Як розпізнати брехуна

Як правило, люди некомфортно почувають себе, стикаючись з брехнею. Вони подають свідомі і підсвідомі сигнали про те, що насправді плетуть небилиці. Якщо ви хочете навчитися, як розпізнати брехуна, постарайтеся помітити фізичні, слухові й емоційні сигнали в процесі розмови.
Метод 1 з 4: Проаналізуйте власні емоції

 1. 1

  Зверніть увагу на відчуття незручності. Якщо ви говорите з людиною і його слова здаються вам недостовірними, швидше за все, він бреше.

 2. 2

  Усвідомити різницю між правдою і брехнею досить важко. Якщо людина розповідає погані або тривожні новини, іноді здається, що він бреше, але насправді він залучений в стресову або тривожну ситуацію.

 3. 3

  Розпізнавайте природні схильності. Згідно з дослідженням, проведеним Массачусетського університету в 2002 році, жінки брешуть, щоб їх співрозмовники відчували себе комфортно. При цьому чоловіки брешуть в цілях самовираження.
  • Насправді, це тільки тенденція. Все це не означає, що наміри чоловіка і жінки дуже легко зрозуміти. Якщо ваш добрий приятель прикрашає відгук про ваш новий гаманці, він, швидше за все, робить це, щоб потішити вам.

Метод 2 з 4: Уважно слухайте

 1. 1

  Спостерігайте за тим, коли людина використовує слова «ти», «ми» і «вони» замість займенника «Я». Брехун може ненавмисно убезпечитися від вимовлених слів.

 2. 2

  Уважайте, якщо людина використовує вирази «Якщо говорити чесно ...» або «Чесно кажучи ...». Якщо це не загальноприйняті вирази в розмові, підтвердження правдивості своїх слів може стати сигналом до того, що людина насправді бреше.

 3. 3

  Продумайте вислухати історію і пошукайте в ній неспівпадання і суперечливі моменти. Вам потрібно зрозуміти, чи є вони природною реакцією на подію. Якщо вони здаються нетиповими, людина, швидше за все, говорить неправду.

 4. 4

  Вслухайтеся в достаток деталей. Якщо людина вдається в непотрібні подробиці, швидше за все, він намагається переконати вас у правдивості своїх слів. Якщо людина багатослівний від природи, може бути, він намагається заповнити паузи в розмові непотрібними даними.
  • Досвідчені брехуни здатні видати протилежну думку за правду. У цьому випадку вони говорять тільки про суть ситуації. Таким чином, у них більше шансів не попастися на гарячому. Пам`ятайте про те, що тільки 4% людей мають здатність брехати переконливо.

Метод 3 з 4: Слідкуйте за виразом обличчя

 1. 1

  Дивіться на вираз обличчя людини, якщо ви підозрюєте його у брехні. Коли він говорить «так», він негативно киває головою і навпаки. Подібні сигнали на підсвідомому рівні вказують на можливість брехні. 2. 2

  Відрізняйте штучну посмішку. Справжня і штучна посмішка сильно відрізняються, оскільки більшість людей сміється очима, щоками і всім особою. Якщо людина натягнуто посміхається, він щось приховує.

 3. 3

  Іноді буває, що співрозмовник від вас часто відвертається. Для брехуна важко підтримувати візуальний контакт. Якщо людина переживає неприємні почуття, він може весь час дивитися вам в очі або часто відвертатися.

Метод 4 з 4: Прогресивні поради для упіймання брехуна

 1. 1

  Задайте людині несподіване запитання. Замість того, щоб слідувати течії розмови, задайте питання, відповідь на який ваш співрозмовник не підготував заздалегідь.
  • Приміром, якщо співрозмовник розповідає про втрату вашого гаманця, а ви вважаєте, що він бреше, можна запитати у нього імена людей, які могли недавно його бачити. Не питайте, де ваш співрозмовник бачив гаманець в останній раз. Несподівана відповідальність змусить брехуна змінити свою історію або відкрити правду.

 2. 2

  Попросіть людину відповісти саме на ваше запитання, якщо він ухиляється від відповіді. Спробуйте розкусити його хитрощі. Якщо ви ставите людини в скрутне становище, він починає ще більше нервувати.

 3. 3

  Візьміть до уваги хід бесіди. Люди, які часто використовують телефон або перевіряють пошту, більш схильні до брехні. Призначте персональну зустріч, щоб випитати у людини про це. Швидше за все, він визнається чи піде від безпосереднього контакту.

 • https://webmd.com/balance/features/10-ways-catch-liar
 • https://psychologytoday.com/blog/let-their-words-do-the-talking/201209/catch-liars-using-the-thisthat-trap
 • https://nbcnews.com/health/pants-fire-scientifically-proven-ways-catch-liar-1C6437383
 • https://forbes.com/2008/04/02/reid-technique-lying-ent-manage-cx_ml_0402catchaliar.html