Як видалити сліди воску

Свічки - прекрасний предмет інтер`єру. Вони можуть як і прикрасити ваш будинок, так і залишити непоказні сліди на скатертині або одязі. Не варто зневірятися, при правильному підході, можна легко видалити сліди воску з будь-якої поверхні. Найбільш ефективно віск видаляється при нагріванні або охолодженні. Саме ці способи ми і розглянемо нижче.
Метод 1 з 3: Фен для волосся

 1. 1

  Цей метод підходить для видалення слідів воску з твердих поверхонь і не годиться для видалення воску з одягу, так як розплавлений віск ще більше вбереться в тканину і пляма тільки збільшиться.

 2. 2

  Направте гаряче повітря на віск. Тримайте до тих пір, поки він не пом`якшиться, але в теж час не дайте йому розтектися.

 3. 3

  Витріть шматком тканини або паперовим рушником. Краще всього використовувати серветки або непотрібні ганчірки, які не шкода буде викинути.

 4. 4

  Залишки слідів легко видаляються миючим засобом. Не використовуйте жорстку губку для тендітних поверхонь. Губка може залишити сліди і подряпини.

 5. 5

  При необхідності повторіть процедуру. Якщо на поверхні залишилися ще сліди воску, повторіть процедуру ще раз.

Метод 2 з 3: Праска

 1. 1

  Встановіть середню температуру праски. Цей метод схожий на метод з використанням фена, проте в даному випадку розплавлений віск не витирається ганчіркою, а вбирається нею. Тому, цей метод особливо підходить для видалення воску з одягу чи інших матерчатих речей.
  • Не зайвим буде нагадати про обережність при користуванні праскою. Не чіпайте підошву праски, досить бризнути трохи води, щоб переконатися, що праска нагрівся. Також ніколи не залишайте увімкненим праска, особливо підошвою вниз.

 2. 2

  Накрийте воскове пляма серветкою. При цьому серветка повинна бути розмірами більше плями. Поверх серветки покладіть звичайний рушник.

 3. 3

  Пройдіться праскою по рушнику кілька разів. Постійно рухайте праскою вперед - назад, щоб не спалити рушник. Віск поступово розплавиться і вбереться в паперову серветку.

 4. 4

  Час від часу прибирайте рушник і дивіться на результат. Якщо ви помітили, що паперова серветка вже просочилася воском, слід її замінити. Продовжуйте до тих пір, поки весь віск не вбереться в серветки.
  • Якщо ви не будете вчасно міняти серветки, то віск почне вбиратися вже і в рушник.

 5. 5

  Вимкніть праску. Коли весь віск видалений, можете вимкнути праску і викинути використані серветки. Весь процес видалення воску зазвичай займає трохи більше десяти хвилин. Однак, якщо сліди були від пофарбованої свічки, на тканини може залишитися невелике кольорова пляма. 6. 6

  Позбутися від кольорової плями можна за допомогою засобу для килимів. Виберіть відповідне для вашого матеріалу миючий засіб. Нанесіть його на пляму, і обережно протріть вологою ганчіркою.

Метод 3 з 3: Охолодження стисненим повітрям

 1. 1

  Використовуйте балончик зі стисненим повітрям. У даному методі використовується охолодження воску, завдяки чому, його легко можна зішкребти. Такий метод відмінно підійде для твердих поверхонь. Також його можна застосувати для делікатних тканин, як шовк і віскоза.
  • Балончики зі стисненим повітрям можна придбати в канцелярських чи господарських магазинах. Також їх можна знайти в комп`ютерних магазинах, так як вони часто використовуються для чищення комп`ютерів.

 2. 2

  Направте повітря з балончика на віск. Струмінь холодного повітря, охолодить віск, в результаті чого він затвердіє і стане більш крихким.

 3. 3

  Відліпити віск. Також його можна зішкребти будь-яким твердим предметом. Охолоджений віск повинен легко відлипнути від поверхні. Повторіть процес в міру необхідності.
  • Не варто зскрібати віск ножем або іншим металевим предметом. Метал може подряпати поверхню і залишити на ній сліди.

 4. 4

  Зачистіть залишки воску. Після видалення воску, на поверхні може залишитися жирове пляма, яка легко втечуть за допомогою миючого засобу і вологої ганчірки.

 5. 5

  Якщо у вас немає балончика із стислим повітрям, можна використовувати для охолодження лід. Лід охолодить віск швидше стисненого повітря, однак і сам швидко розтане при кімнатній температурі, залишивши невелику калюжку.

 6. 6

  Візьміть кубик льоду в ганчірку і доторкніться їм до воску. Застиглий віск дуже крихкий і легко видаляється.


Поради

 • Віск не розчиняється у воді, тому не намагайтеся відмити віск водою.

Попередження

 • Не спрямовуйте стиснене повітря на шкіру