Як визначити, що ваш кращий друг - брехун

Це серйозно. Брехня не сприяє збереженню дружніх відносин. Нижче ви знайдете кілька корисних порад на цю тему.


Кроки

 1. 1

  Поговоріть з людиною, яка дружив з вашим сьогоднішнім іншому раніше. Дізнайтеся, наскільки його слова відповідають дійсності. Якщо ваш друг не може сказати нічого хорошого про своїх колишніх товаришів, це може служити недобрим сигналом. Вони не могли бути всі поганими.

 2. 2

  Записуйте висловлювання, які пов`язані з конкретними датами. Наприклад, ваша подруга може повідомити вам, що в понеділок в школі Саша запросив її на прогулянку, а на наступний день вона заявить, що в цей же понеділок вона прикинулася хворою і пропустила заняття. Якщо ви помічаєте, що слова вашого друга не відповідають тому, що інші говорять з приводу подій певного дня, то вам також варто бути напоготові. Не варто перевіряти всі дрібниці, але систематичні помилки такого плану повинні викликати вашу підозру.

 3. 3

  Якщо ваш друг намагається якось "викрутитися" зі сформованої ситуації, то запитайте твердо:"Чому ти сказав мені, що ...?" Подивіться на його реакцію: чи визнається він чи спробує все заперечувати.

 4. 4

  Спробуйте перевірити правдивість слів вашого друга. Якщо він говорить, що Ігор програвся і йому терміново потрібні гроші, то, можливо, вам слід запитати Ігоря або когось з його друзів чи це так. Це особливо актуально, якщо слова вашого друга суперечать характерові іншої людини або якщо про цю людину завжди йдеться тільки щось погане.
 5. 5

  Просто запитайте. Не зліться і не відлякуйте вашого друга. Кілька вдало вставлених в розмову питань можуть допомогти вам дізнатися дуже багато.

 6. 6

  Якщо ви бачите, що людина дійсно весь час бреше, то прийміть заходи, щоб убезпечити себе і почніть дистанціюватися від цієї людини. Вам не обов`язково влаштовувати гучну сварку, просто почніть потихеньку віддалятися.

 7. 7

  Задумайтеся про правдоподібності оповідань. Якщо ваш друг каже, що його батьки знайомі з масою "знаменитостей", що у них дуже багато грошей, що вони побували в дуже багатьох країнах (але їздять відпочивати щороку в один і той же місце), то вам слід відразу зрозуміти, що ваш друг бреше.

 8. 8

  Зверніть увагу на поведінку вашого друга. Людина, яка бреше, часто не дивиться вам в очі. Він часто описує безглузді подробиці, продовжуючи вигадувати свою розповідь на ходу. Він може стосуватися свого обличчя, його мова часто переривається вигуками "а-а ..." і "м-м ...", а якщо ви хоч якось видаєте недовіру, то він починає заглиблюватися в деталі.


Поради

 • Пам`ятайте, що хороші друзі не брешуть.


 • Той, хто бреше часто, часто розповідає різним людям різні варіанти однієї і тієї ж історії.

Якщо в цій історії фігурує конкретна людина, то зверніться до нього, не варто соромитися.

 • Якщо ваш друг бреше, він бреше всім, не тільки вам.
 • Задайте вашому другу яке вас цікавить в багатолюдному місці, але пошепки. Він буде відчувати себе в центрі уваги, хоча ніхто його не зможе почути.

Попередження

 • Якщо один аж надто докучає вам своєю брехнею, то саме час перервати з ним стосунки, не варто проводити своє життя в оточенні людей, які не можуть бути чесними з вами, ви заслуговуєте кращого!
 • Не починайте розповідати про його брехні за його спиною. Звичайно, ви можете запитати у іншого свого друга, чи збігається його думку про цю людину з вашим. Але не варто говорити погано про людину за його спиною, це робить вас нітрохи не краще його.
 • Не завжди довіряйте тому, що "він сказав ...", "вона сказала ...". Це найшвидший спосіб зруйнувати вашу дружбу.
 • Якщо ваш друг говорить вам правду про те, що він не бреше, і зрозуміє, що ви йому не вірите, то він може образитися тільки тому, що ви вважаєте його брехуном, ким він насправді не є.
 • Ваші питання можуть дратувати інших людей.