Як розмовляти з сором'язливим людиною

Коли ви говорите з сором`язливим людиною, важливо його не злякати, коли він намагається вам відкритися.

Кроки

 1. 1

  Почніть спілкування з посмішкою, дружнім виразом обличчя. Встановіть зоровий контакт, але не чекайте взаємності відразу - для сором`язливого людини дивитися комусь прямо в очі - складно. Не підходьте до таких людей несподівано - це їх може налякати. У суспільстві такої людини, уникайте усмішки, сарказму, що не приводите з собою багато друзів.

 2. 2

  Не ставте занадто багато запитань. Хоч це і здається очевидним, багато хто не розуміє, що сором`язливі люди бояться говорити з вами. Вони люблять більше слухати вас. У що б то не стало, задавайте питання, покажіть, що ви зацікавлені отримати відповідь. Головне - не ставити їх занадто багато, іноді ділитися інформацією і про себе. Якщо ви будете будете задавати занадто багато питань-ви будете виглядати як слідчий, а не як друг.

 3. 3

  Постарайтеся уникати особистих питань. Сфокусуйтеся на чому-небудь абстрактному. Дізнайтеся думку співрозмовника про те, що зараз відбувається в світі. Старайтесть уникати питань, на які можна відповісти тільки «так» чи «ні». Замість питання «Тобі сподобався фільм?» Запитаєте «Що ти думаєш про ...?». Після того, як ви поговорите на абстрактні теми, можна, наприклад, запитати про те, чим він чи вона любить займатися у вільний час.

 4. 4

  Будьте терплячі. Щоб отримати повну відповідь, доведеться трохи почекати. Не тисніть на співрозмовника фразами «Продовжуй», «Про що ти думаєш?», Адже він може просто рознервуватися. Також вам не варто закінчувати пропозиції співрозмовника, навіть якщо він і зробив маленьку паузу. Можливо, людина просто обмірковує, яким способом виразити свою думку, тому, почекайте трохи.

 5. 5

  Уважно слухайте відповіді і дайте їм позитивну оцінку, наприклад «Дуже цікавий погляд, ніколи про таке не чув». Однак, будьте щирі, якщо ви брешете, це вам не допоможе.

 6. 6

  Шукайте теми для розмови, які цікаві вашому другу. Ви здивуєтеся, як людина буде базікати без угаву, якщо тема буде для нього дійсно захоплюючою.

 7. 7

  Нехай ваш друг довіряє вам і відчуває себе поряд з вами комфортно. Уникайте жартів на тему сором`язливості. З іншого боку, будьте обережні з компліментами - багато людей можуть занервувати, якщо людина, яка їм цікавий, почне робити компліменти. Компліменти допоможуть тоді, коли вони йдуть від чистого серця.

 8. 8

  Запросіть друга що-небудь з вами вдіяти. Якщо ви знайшли щось, ніж сором`язлива людина любить займатися, запитаєте, чи не хоче він цим зайнятися з вами (а, може, й кількома вашими друзями). Можливо, йому більше сподобається робити щось, ніж говорити про це.

 9. 9

  Постарайтеся бути позитивним в розмові. Коли вам потрібно щось сказати, посміхніться і покажіть, що вам подобається брати участь у розмові. Можливо, ви захочете сказати, що ваш друг може поговорити з вами і вашими друзями в будь-який час, але деяким більше подобаються розмови один на один, принаймні, на початку спілкування. Компліменти потрібно робити від щирого серця - якщо співрозмовник помітить, що ви не щирі, він засмутиться.
 10. 10

  Не розмовляйте з ними так, ніби вони дурні або слабкі. Це дратує і може образити. Навіть багато розумні люди - сором`язливі.

 11. 11

  Не дивіться пильно на співрозмовника, не дратуйте його за його сором`язливість. Це зробить його ще більш сором`язливим, він не захоче з вами розмовляти.

Поради

 • У багатьох соромливих людей є й інша сторона. Якщо ви станете справжнім другом, ви можете побачити, що з вами людина гучний, активний і веселий.
 • Ніколи не питайте, чому сором`язлива людина - сором`язливий. Це тільки посилить проблему. Будьте терплячі, щоб співрозмовник міг почати вам довіряти.
 • Багато сором`язливі люди дійсно хотіли б з вами поговорити, але вони не знають, як з вами зблизитися. Найчастіше перепитуйте їх думки, це допоможе їм звикнути до вас.
 • Співрозмовнику може бути незручно, якщо ви будете звертати увагу на його сором`язливість. Швидше за все, він вже багато разів про це чув, і розмови про це на користь точно не підуть.
 • Говоріть з сором`язливим людиною спокійно і розкуто. Може здатися, що вони і не хочуть з вами говорити, але якби це було так, швидше за все, така людина б просто давно пішов.
 • Сором`язливим людям часто складно підбирати слова. Коли вони щось говорять, слухайте уважно. Подумайте над тим, як вони це говорять, як будують пропозицію. Можливо, фраза, яка спочатку здалася простий, виявиться з більш глибоким змістом. Коли ви відповідаєте, майте на увазі, що ваш друг захоче розуміти і прихований сенс ваших слів. Убогий або занадто проста відповідь може бути сприйнятий, як втрата вашого інтересу.
 • Не ображайтеся, якщо людина не буде шукати приводу поговорити з вами ще раз. Це не означає, що ви йому не сподобалися. Це означає тільки те, що людині ніяково про це попросити.


