Як перестати бути егоїстом і почати проявляти повагу до батьків

Поглянувши на себе з боку, ви виявили, що схильні до егоїзму і часом проявляєте невдоволення, що негативно відбивається на відносинах з оточуючими людьми. Усвідомивши всю серйозність своєї поведінки, ви хочете внести корективи в свою поведінку, щоб покращати і налагодити хороші відносини з іншими людьми. Вам це під силу. Тим не менш, вам доведеться докласти свідомі зусилля для цього, оскільки оточуючі вже звикли до вашого негативній поведінці. Доброю новиною є те, що ви зможете змінитися, і ці зміни ваші батьки зможуть оцінити по достоїнству.

Кроки

 1. 1

  Будьте готові до різної реакції. Якщо ви звикли поступати егоїстично, то, швидше за все, ваші батьки, брати та сестри можуть не вірити, що ви здатні змінитися. Перестаньте дражнити і насміхатися над своїми близькими. Уживіть рішучі дії. Змініть свої манери.

 2. 2

  Проявляйте інтерес до своїх близьких. Замість того, щоб хмикнуть при вигляді мами, таким чином, привітавши її, не відриваючись від написання повідомлення, відкладіть всі справи в сторону і скажіть: «Привіт, мама. Як пройшов день? Давай я допоможу тобі ». Допоможіть мамі по будинку і вислухайте, як пройшов її день. Цим ви покажете, що ви думаєте про неї, а не тільки про себе і про своїх друзів.

 3. 3

  Задавайте питання замість того, щоб вимагати, як ви робили це раніше. Замість того щоб говорити батькам, що ви хочете піти на вечірку, запитайте їх відпустять вони вас. Замість того щоб повідомляти батькам, що їм доведеться витратити чималу суму грошей на ваш новий гардероб або на шкільну екскурсію, запитаєте батьків чи можуть вони купити вам новий одяг або дати гроші на поїздку. Також запитаєте, що ви можете зробити, щоб внести свій внесок у покриття витрат. Говоріть правильним тоном, не вимагайте і не скигліть. Таким чином, ви проявите себе як зріла людина, проявляючи повагу до батьків і розуміючи, що вони можуть мати непередбачені витрати (наприклад, лікування або ремонт машини). Швидше за все, ваші батьки не мають стільки грошей, що ви можете купатися в них. Вони старанно працюють, щоб оплачувати рахунки, купувати продукти харчування та оплачувати інші витрати. Наступні приклади допоможуть вам показати батькам, що ви поважаєте їх і розумієте, що у них достатньо обов`язків. Наступного разу замість того щоб вимагати щось, наслідуйте наступних порад:
  • «Мамо, мій друг Дерек влаштовує вечірку в п`ятницю ввечері. Як ти поставишся до того, якщо я піду? Ось номер телефону мами Дерека. Вечірка проходитиме під наглядом дорослих. Мої друзі будуть на вечірці теж. Я буду радий, якщо ви будете дзвонити мені. Не будеш ти проти, якщо я піду на цю вечірку, а я в свою чергу обіцяю повернутися додому не пізніше 11:00? »  • «Тату, я хочу попросити тебе про дещо. Я був на практиці вчора і помітив, що мої черевики розвалюються. (Покажіть йому.) Чи можна мені купити нові? »
  • «Мамо, мені не дуже подобається цей мобільний телефон. Я знаю, що він ще не старий, але я дійсно хочу новий (покажіть їй той, який ви хочете). Я розумію, що він коштує грошей. Я не прошу тебе дати мені гроші на телефон, я готовий заробити їх. Підкажи мені, як я можу заробити на цей телефон? »

 4. 4

  Предвідьте їхні потреби. Будьте шанобливим і менш егоцентричним, звертаючи увагу на те, що відбувається навколо вас. Коли ваша мама повертається з магазину, швидше за все вона втомилася (ви зрозумієте це краще через 10 років). Ви можете допомогти мамі, якщо підете з нею за покупками! Крім того допоможіть їй по дому. Подивіться навколо. Мало кому подобається безлад. Якщо ви бачите розкидані речі, наведіть порядок разом зі своїми братами і сестрами. Не чекайте, коли батьки попросять вас про це. Ви можете пилососити, витирати пил, мити посуд, прибирати у ванній кімнаті і в своїй кімнаті, завантажувати пральну машинку і т.д. Робіть це без нагадування. Ваші батьки гідно оцінять вашу допомогу і будуть поважати вас за це. 5. 5

