голосу, ніж зазвичай.
   • Розширені зіниці.
   • Дуже уповільнена швидкість моргання (І швидке моргання, коли брехня вже сказана).
   • Смикання ногами, постукування шкарпеткою або шарпаніе.
   • Торкання особи, часте прикривання очей, рота або носа.

 2. 2

  Шукайте закономірність у брехні. Багато людей кажуть неправду про декілька суб`єктах, які приносять їм надзвичайні незручності - як правило, їх минуле погану поведінку або те, що викликає у них збентеження. Якщо людина схильна до постійної брехні, коли його про що-небудь запитують, можливо, ви захочете повернутися і зупинитися на цій конкретній проблемі. Однак, якщо в брехні немає сенсу і немає закономірності, знайте - на вас обрушилася ще більша проблема.
  • Якщо людина бреше кожен раз, коли ви запитуєте його про те, чому його батько завжди відсутня, або чому він так і не закінчив середню школу, або чому він відмовляється говорити з яким-небудь людиною, відповіді на ці питання можуть бути визначені як не ваше справу. Якщо ви не перебуваєте в серйозних відносинах з ким-небудь, ви не вправі знати всі подробиці чийогось життя.
  • Якщо, з іншого боку, створюється враження, що людина бреше просто так, заради інтересу, навіть відповідаючи на незначні питання, він може бути компульсивним брехуном. Так як його брехня не відповідає жодним шаблонами, буде набагато складніше розкрити його наміри приховати правду.

 3. 3

  Визначте, чи несе ця брехня шкоду. Говорити неправду - це завжди погано, але деякі брехуни небезпечніше інших. Перед тим як втручатися, простежте, як він впливає на вас і на інших людей, які можуть бути втягнуті в цю брехню.
  • Можливо, людина просто захищає його або себе, щось не доказуючи? Може бути, це не така вже й велика біда.
  • Маніпулює чи брехун іншими людьми? Чи приймають люди рішення, грунтуючись на його брехні і не розуміючи, що їх обманюють? Це проблема, яку необхідно вирішувати.

  • Бреше людина, щоб приховати погану поведінку, як злодійство, обман або образи? Така поведінка несе різко негативний ефект.

 4. 4

  Зверніть увагу, чи отримує людина задоволення від брехні. Деяким людям насправді більше подобається брехати, ніж говорити правду. Це може стати ніби наркотиком, що приносить все більше задоволення з кожної сказаної брехнею. Нахабні брехуни, які брешуть протягом тривалого часу, можуть сприймати брехню як спосіб життя, а не усвідомленою необхідністю. Компульсивних брехунів важко зламати, так як вони повинні навчитися ставитися до брехні, як і будь-якому іншому типу наркоманії.

 5. 5

  Шукайте ознаки патологічного брехуна. Патологічні брехуни говорять перебільшену брехня, яка дуже далека від істини, часто це очевидно. Вони часто вірять в ту брехню, яку кажуть, і здатні вам розповісти абсолютно абсурдну історію з незворушним обличчям так переконливо, що вам нічого не залишиться, окрім як прийняти її за правду. Патологічні брехуни страждають психологічними розладами. На жаль, через їх переконаності, що вони говорять правду, ви не можете поговорити з ними з точки зору обманщика. Все-таки варто почати протистояння з ними, щоб зрозуміти, чи стане це дзвіночком на їх шляху звернення за допомогою.

Частина 2 з 3: Протистояння брехунові

 1. 1

  Речові докази брехні. Записуйте кожен помічений вами випадок брехні, з детальним описом, чому ви вважаєте це брехнею. Проведіть дослідження, щоб знайти докази, що людина дійсно бреше. Ви повинні бути в змозі показати брехунові, що без сумніву знаєте, що він брехав.
  • Якщо ви можете зібрати неспростовні докази, наприклад, електронні листи або документи, які суперечать тому, що людина говорить, це призведе до протистояння, що стане набагато простіше.

  • Якщо ви будете покладатися на інших людей, щоб викрити брехню, спробуйте знайти більш ніж одного свідка. 2. 2

  Поговоріть з людиною наодинці. Звертати чиюсь увагу на їх погану поведінку в громадських місцях може сприйнятися досить холодно, і, швидше за все, не допомогти людині змінитися. Краще обговорити це питання наодинці, щоб почуття сорому і збентеження не нагнітати обстановку до критичної точки. Спокійно скажіть людині, що впевнені в його брехні. Наведіть конкретну брехня або обман, яку ви хочете обговорити.
  • Не називайте людини брехуном. Знову ж таки, спочатку краще проявити спокійний підхід. У більшості випадків людині тож буде ніяково почувати себе викритим у брехні.

 3. 3

  Дайте шахраю можливість пояснити свою брехню. Уважно стежте за мовою рухи тіла людини, щоб визначити ознаки брехні. Вислухайте його виправдання. Якщо він визнає, що брехав і вибачається, вам, можливо, не буде потрібно з`ясовувати стосунки далі. Повністю обговоріть це питання і завершите розмову, сказавши співрозмовнику, що ви сподіваєтеся, що це більше не повториться.

