Як бути хорошим сином

Не завжди легко бути хорошим сином. Іноді, ви можете зробити помилку, і можете не знати, як виправити становище, що склалося. В інших випадках, ви можете не погоджуватися з вашими батьками і можете не знати, як поговорити з ними про це. Найголовніше пам`ятайте, що вашим батькам теж непросто, і найкраще, що ви можете зробити, це проявити до батьків любов і надати їм підтримку. Найбільшою радістю ваших батьків може стати те, що їх син став відповідальною і успішною особистістю.
Метод 1 з 3: Проявляйте любов

 1. 1

  Проводьте час зі своїми батьками. Один з кращих способів показати своїм батькам, як сильно ви їх любите, це проводити час з ними. Хоча вам багато чого необхідно встигнути, добре вчитися, спілкуватися з друзями та мати особисте життя, ви повинні проводити час зі своїми батьками, як можна частіше. Це може означати, що ви будете вечеряти з батьками щовечора, бути присутнім на сімейному вечорі, дивитися телевізор з батьками, або прогулюватися з батьками, замість того щоб гуляти з друзями. Повірте, батьки дуже цінують час, який ви проводите з ними.
  • Коли ви проводите час з батьками, які не закочуйте очі і не ведіть себе подібним чином. Замість цього, ви повинні з нетерпінням чекати спеціального часу, який ви проведете разом.
  • Виділіть час, наприклад, в неділю або в понеділок увечері для спілкування зі своїми батьками.

 2. 2

  Розповідайте своїм батькам, що відбувається у вашому житті. Ваші батьки люблять вас і хочуть знати, що відбувається у вашому житті. Вони дуже хочуть знати, про що ви думаєте, як ви вчитеся. Крім того вони хочуть допомогти вам, якщо у вас виникають проблеми зі своїми друзями. Вони дійсно піклуються про вас, і навіть якщо вони не завжди можуть допомогти вам, вони просто хочуть знати, що відбувається у вашому житті. Якщо ви не готові пускати батьків у своє життя, швидше за все вони дуже засмучуються з цього приводу.
  • Залишайте двері спальні відкритої час від часу, щоб ваші батьки могли зайти, коли захочуть поговорити з вами. Не змушуйте їх відчувати, що ви не хочете мати нічого спільного з ними.
  • Не бійтеся просити у них рада. Хочете вірте, хочете ні, ваші батьки колись були у вашому віці, і вони стикалися з тими ж проблемами, з якими стикаєтеся ви. Їм буде приємно, що ви цінуєте їх думку, і повірте, ви зможете почерпнути багато корисного.

 3. 3

  Висловлюйте вдячність. Ви можете приймати багато вчинків батьків як належне. Був час, коли вони робили абсолютно все для вас - купали, годували, укладали спати. Стаючи старше, ви можете за звичкою ставитися до таких дій батьків як до само собою зрозуміле. Постарайтеся помічати, що батьки роблять для вас, і дякуйте їм за це. Якщо ви маєте звичку говорити спасибі батькам, ви можете також написати їм листа або листівку зі словами подяки. Ви навіть не уявляєте, як вашим батькам буде приємно отримати таке запевнення від вас.
  • Не варто думати, що листівки це не для вас, оскільки ви живете в одному будинку. Батькам буде дуже приємно, якщо ви зробите такий жест.
  • Коли ви говорите "спасибі", дивіться в очі батькам, щоб показати, що це не просто слова. Цим ви покажете батькам, що розумієте, як багато вони для вас роблять.

 4. 4

  Вивчайте батьків. Ваші батьки навряд чи можуть похвалитися знаннями в області технологій, які притаманні сучасному світу. Якщо ваша мама не знає, як працює її новий iPhone, або ваш тато хоче мати сторінку в Facebook, допоможіть вашим батькам впоратися з труднощами сучасності. Не смійтеся над ними і не принижуйте, змушуючи їх своїми діями почувати себе ніяково, натомість допоможіть їм отримати нові навички. Не забувайте, вони навчили вас дуже багато чому.
  • Якщо ви навчите своїх батьків, ваші відносини набудуть багатогранний характер. Ви зрозумієте, що не тільки ви можете вчитися у батьків, вони у вас теж.
  • Коли ви допомагаєте їм, що не зітхайте і не скаржтеся, покажіть їм, що ви щасливі допомогти їм.