 • Сором`язливі люди - часто добрі і чуйні, а також і чутливі. Не сваріть їх, навіть жартома, це може їх образити. Намагайтеся бути завжди милим, тоді, швидше за все, отримаєте це у відповідь.
 • Намагайтеся говорити і про те, де ви зараз перебуваєте. Наприклад, якщо ви в школі, поговоріть і про школу. Якщо людина дійсно сором`язливий, не питайте про його особисте життя. Поговоріть про щось звичайному.
 • Швидше за все, починати розмову частіше доведеться вам. Але коли ви станете хорошими друзями, сором`язлива людина буде більш відкритим.
 • Не змушуйте соромливих людей розмовляти в компанії друзів. Якщо вони не беруть участь у розмові, не варто їх примушувати це робити, тому що вони можуть почати нервувати, адже увага цілої групи людей буде направлено на них. Але, якщо вони вже в вашій групі, можна запитати їх про щось простому, просто щоб дати соромливому людині шанс почати говорити.
 • Багато сором`язливі люди люблять працювати поодинці. Не змушуйте їх робити це з кимось ще. Якщо ви попросите таку людину попрацювати з вами, швидше за все, він вам не відмовить. Хоча, не ображайтеся, якщо він захоче попрацювати і один.
 • Будьте впевнені в собі, але не стискаючи палицю. Якщо у вас виходить говорити з сором`язливим людиною, намагайтеся його не перебивати. Йому може здатися, що ви просто вважаєте сказане ним нудним або неважливим. А може бути і подумає, що ви взагалі не хочете його слухати, і вам все одно.
 • Говоріть спокійно, але досить голосно, щоб вас було чітко чутно. Якщо сором`язлива людина говорить з вами тихо або майже мимрить, говорити голосніше з ним - не допоможе, через це він може почати говорити навіть тихіше.
 • З`ясуйте, що подобається такій людині і скажіть, що про це думаєте ви. Наприклад, ви зустріли боязку дівчину, якій подобаються кішки. У неї є кошеня, і у вас є. Можна запитати що-небудь про її кошеня, і, таким чином, почати розмовляти.
 • Майте на увазі, що людина стає сором`язливим чи не спеціально. Якщо ви хочете позбутися від сором`язливості, вам потрібно бути активнішими з людьми. Вибирати вам.
 • Зауважте, в деяких ситуаціях - всі ми соромимося. Наприклад, згадайте, як вам потрібно було читати доповідь в школі перед усім класом, згадайте, що ви відчували в цей момент. Це було складно, тому, поважайте ваших соромливих співрозмовників.
 • Не стійте занадто близько. Кожна людина звик до певної дистанції між співрозмовниками. Сором`язливим людям зазвичай потрібно більше вільного простору. Якщо вони здригаються, коли ви наближаєтеся, вам потрібно трохи відійти.
 • Жартуєте побільше, це вас зблизить.

Попередження

 • Ні в якому разі не кажіть «О боже, він заговорив!», Коли людина нарешті сказав щось вголос. Це не тільки може образити співрозмовника, але і є грубістю. Те, що сором`язлива людина говорить тихо, не означає, що вам потрібно це підкреслювати.
 • Не кажіть фрази «Чому ти такий тихий?», «Просто говори, що не мовчи», «Не соромся» або інші такого типу. Такі фрази зроблять тільки гірше. Це може навіть образити людину. Це тільки його відштовхне, ви просто отримаєте відповідь «Не знаю», або навіть просто збентежений погляд.
 • Коли ви починаєте розмову з сором`язливим людиною, не варто відразу кликати його в групу людей. Для боязкого людини це ще важче. Якщо ви хочете сподобатися боязкому людині, спробуйте спочатку побути з ним наодинці, щоб він вам довіряв і був готовий, щоб ви представили його й іншим своїм друзям.
 • Уникайте дотиків, поки не станете хорошими друзями.
 • Якщо ви сподобалися сором`язлива людина, він може захотіти від вас більшого, ніж просто дружні розмови. Деякі боязкі люди можуть навіть закохатися в вас, але довгий час і не подавати вам знаків. Якщо ви бачите, що ви сильно сподобалися вашому боязкому одному, а самі таких почуттів не відчуваєте - спробуйте сказати йому про це прямо. В іншому випадку, він випробує душевний біль.