 4. 4

  Продемонструйте всі свої докази проти брехні. Якщо людина обороняється, виправдовується або як і раніше бреше в ході протистояння, це вдалий момент, щоб привести докази. Покажіть людині, листи, документи або інші зібрані вами докази, які, безумовно, доводять, що він вас обдурив. У цей момент ви заганяєте брехуна в кут, і він, швидше за все, буде або мовчати, або вибачатися.

 5. 5

  Поясніть, що ваша довіра було втрачено. Чути це неприємно, і людина, ймовірно, відчують себе ображеним, якщо ви скажіть йому, що не вірите більше жодному його слову. Поясніть, що ви не в силах допомогти, але пригнічені його брехнею, і що навіть у той час як брехун тимчасово демонструє прихильність до істини, вашу довіру все одно буде знищено.
  • Більшість людей будуть глибоко цим розчаровані, і швидше за все, пообіцяють вам з цього моменту говорити тільки правду.

  • Компульсивні брехуни можуть визнати, що у них є залежність і попросити вашої допомоги у боротьбі з їх шкідливою звичкою. Можливо, вам доведеться протистояти їм знову і знову, перш ніж вони перестануть лгать- для когось ця боротьба стане нескінченною.
  • Патологічні брехуни і соціопати не втягуватися в конфронтації. Для них брехня - невід`ємна частина їх особистості.

 6. 6

  Запропонуйте психологічне лікування, якщо це необхідно. Скажіть людині, що надмірна або компульсивная брехня - це виліковне. Переконайте людину шукати допомоги ззовні, перш ніж він втратить довіру всіх оточуючих. Зрештою, брехуни, як правило, викриваються, і, як наслідок, вони можуть втратити свої робочі місця, зруйнувати відносини, і втратити всі шанси жити чесним життям.

Частина 3 з 3: Подолання наслідків

 1. 1

  Пам`ятайте, що брехунові потрібно якийсь час, щоб зупинити брехня. Люди, для яких брехня увійшло в звичку, як правило, не можуть відразу від нього позбавитися. Не дивуйтеся, якщо ви знову зустрінетесь з брехнею цієї людини в майбутньому. Залежно від вашого ставлення до брехунові, ви можете хотіти чи не хотіти продовжувати допомагати йому зупинитися, повторюючи збір доказів, з якими стикається брехун, і повідомляючи про втрачений до нього довіру.

 2. 2

  Пам`ятайте, що ви не в силах змінити чужу поведінку. У кінцевому рахунку, ви можете не знати, що діється в чужій голові. Якщо людина захоче перестати брехати, він повинен буде поставити перед собою зобов`язання і дотримуватися його. Якщо людина не хоче зупинятися, то з цим абсолютно нічого не можна вдіяти.

 3. 3

  Захистіть себе від шкоди, що завдається брехуном. Спілкування з брехуном може бути емоційно виснажливим. Просто, коли ви думаєте, що довіра було відновлено, ви можете знову зловити цю людину на брехні і будете змушені починати все спочатку. Важливо відірватися від такої людини і провести час з людьми, яким ви можете з упевненістю довіряти. Ви також можете звернутися за допомогою, щоб розібратися в змішаних емоціях, які виникають після спілкування з брехуном.
  • Не приймайте брехню в красивій обгортці. Переконайтеся, що у вас завжди є тверде розуміння істини. Хороші брехуни правдоподібні, і важливо вміти відрізняти правду від фантазії.

  • Відокремлювати від людини, якщо він виходить з-під контролю. Не дозволяйте собі занадто всмоктується. У певний момент, можливо, доведеться розірвати зв`язки і прийти до негативного ставлення. Після того як ви зробили все, що можна, розірвіть стосунки і почніть відновлюватися.

Поради

 • Уважно слухайте брехуна, коли він говорить. Вони схильні вислизати від теми і розповідати по кілька разів одну й ту ж історію, і якщо ви слухали добре, тоді ви помітите невідповідності.
 • Не починайте боротьбу, це може погіршити ситуацію.
 • Не кажіть нічого, крім правди. Брехуни ненавидять чути правду, оскільки вона переносить їх у реальність (вони не мають ніякого реального контролю над іншими), що змушує їх втрачати контроль над ситуацією. Его нищівно!
 • Зосередьте протистояння на зраді і те, як це позначається на ваших стосунках.
 • Якщо ви відчуваєте себе сердитим на брехуна, ви повинні пам`ятати, що причина їх брехні в тому, що вони не можуть прийняти правду. того, що вони лежать у тому, що вони не можуть обробляти правду. Поставте брехуна на місце, показавши, що ви МОЖЕТЕ сприймати правду!
 • Подумайте, навіщо йому потрібно брехати. Можливо, він потребує уваги, не завжди допустимому прощення, або можливо у нього проблеми, якими він боїться ділитися.
 • Тримайтеся подалі від цих людей.

Попередження

 • Гнів і різкі слова тільки призведуть до ще більшої ненависті, доказам, що бреше і різким висловам на вашу адресу. Не піддавайтеся спробам змусити вас виглядати поганою людиною, це величезний виграш (очікуваний результат) для брехуна, який душить і підриває авторитет інших людей.