Як співати, використовуючи діафрагму

Ваш голос звучить занадто гугняво і слабо, коли ви співаєте? Шкодуєте, що ваш голос не може звучати повніше і ширше? А адже вам всього лише потрібно зміцнити діафрагму і звільнити ваше горло!

Кроки

 1. 1

  Зміцнити діафрагму не так складно, як здається. Хорошим вправою буде вдихати максимально глибоко, втягнувши при цьому ваш живіт так далеко, як ви тільки можете. Тепер ви дихаєте, задіюючи діафрагму! Видихніть і дайте животу розслабитися. Слідкуйте, щоб ваші плечі залишалися нерухомі!

 2. 2

  Після того, як ви навчилися правильно дихати, потрібно змусити вашу діафрагму працювати по максимуму. Зробіть глибокий вдих від діафрагми, а потім повільно і плавно видихайте. Намагайтеся якомога сильніше розтягнути ваш видих. Вважайте, видихаючи і потім записуйте, до скількох вдалося дорахувати. Записи покажуть, наскільки ваші результати покращилися за день.

 3. 3

  Перші кроки зроблені, тепер ви знаєте, як співати, використовуючи діафрагму. Залишилося зрозуміти, як звільнити ваше горло. Подивіться в дзеркало і позіхніть. Саме так має виглядати розкрите горло під час співу.
 4. 4

  Уявіть, що у вас в горлі лежить м`ячик, який не дає йому звузитися. Пропойте кілька нот в той час, як ваше горло розкрито. Спочатку вони можуть звучати некрасиво, але це нормально. Переконайтеся, що при цьому ви дихаєте, використовуючи діафрагму!

 5. 5

  Тренуйтеся, тренуйтеся і ще раз тренуйтеся! Спробуйте розширити діапазон нот, які ви берете, і повторюйте свої вправи, принаймні, через день.

Поради

 • Перед співом завжди розігрівайте голосові зв`язки. Потягніть ноти і заспівайте кілька гам, щоб дати вашому голосу "прокинутися".


 • Запишіть ваш голос під час співу і подивіться, помітите ви різницю.
 • Покладіть руку трохи вище діафрагми. Якщо під час дихання рука рухається вгору і вниз, значить, ви все робите правильно.
 • Настійно рекомендується знайти професійного вчителя співу. Робота над голосом допоможе вам стати кращим.

Попередження

 • Чи не співайте через силу! Ви можете пошкодити голосові зв`язки.
 • Може здаватися, що ви все робить вірно, але лише вчитель співу точно скаже, співаєте ви, використовуючи діафрагму і розкрито ваше горло.
 • При неправильній техніці співу голосові зв`язки надто напружені, і через якийсь час на них можуть утворитися вузли, завдаючи зв`язкам великої шкоди. Звичайно потрібно довгий час для появи вузлів, і все ж будьте обережні !!