  Приймайте участь в сімейному житті. Якщо ви будете сидіти у своїй кімнаті, розмовляти по телефону, або писати текстові повідомлення, навряд чи вам вдасться приймати участь у справах своєї сім`ї. Звичайно, ви можете займатися цими справами і мати особистий час, але виділяйте час для своєї родини. Ваші близькі піклуються про вас, постарайтеся бути менш егоїстичними, виділяючи свій час на спілкування з батьками. Навіть якщо ви просто дивіться з ними телевізор, гуляєте на вулиці, або вечеряєте разом, це багато значить для них. Час від часу просіть допомоги у батьків, коли виконуєте домашні завдання. Ви можете спілкуватися зі своїми друзями по телефону, але коли ви проводите час з сім`єю, вимкніть телефон, або переведіть його в режим голосової почти- відключіть електронну пошту і не пишіть повідомлення. Не дозволяйте іншим людям красти час, який належить вашій родині. Батьки будуть поважати вас за це. Крім того, ваші друзі зрозуміють, що у вас є інше життя, і ви не належите цілком їм, тому не завжди будете миттєво реагувати на їхні повідомлення.

 6. 6

  Приймайте критику. Якщо ви щось ввічливо просите, а батьки як кажуть вам «ні», постарайтеся зрозуміти, чому вони так поступають. Зрозумійте, батьки відмовляють вам не тому що хочуть заподіяти вам біль. Вони намагаються діяти у ваших інтересах. Швидше за все, у них є вагомі причини, чому вони відмовляють вам. Якщо вони не готові дати вам гроші на новий мобільний телефон, можливо, їм потрібні гроші на ремонт автомобіля, на купівлю ліків або оплату рахунків. Крім того вони можуть думати, що якщо вони куплять вам новий мобільний телефон, у них не буде коштів купити вам плаття для випускного вечора або спортивну форму. Коли батьки відмовляють вам, прийміть відмову зі спокоєм і зрілістю. Просто скажіть: «Добре. Спасибі що подумали про це ». Вони будуть вражені, що ви прийняли їх відмова подібним чином, і наступного разу вони неодмінно скажуть вам «так».

 7. 7

  Поважайте їх, і вони будуть поважати вас. Виявляючи повагу до батьків, ви показуєте, що ви гідні поваги. Виявляючи повагу та співчуття, ви покажете батькам, що вас є за що цінувати. Вони будуть ставитися до вас як до дорослої людини.

Поради

 • Ваші близькі (ваші брати і сестри) можуть бути настільки здивовані вашим змінам, що можуть почати дражнити вас. Не звертайте увагу на таку поведінку, ви просто можете сказати суворим тоном: «Я думав, що ви оціните моє бажання стати краще. Своїми діями ви не надаєте мені підтримку ». Вони неодмінно припинять так себе вести.

Попередження

 • Пам`ятайте, що ви не можете вплинути на реакцію оточуючих. Незалежно від того, як поводяться оточуючі, ваше прагнення поводитися шанобливо і зріло не повинно змінюватися. Це неодмінно допоможе вам у майбутньому. Якщо до вас у родині ставляться як до «козлу відпущення», швидше за все вам, доводиться стикатися з постійною критикою і завищеними вимогами. Ви не самотні. Будьте терплячі і зверніться за допомогою і порадою до свого вчителя, шкільного консультанту, сімейному терапевта. Не дозволяйте реакції батьків вплинути на вашу самооцінку. Крім того вашим батькам потрібно звикнути до вашого нового поведінки. Тому вибравши правильний шлях, не зволікаючи прагнете до своєї мети.
 • Якщо вас принижують, не так просто проявляти повагу. Тим не менш, проявляючи повагу і шану, вам легше буде звернутися за допомогою до інших. Зверніться по допомогу - ніхто не заслуговує того, щоб його принижували.
 • Не чекайте, що батьки відразу змінять до вас своє ставлення. Вони звикли, що ви ведете себе егоїстично і без поваги. Дайте їм час, щоб вони звикли до вашого нового поведінки.