 5. 5

  Займайтеся діяльністю, яка об`єднає ваші узи. Крім того, що ви можете робити разом з батьками роботу по дому, ви можете займатися різними видами діяльності, які об`єднають ваші узи. Ви можете піти на рибалку, в похід, в кафе чи в кіно. Не думайте, що якщо ви хлопчик, то загальне інтереси ви зможете знайти тільки з татом. Спілкуйтеся також з мамою, готуйте разом, вигулюйте собаку або займайтеся тими заняттями, які будуть цікаві вам обом.
  • Ходіть в похід з родиною кілька разів на рік.
  • Проведіть курортний сезон разом.
  • Займіться роботою з мамою чи татом. Ви можете разом покласти плитку, зробити книжкову полицю або засклити вікно.
  • Знайдіть телепередачу, яку ви і ваші батьки будете дивитися із задоволенням.
  • Спробуйте себе у волонтерській роботі в місцевому парку або в бібліотеки. Займайтеся цією роботою разом з батьками.
  • Дивіться спортивні змагання разом з вашою мамою чи татом.

 6. 6

  Не настроюйте батьків один проти одного. Якщо ви хочете бути хорошим сином, то ви повинні допомогти їм зберегти відносини міцними (якщо ваші батьки живуть разом). Якщо відносини батьків досить складні, ви не повинні намагатися вклинитися і вирішувати проблеми ваших батьків. Ставтеся до правил батьків однаково, не варто займати чиюсь точку зору в надії отримати щось для себе. Прагніть мати міцні відносини з родітелямі- ви будете щасливі, що ваші батьки разом.
  • Якщо ви говорите мамі: "Але тато каже, що це нормально!", Коли мама не дозволяє вам зробити щось, то ви тільки провокуєте тертя між вашими батьками, таким чином, нацьковуючи їх один на одного.

 7. 7

  Виділяйте час, щоб слухати батьків. Ви можете думати, що відносини з батьками односторонні, і що вони повинні слухати вас, вирішувати ваші проблеми і давати раду. Насправді, іноді ваші батьки теж потребують того, щоб їх слухали, особливо, якщо вони стикаються з проблемами на роботі, з вашими молодшими братами і сестрами або з бабусею і дідусем. У них може і немає проблем, про які вони хочуть розповісти вам, але можливо їм дуже хочеться поділитися з вами чимось цікавим, наприклад тим, що сталося у них на роботі або те, що вони прочитали. Слухайте своїх батьків, а не показуйте, що ви дуже зайняті, наприклад, перевіряючи телефон кожні п`ять хвилин. Виділяйте час на те щоб вислухати своїх батьків- вони заслуговують цього.
  • Коли ваші батьки розмовляють з вами, приділяйте їм свій час і увагу. Не варто з тугою дивитися на вашу спальню, думаючи про те, що вас чекає там багато цікавих занять. Ніколи не думайте, що у вас є справи важливіші, ніж спілкування з батьками.

Метод 2 з 3: Працюйте над характером

 1. 1

  Допомагайте батькам по дому, не чекаючи, коли вони попросять вас про це. Ви можете мати власні обов`язки по дому. Намагайтеся виконувати їх, щоб полегшити батькам виконання їх обов`язків. Якими б не були правила у вашій родині, ви повинні проявляти ініціативу і допомагати перш, ніж вас попросять про це. Ви можете вимити посуд, попрати речі, підстригти газон, або купити продукти, не чекаючи винагороди, бо це одна з ваших обов`язків, як сина.
  • Завжди прибирайте за собою, періть свої речі, мийте посуд і тримайте свою кімнату в чистоті. Однак ви можете робити набагато більше, наприклад ви можете вимити підлогу у ванній кімнаті, винести сміття, або навіть помити холодильник.

 2. 2

  Добре вчіться. Ваші батьки не очікують, що ви станете вундеркіндом або потрапите в Гарвард. Тим не менш, вони будуть щасливі, якщо ви будете з повагою ставитися до вчителів, виконувати домашню роботу і отримувати оцінки, які будуть відповідати вашим здібностям. Якщо вам потрібна допомога, попросіть про це батьків або вчителів. Навчання повинна займати першорядне місце у вашому житті. Мало того, що ви зможете домогтися успіху, ви порадуєте своїх батьків.
  • Найкраще, що ви можете зробити, це цінувати можливість вчитися, а не скаржитися на свою нелегку долю. Ваші батьки не повинні нагадувати про вартість вашої освіти.

