Як заснути, коли нервуєш

Таке бувало з кожним з нас: попереду великий день і потрібно гарненько виспатися, але як тільки ти закриваєш очі, мозок починає бурхливу діяльність, і сну знову ні в одному оці! Тут ви дізнаєтеся кілька відмінних способів заснути, незважаючи на нерви!

Кроки

 1. 1

  Лягайте спати щовечора в один і той же час. Не піддавайтеся спокусі сидіти допізна і не лягайте спати надто рано, це не допоможе вам знайти здоровий сон. Вставайте щоранку приблизно в один і той же час - якщо ви будете підлягає валятися в ліжку, це теж не допоможе!

 2. 2

  Намагайтеся приймати перед сном теплу ванну. Вона допомагає розслабити м`язи і підготувати організм до відпочинку.

 3. 3

  Випийте молочний напій (тільки не какао!). Відомо, що кальцій заспокоює роздратовані нерви і, в цілому, надає заспокійливу дію на організм.

 4. 4

  Скористайтеся техніками релаксації. Одна із вдалих полягає в тому, щоб лягти на спину, закрити очі і потім, починаючи з пальців ніг, напружувати з силою різні групи м`язів, рахувати до трьох і розслабляти їх знову. Опрацьовуючи таким чином кожну групу м`язів, дихайте повільно і спокійно.
 5. 5

  Використовуйте трав`яні засоби. Ромашковий чай - старе добре засіб від нервів і безсоння, і у нього немає побічних ефектів.

 6. 6

  Послухайте заспокійливу музику. Існує маса альбомів, де зібрані композиції, що допомагають заснути.

 7. 7

  Намагайтеся не зациклюватися на тому, як мало ви спите, інакше ці думки, самі по собі, стануть джерелом тривоги, яка, в свою чергу, перешкодить вам заснути. Якщо ви дійсно не можете спати, встаньте і займіться чимось, поки не відчуєте втому. Виберіть спокійне заняття (читання або прослуховування музики) і приділіть йому приблизно полчаса.s.

 8. 8

  Пропрацюйте джерело свого занепокоєння. Про що ви переживаєте? Іноді дуже корисно проговорити свої страхи. Якщо нездатність заснути серйозно впливає на ваше життя, можливо, вам слід звернутися за допомогою до фахівця.

Поради • Намагайтеся не зациклюватися на тому, як мало ви спите, інакше ці думки, самі по собі, стануть джерелом тривоги, яка, в свою чергу, перешкодить вам заснути.
 • Навчіться не злитися і не засмучуватися з приводу причин, які не дають вам заснути. Чи не намагайтеся змусити себе спати, це тільки погіршить ситуацію. Просто розслабтеся, дихайте повільно і спокійно і постарайтеся подумки відволіктися від того, що буде завтра.
 • Уникайте вживання кофеїну і тютюну. Кофеїн - відомий стимулятор, але пам`ятайте, що він присутній і в какао продуктах, а тютюн містить хімічні речовини, що порушують сон.
 • Послухайте спокійну музику, щоб розслабитися. Однак стежте, щоб не заснути з навушниками.
 • Не вживайте алкоголь. Алкоголь може допомогти вам заснути, але дуже ймовірно, що ви прокинетеся посередині ночі. Крім того, це ще й депресант, так що дуже ймовірно, що ви прокинетеся вранці в жахливому настрої.

Попередження

 • Ніколи не вдавайтеся до вуличних наркотиків. Вони нелегальні, їх дія непередбачувано і може заподіяти вам величезної шкоди.
 • Деякі користуються снодійними засобами. Вони формують залежність, тому приймати їх можна тільки за призначенням лікаря. Ніколи не приймайте ліки іншої людини.