Як заснути напередодні Різдва без допомоги медичних препаратів

Вам складно заснути напередодні Різдва, але ви не хочете приймати снодійне або інший препарат? Ви не один такий!

Кроки

 1. 1

  23 грудня засидитеся допізна. Затримайтеся, принаймні, на дві години пізніше часу, коли ви зазвичай лягаєте спати.

 2. 2

  24 грудня прокиньтеся приблизно на дві години раніше, ніж зазвичай. Ви будете відчувати втому від того, що пізно лягли, але повинні встояти перед спокусою лягти спати. Це тільки ускладнить наближення ночі!

 3. 3

  Весь день займайтеся якимись справами. Вашим батькам потрібна допомога у прибиранні будинку? Вам необхідно піти прогулятися, щоб позбутися від своїх настирливих дітей? Вам потрібно що-небудь купити в магазині? Запропонуйте комусь свою допомогу у виконанні будь-яких доручень, по можливості, займіться безліччю домашніх справ і догляньте за маленькими дітьми.

 4. 4

  Виконуйте вправи хоча б 30 хвилин, але робіть це вранці або в другій половині дня. Зарядка допоможе вам провалитися в глибокий сон, але якщо ви зробите її занадто близько до часу сну, це підбадьорить вас ще більше.
 5. 5

  Відмовтеся від вживання цукру і кофеїну після години дня. Це означає відмову від лимонаду, кави, печива, тістечок і цукерок.

 6. 6

  За дві години перед сном вимкніть телевізор і комп`ютер. Це приваблива ідея - сидіти в темряві і дивитися різдвяні фільми, і багато людей вважають, що це допомагає їм заснути. Але насправді вони тільки стимулюють. Вони можуть допомогти вам розслабитися, але якщо телевізор чи комп`ютер буде включений, в підсумку ви будете спати набагато довше, ніж без них.

 7. 7

  Прийміть довгу гарячу ванну або душ. Використовуйте заспокійливі ароматні масла, але без цитрусових ароматів. Проведіть у ванній стільки часу, скільки вам подобається, або, принаймні, як можна довше, якщо вона знадобиться ще комусь із вашої родини.

 8. 8

  Переодягніться в найзручнішу піжаму, як би шкода і потворно вона не виглядала. Ви завжди зможете переодягнути її вранці, а зараз комфорт повинні бути вашим головним пріоритетом.

 9. 9

  Зробіть собі молоко в пароварці або просто стакан теплого молока. Оскільки в парному молоці не повинно бути достатньо цукру, воно не буде вас бадьорити. Не пийте гарячий шоколад, кава, чай або кава без кофеїну. 10. 10

  Увімкніть лампу поруч з ліжком і вимкніть все інше освітлення в кімнаті.

 11. 11

  Візьміть науково-популярну книгу. Якщо ви вчитеся, для цього відмінно підійдуть підручники, але у випадку якщо цей час ви вважаєте відповідним для навчання. Фантастична література найчастіше веселіше, і це стимулюватиме вас довше не спати так само, як телевізор чи комп`ютер.

 12. 12

  Влаштуйтеся в ліжку, пийте свій напій і читайте книгу. По закінченню приблизно 15 хвилин або коли ваші повіки стануть важче, вимкніть світло, відкладіть книгу в сторону, і лягайте. Дихайте повільно і глибоко, і вважайте в зворотному порядку від 100, відраховуючи по одному числу з кожним видихом.

 13. 13

  Якщо ви дорахували до 0, полежте ще кілька хвилин. Це важко, але постарайтеся не думати про Різдво. Згадайте моменти вашого улюбленого відпочинку або скільки задоволення ви отримали від спілкування з друзями минулого тижня, або просто уявіть себе в улюбленому місці.

 14. 14

  Якщо ви все ще не можете заснути, знову увімкніть світло і повторіть кроки 12 і 13.


Поради

 • Намагайтеся не дивитися на годинник. Якщо ви зловите себе на думці що не в силах відвести від них очі, розгорніть всі годинники в кімнаті циферблатом до стіни або покрийте їх.
 • Подумайте про щось, що може вас втомити. Нудні речі - це простий спосіб заснути, тому, думаючи про написання реферату або про щомісячні політичних дебатах з вашим дідусем, ви можете заснути швидше.
 • Не кажіть собі «я повинен спати!» Інакше ви ніколи не заснете. Зробіть глибокий вдих і усвідомте, що сон буде прекрасним, і кінець світу не настане за ці 8 годин сну на Різдвяну Ніч.