Як видалити віск з килима

А адже спочатку ідея надати своїй кімнаті м`яке романтичне освітлення від свічок здавалася вам геніальною. Але при холодному світлі ранку ви усвідомили, що через крапель воску на килимі це зовсім не так. Якщо ви заляпали свій килим воском і хочете відтерти його, ви потрапили куди треба.
Метод 1 з 2: Скористайтеся праскою

 1. 1

  Увімкніть праску в розетку неподалік від воскового плями. Поставте праску на найнижчі параметри і вимкніть функцію пара, якщо вона є.

 2. 2

  Тупим ножем отскребая якомога більше воску (зійде і зворотна сторона ножа). Можете зробити це, поки нагрівається праска.

 3. 3

  Тепер покладіть трохи обгорткового паперу або паперовий рушник на залишки воску і пропрасуйте зверху.

 4. 4

  Рухайте праска повільно, як якби гладили одяг, і дивитеся не спаліть нічого. Тепло від праски змусить віск розтанути, а папір потім його вбере.

 5. 5

  Продовжуйте прасувати, поки весь віск не вбереться в папір.

 6. 6

  Огляньте килим на наявність плям. Якщо на килимі залишилася пляма від воску або фарби, зробіть наступне:
  • Візьміть білу тканину або ганчірку, змочіть її в спирті і витріть нею пляму. Будьте обережні і не вимочіть килим в спирту, тому що від цього він може відклеїтися від підлоги.
  • Продовжуйте витирати пляму до тих пір, поки воно не зникне з килима.
  • Накрийте промоклий область чистою тканиною і прикладіть зверху книгами або чимось важким, щоб ввібрати залишився на килимі спирт.

Метод 2 з 2: Скористайтеся запальничкою і ложкою

 1. 1

  Застосуйте цей метод лише в тому випадку, якщо у вас немає праски під рукою. Цей метод грунтується на тому ж принципі, що і попередній, але із застосуванням більш звичайних домашніх засобів.

 2. 2

  Заморозьте віск кубиками льоду. Візьміть 4-5 кубика, покладіть їх у пакет і накрийте пляму, поки віск не заледенеет. Потім ножем акуратно отскребая якомога більше замерзлого воску, не псуючи тим самим килим. 3. 3

  Накрийте залишився віск промокальним папером.

 4. 4

  Нагрійте задню сторону ложки запальничкою протягом 5-10 секунд. Підійде і сірник, але запальничкою буде зручніше, до того ж запальничкою ви не ризикуєте обпектися і зронити згорілий сірник.

 5. 5

  Поки ложка все ще гаряча, проведіть нею поверх паперу, над плямою з воску. Обов`язково розташуйте ложку безпосередньо над воском. Зверніть увагу на те, як папір вбирає віск.

 6. 6

  Використовуючи різні частини паперу, повторіть процес з ложкою і уберіть весь віск.

 7. 7

  Очистіть залишився пляма від воску або фарби за допомогою спирту або засоби для виведення плям з килима. Спиртом (метод, описаний вище) або засобом для виведення плям з килима видаліть залишилася фарбу від воску з килима.
  • Візьміть пів столової ложки засоби для виведення плям з килима і розведіть його двома склянками води.
  • Візьміть ганчірку і замочіть її в розчині, вичавіть її і накрийте пляму.
  • Акуратно витріть пляма ганчіркою і дивитеся не розітріть пляма по всьому килиму.
  • Повторіть процес, поки не позбудетеся від якомога більшої кількості фарби.

Поради

 • Заморозьте віск льодом, а потім отскребая його тупим ножем, прикладіть зверху воску папір і проутюжьте. Потім просто намильте килим піною.
 • Якщо ваш килим зроблений з дуже делікатного матеріалу, начебто соломи або вовни, проконсультуйтеся з фахівцем з чищення килимів.