Як очистити віск зі скатертини

Немає жодних сумнівів, що свічки прикрашають стіл, але капає віск може надати скатертини непривабливий вигляд. Хоча в першу чергу ви можете захотіти викинути скатертину, видалити віск не так складно, як здається.

Кроки

 1. 1

  Заморозьте краплі воску. Найпростіший спосіб це зробити - згорнути скатертину так, щоб віск був зовні, і покласти скатертину в морозильну камеру. Ви також можете наповнити пакет льодом і покласти його на віск, залишивши скатертину на столі.

 2. 2

  Тупим ножем (наприклад, ножем для масла) або нігтем ретельно очистіть зі скатертини заморожений віск. Якщо скатертина мереживна, робіть це особливо обережно, щоб не пошкодити тканину в процесі очищення.
 3. 3

  Видаліть віск теплом.
  • Прикладіть до восковому плямі з обох боків тканини паперовий пакет або паперові рушники. Якщо ви використовуєте паперовий пакет, беріть той, який без написів.
  • Увімкніть праску на середній або низький режим і пропрасуйте віск. Не використовуйте пар в процесі прасування. Тепло розплавить віск, і він вбереться в папір.


  • Повторіть процес прасування при необхідності, замініть паперові рушники або пакет свіжими. Замінюйте папір і гладьте, поки не видалите весь віск.
  • Як тільки позбавитеся від воску, виперіть скатертину як звичайно.

Поради

 • Уникайте потрапляння воску на скатертину, підклавши під свічки велике плоске дзеркало. Дзеркало відобразить полум`я свічки, створить гарний ефект і зловить капає віск. Очистіть віск з дзеркала тупим ножем, а потім вимийте його засобом для миття вікон з аміаком, так як воно легко впорається з воском на дзеркалі.
 • Іноді, при видаленні воску зі скатертини праскою на тканини може все ще залишитися пляма. Якщо саме так і сталося, використовуйте засіб для видалення плям перед пранням.