Як помітити брехня

Ви втомилися від того, що дізнаєтеся про брехню занадто поз дно? Ви надзвичайно довірливі і вас легко обдурити? Тоді ці поради про те, як помітити брехня - це те, що вам потрібно.


Кроки

 1. 1

  Мова тіла. Людина, яка обманює, не захоче дивитися вас або ж буде дивитися в очі рамного більше звичайного, щоб здаватися щирим. Часто він буде робити рухи, схожі на робота, по відношенню до власного тіла (підсвідомий, психосоматичний спосіб запобігти брехня.) Він може направляти ступні від вас, потіти, прискорити серцебиття або стискати власні долоні або руки. Він може швидко переступати з ноги на ногу і тягнути одяг або волосся, а також намагатися сховати обличчя.

 2. 2

  Манера. Брехун буде здаватися нервовим, говорити досить швидко і захоче змінити тему або ж піти якомога швидше. Він почне захищатися, якщо ви будете повторювати питання, наприклад "ти впевнений?" і "так воно і було?", тому що вони хочуть відвернути увагу від брехні.

 3. 3

  Розслідування. Чим більше питань ви задаєте йому, вимагаючи від них глибини і деталей, тим некомфортно йому буде, тому що доведеться придумувати все більше і більше. Він може суперечити собі або потрапити у власну пастку. Дуже складно повністю придумати детальну історію на місці, так що шукайте діри в його броні. Якщо ви влаштуєте йому справжній допит, то він може з часом здатися і зізнатися у брехні (хоча не надто сподівайтеся на те, що це станеться.)
 4. 4

  Попередні образи. Якщо людина, яку ви підозрюєте у брехні, брехав раніше, то ймовірність того, що він бреше і зараз, більше. Також зверніть увагу на відмовки, які він придумує для певних ситуацій. Наприклад, якщо ви вчитель і думаєте, що ваш учень бреше про те, чому він знову не зробив домашнє завдання, зверніть увагу, звучать чи його відмовки фальшиво, складними або пов`язаними з певною причиною.

Поради

 • Просто сказати комусь (ввічливо), що ви не вірите йому, - це абсолютно нормально, якщо вам це не подобається. Як мінімум, ви будете чесні.


 • Якщо ви подасте делікатний знак того, що ви не вірите, він, якщо бреше, буде ще сильніше намагатися переконати вас, що він не бреше.
 • Іноді нормально просто запитати когось тихо, бреше він, і пообіцяти, що ви не будете злитися, якщо це так. Делікатно заохотьте його сказати правду.

Попередження

 • Натяки на те, що ви не вірите комусь, - це дуже грубо, це може засмучувати і засмучувати, якщо насправді людина говорить правду. Якщо він дуже злиться на вас з цієї причини, відступите і вибачитеся, пояснивши, що ви переживаєте, що люди обманюють вас.
 • Іноді люди дуже добре брешуть і знають, як стримати мова тіла, вербальні та інші ознаки, які видають їх. Уявіть, що я, розповівши вам все це, спробую збрехати. Я знаю всі техніки, за якими помічають брехня, тому ви, ймовірно, потрапили б в мою пастку.
 • Не кажіть комусь, що ви не вірите його словами, якщо ви не впевнені, бреше він чи ні. Говоріть так, тільки якщо ви впевнені, що людина бреше і те, що він говорить, відверта брехня. Якщо людина говорить правду, то ви його дуже засмутило.