 3. 3

  Стати незалежною особистістю. Стаючи старше, ви виявите, що ви більше не хочете повністю залежати від своїх батьків. Ваші батьки повинні розуміти, що ви незалежна особистість і можете мати свою думку і свої бажання - хоча вони як і раніше будуть любити вас і піклується про вас. Якщо ви у віці 10-12 років, ви можете прибирати за собою, не просити допомоги мами, якщо вам потрібно виконати якусь роботу, наприклад, випрати або вимити посуд. Це допоможе вам розвинути сильний характер.
  • Ваші батьки будуть вдячні вам, якщо ви будете проявляти ініціативу і робити роботу без нагадування. Це дуже допоможе їм.
  • Не бійтеся відрізнятися від ваших батьків. Вони не чекають, що ви будете їх клоном.

 4. 4

  Будьте ласкаві до своїх братами і сестрами. Якщо ви хочете бути хорошим сином чи братом, ставитеся по-доброму до ваших братів і сестер. Звичайно не завжди легко ладити з братами і сестрами, не залежно від того вони старше або молодше вас, але у вас повинні бути гарні стосунки. Це не тільки допоможе вам стати хорошим зразком для наслідування, а й порадує батьків.


  • Ви також можете бути хорошим сином, допомагаючи своїм братам і сестрам виконувати їх шкільну роботу, прибирати, або придбати якісь навички. Завдяки цьому ваші батьки зможуть трохи відпочити.

 5. 5

  Знайдіть компроміс. Стаючи старше і розвиваючись як особистість, ви можете виявити, що ви не згодні з думкою батьків з багатьох питань. Може бути, ваші батьки побожні католики, а ви не вірите у вищі сили. Може бути, ваші батьки консерватори за натурою, у той час як вам близькі ідеї лібералів. Важливо не те згодні ви з думкою батьків чи ні, важливо навчитися з толерантністю ставитися до їх поглядам. Не варто сперечатися і переконувати батьків, у них є право вірити в те у що вони хочуть.
  • Якщо ваші батьки хочуть, щоб ви зробили те, що ви не хочете робити, наприклад, піти до церкви, постарайтеся пояснити їм, чому ви не хочете це робити. Не варто різко відмовлятися, спокійно поясніть свої власні переконання. Якщо ваші батьки непохитні, знайдіть спосіб, щоб не йти на конфлікт при цьому, не поступаючись своїми поглядами.

 6. 6

  Дивіться на батьків як на особистостей. Стаючи старше, ви повинні навчитися сприймати батьків не просто як "маму" і "тата", а розуміти що вони люди зі своїми почуттями, достоїнствами і недоліками. Швидше за все, вони мають напружене життя, дружні відносини, відносини з власними батьками, кар`єру, добре чи погане настрій. Подумайте про те, яке життя ведуть ваші батьки, наскільки вони зайняті, щоб піклуватися про ваш добробут. Швидше за все, проаналізувавши це, вам навряд чи захочеться сперечатися з ними.
  • Подивіться на ситуацію з точки зору батьків. Наступного разу, коли виникне конфліктна ситуація, спробуйте подивитися на неї з точки зору батьків. Завдяки цьому, ви зможете зрозуміти, чому батьки роблять саме так. Це зміцнить ваші стосунки, і ви зможете зрозуміти своїх батьків краще.
  • Щоб зрозуміти батьків краще, ви також можете задавати їм питання про друзів, роботу, дитинство і про багато іншого, завдяки чому ви зможете дізнатися батьків трохи краще.

 7. 7

  Вибачитеся, якщо ви зробили помилку. Всі ми час від часу робимо помилки, і ваші батьки не очікують досконалості від вас. Тим не менш, вони можуть очікувати, що ви готові нести відповідальність за свої помилки, і найкраще, що ви можете зробити в цій ситуації, це вибачитися, якщо ви зробили помилку. Якщо ви зробили щось неправильно, незалежно від того, серйозний ваш проступок чи ні, будьте готові вибачитися перед батьками і понести покарання, якщо буде потрібно. Пообіцяйте батькам не повторювати свою помилку.
  • Батьки не будуть сердитися, якщо побачать, що ви розумієте серйозність становища.
  • Якщо ви образили брата чи сестру, будьте готові вибачитися перед ними.

Метод 3 з 3: Будьте хорошим дорослим сином

 1. 1

  Як можна частіше спілкуйтеся зі своїми батьками. Якщо ви вже не живете з батьками, залишайтеся на зв`язку з ними. Телефонуйте батькам, принаймні, один або кілька разів на тиждень, відправляйте їм електронні листи і відвідуйте їх якомога частіше. Вони будуть вам дуже вдячні, оскільки своїми діями ви дозволяєте їм почувати себе потрібними і улюбленими.
  • Пам`ятайте про важливі дати. Відправляйте вітальні листівки або подарунки на свята, які відзначає ваша сім`я. Цим ви покажете, що думаєте про своїх батьків.

