Як бути саркастичним

Сарказм є тонким і витонченим інструментом, який може бути доведений до досконалості і використаний як у благих, так і в поганих цілях. Сарказм не в той момент або на адресу не ту людину може поранити чиї-небудь почуття, з іншого боку з його допомогою можна викликати сміх і посмішки, якщо у вас гарне почуття гумору і ви уникаєте образ на адресу інших. Сарказм також допоможе вам відбивати нападки людей, які люблять ображати інших.

Кроки

 1. 1

  Уважно вибирайте мету. Уникайте людей, що займають високі пости у владі, і тих, хто може вас образити чи вдарити. Сарказм на адресу вчителя або поліцейського принесе вам тільки неприємності. Якщо ви хочете, щоб вас поважав ваш учитель та інші дорослі, розмовляйте з ними в поважному тоні.

 2. 2

  Будьте тактовні і дотепні. Постарайтеся уникати жартів на болючі для людини теми, наприклад, зайва вага. Зовсім дотепно раз за разом підколювати свого друга з приводу його повноти.

 3. 3

  Не втрачайте момент. Якщо ви прождет занадто довго, то ваша жарт втратить актуальність і виставить вас в непривабливому світлі. Щоб дати собі кілька секунд на роздуми, можна просто уважно дивитися на співрозмовника, як ніби ви думаєте про нього. Якщо ви придумали жарт відразу ж, скажіть її. В іншому випадку просто посміхніться ширше, струсіть головою і озирніться по сторонах. Іноді образ "заради тебе не варто навіть напружуватися" є кращим способом підчепити людини. Тим не менш, не чекайте занадто довго: це виглядає дивно.

 4. 4

  Жартувати. Уважно стежте за тим, як люди виглядають і що вони носять. Розглядаючи кого-небудь, зверніть увагу на одяг. Яку знаменитість з таким же відсутністю смаку він вам нагадує?

 5. 5

  Уважно слухайте, що кажуть інші люди. Багато хто з них, бажаючи привернути увагу, будуть прибріхувати про себе та свої досягнення. В даному випадку ваша мета не засмутити людини, а показати йому обговорюване питання під несподіваним кутом. Саркастичность може приймати велику кількість форм:
  • Приведення до абсурду (найдієвіший метод в описаній вище ситуації)
   Покажіть, що репліка іншої людини абсурдна.
   Наприклад:
   "Звичайно, тобі це не знадобитися ніколи в житті і крапка!"
   "Само собою, нам не треба взагалі нічого крім їжі, води і повітря, тому чому б нам всім не переселитися в печери і не почати полювати на мамонтів?"  • Минулий досвід (також досить дієво)
   Продемонструйте людині, що він нічого не розуміє в тому, про що говорить.
   Наприклад:
   "Я можу розповісти тобі дещо про сарказм. Адже я чудовий письменник!"
   "Ти можеш пишатися тим, що твої рукописи відмовлялися друкувати аж десять разів!"
  • Несподівану відповідь:
   "Де моя зубна паста?"
   "На місяці! Ну звичайно ж у ванній"
  • Інверсія істини
   Вимовте пряму протилежність правді, щоб підкреслити очевидність відповіді.
   Наприклад:
   "Як думаєш, це плаття мене повнить?"
   "Ти ніколи не виглядала такою стрункою!"
  • Інверсія значення
   Вимовте пряму протилежність тому, що мали на увазі.
   Наприклад:
   "О, чудово!" або "Це саме те, що я хотів!" замість "звичайно ні"
   "Само собою!" або "Ти завжди правий" замість "я не був би так впевнений".
   "Ось це так!" замість "якось банально".
  • Перебільшення
   Розіграйте запропоновану роль.
   Наприклад:
   "Не міг би ти замовкнути?"
   "Вибачте, Ваша Величносте, ви не дозволите мені також принести вам чай з печивом?"
  • Очевидна альтернатива
   Запропонуйте іншу причину події.
   Наприклад:
   "Ні, це ти вкрав мою домашку, щоб списати!"
   "Це не я!"
   "Мммм ... швидше за все її з`їла собака!" (Очевидні альтернативи на претензію "Ти вкрав мою домашку!")
  • Нівелювання
   Попросіть когось навчити вас робити те, що ви вже робите в даний момент.
   Наприклад: Чи не міг би ти показати мені, як користуватися клавіатурою? 6. 6

  Не зловживайте вашими здібностями. Якщо ви тільки й робите, що язвіте, то, швидше за все, з часом буде залишатися все менше людей, які будуть хотіти з вами спілкуватися. Пам`ятайте, що чим більше у вас знайомих, тим більше у вас потенційних цілей. Використовуйте дотепні і не грубі підколки, і більшість людей оцінить ваш персоналізований гумор.

 7. 7

  Переконайтеся, що об`єкти ваших жартів розуміють, що ви не серйозно, але ніколи не кажіть "Та я просто жартую!"Будьте креативні. Дотримуйтесь наступним правилом: підморгнути, посміхнутися, засміятися. Використовуйте мову тіла. Жартівливе підштовхування також може позбавити вас, але ж завжди є ймовірність випадкового потрапляння під машину або падіння з висоти (якщо, звичайно, ви не стикається людина на батут) .

Поради

 • Запам`ятайте три головні принципи: тактовність, потрібний момент, об`єкт.
 • Не ображайте співрозмовників під час суперечки. Використовувати сарказм необхідно в ситуаціях, коли потрібно показати кривдникові, що його образи вас не зачіпають і він просто витрачає свій і ваш час.
 • Продемонструйте намагаються зачепити вас людям, що ваш настрій нічим не зіпсувати. За допомогою сарказму можна розрядити будь вербальний конфлікт. Якщо хтось намагається вивести вас із себе або образити, скривився і скажіть: "Уууу ... як агресивно!" або "Ого, схоже я зачепив тебе за живе".
 • Вибираючи об`єкт для сарказму, переконайтеся, що він розуміє сам принцип сарказму. Дітей краще не вибирати, так як вони схильні сприймати його серйозно. (Більшість дітей не розуміють сарказм до 12 років).

Попередження

 • Не кажіть нічого, що може бути використане проти вас. Напевно є люди, які швидше розуміють і більше дотепні, ніж ви. Адже тоді ваші дотепні зауваження більше не будуть сприйматися всерйоз.
 • Не будьте саркастичні по відношенню до людей, які не зможуть зрозуміти жарт, не мають почуття гумору, не в настрої і т.д. Ви можете поранити їх почуття або навіть засмутити.
 • Не переходьте межу. Ви можете зачепити почуття ваших друзів, якщо почнете спеціально жартувати на неприємні або хворобливі для них теми.
 • Постарайтеся зробити так, щоб люди не думали, що кожне їхнє слово або дія буде висміяне вами. Людям повинно бути як і раніше комфортно спілкуватися з вами.
 • Обережно застосовуйте сарказм, спілкуючись по інтернету. Ознайомтеся з тим, як визначити сарказм в письмовій мові і зробити ваші саркастичні зауваження більш очевидними для ваших співрозмовників.
 • Крім того, ви повинні мати правильний погляд на що відбуваються речі.