 2. 2

  Будьте щасливі, навіть якщо це не так, не подавайте виду при батьках, що ви маєте серйозні проблеми. Дослідження показують, що батьки щасливі, коли їх дорослі діти щасливі. Це не означає, що у вашому житті має бути все ідеально або що ви не можете відчувати себе погано, коли маєте дійсно серйозні проблеми, але це означає, що ви повинні працювати над тим, щоб жити осмисленої і повноцінним життям. Якщо кожен раз, коли ви розмовляєте з вашими батьками, ви скаржитеся на проблеми пов`язані з роботою, особистим життям, або з іншими життєвими ситуаціями, то ваші батьки можуть почати думати, що це вони дали вам таку погану життя. Говоріть з батьками про те хороше, що є у вашому житті, про приємні моменти, які можуть порадувати ваших батьків.
  • Не забувайте що для батьків, набагато важливіше ваше щастя, ніж ваша зарплата, яка вимірюється шестизначними числами, будинок в шикарному районі, або найкрасивіша дружина. Для батьків важливо ваше щастя, а не ваше прагнення до чогось незбутнього.

 3. 3

  Будьте готові звернутися до батьків по допомогу, коли це необхідно. Ви можете думати, що ваші батьки будуть дуже засмучені, якщо ви звернетеся до них за фінансової, або навіть емоційної допомогою, але дослідження показують, що батьки будуть раді надати вам підтримку. Їм приємно, що вони все ще можуть бути корисні для вас, тому не соромтеся звертатися до них за допомогою. Це зміцнить ваші стосунки, і ви станете зрілою особистістю.
  • Хоча важливо бути незалежним від своїх батьків, і розвивати свої власні погляди на світ, час від часу звертайтеся до батьків по допомогу.

 4. 4

  Не намагайтеся вчити своїх батьків. Стаючи старше, ви можете почати нав`язувати свої погляди батькам і повчати їх як жити. Можливо, їм буде потрібно ваша підтримка, коли вони постаріють, особливо якщо вони в силу поганого здоров`я не можуть піклуватися про себе. Однак своїми діями ні в якій мірі не підкреслюйте їх безпорадність. Надавайте їм необхідну допомогу і винагородою для вас будуть любов і вдячність ваших батьків.
  • Не нав`язуйте свою точку зору, навіть якщо ви впевнені, що вона правильна. Навіть якщо ваш спосіб швидше та ефективніше, ваші батьки можуть продовжувати чинити так, як вони звикли.
  • Проявляйте до них терпіння. Терпіння буде вам вкрай необхідно, коли ваші батьки постаріють.

 5. 5

  Ставтеся до них як до друзів. Постарайтеся зберегти з батьками дружні відносини, замість того щоб ставитися до них тільки як до тата і до мами. Ви можете обговорювати з ними такі теми, як фінанси або виховання дітей. Повірте, вони можуть дати вам слушну пораду. Хоча можливо вам доведеться піклуватися про них фізично, постарайтеся щоб між вами склалися дружні стосунки.
  • Якщо у вас будуть дружні стосунки, ви зможете чесно і відкрито говорити з ними про свої проблеми, замість того, щоб говорити тільки про позитивні речі, які властиві хорошому синові. Батьки оцінять вашу щирість.


Поради

 • Думайте, перш ніж говорити! Кожне ваше слово впливає на них. Тому будьте обережні.
 • Обіймайте своїх батьків, коли вони повертаються з роботи і, коли ви прокидаєтеся вранці. Завдяки цьому ваші відносини стануть дуже близькими.
 • Допомагайте своїм батькам. Вони це оцінять!
 • Дізнайтеся переваги своїх батьків. Кожна людина має свої переваги. Якщо ви хочете стати ближче зі своїми батьками, ви повинні знати, що їм подобається, а що ні.
 • Пам`ятайте, що ви можете покластися на батьків, говоріть їм, що турбує вас, і вони зможуть допомогти вам.
 • Допомагайте батькам, хоча ви можете більше хотіти погуляти з друзями.
 • Ви можете поділитися чимось цікавим або пожартувати з вашими батьками, наприклад під час обіду.

Попередження

 • Не проявляйте владність по відношенню до своїх батьків.
 • Ніколи не проклинайте ваших батьків.
 • Якщо ваші батьки не праві, не відразу вказуйте їм на це.
 • Ніколи не намагайтеся довести своїм батькам, що вони не праві.