Як вибачитися

Редагувати користувачем Apermiakova, RUwika, Arina.Iv і ще одним іншим

Вибачення - це вираження жалю за щось нехороше, що ви зробили, а також жест, який вимагає вибачення. Вибачення за помилку може здатися нелегким завданням, але ви впораєтеся.
Метод 1 з 2: Сформуйте своє вибачення

 1. 1

  Визначте, що було неправильно. Ви сказали щось неприємне? Можливо, порушили обіцянку? Сталося це давно або недавно? Ви не зможете правильно вибачитися, якщо не будете чітко розуміти, за що.
  • Якщо вам не здається, що ви зробили щось не так, то висловіть своє співчуття з приводу неприємних відчуттів, які ви могли викликати в іншій людині вашим вчинком чи словом. Оскільки передбачається, що ви ненавмисно заподіяли зло іншому, дайте людині зрозуміти, що ви не хотіли його образити і хочете компенсувати заподіяну шкоду. Однак, якщо інша людина твердо переконаний, що ваші дії були зловмисними і образливими, то ви навряд чи зможете легко порозумітися.
  • Запам`ятайте, якщо ваші дії образили когось, то тут вже не важливо праві ви чи ні. Ви повинні вибачатися за завдані іншій людині негативні почуття, не варто вказувати на правдивість ваших дій в цей момент.

 2. 2

  Несіть повну відповідальність. Ваші помилки - тільки ваші, не варто ділити провину з кимось. Визнайте свою провину негайно, щиро і повністю.
  • Зрозумійте, не повинно бути ніяких виправдань. Вибачення з виправданнями - це не вибачення. Візьміть повну відповідальність за скоєне.
  • Неповне вибачення частіше виглядає як образу, так як ви не приймаєте в розрахунок почуття іншої людини.
  • Вибачення з виправданнями - це не вибачення! Може бути інші люди або обставини сприяли вашої вини, але у вашому вибаченні цього значитися не повинно. Ви можете вибачитися тільки за себе.

 3. 3

  Виберіть правильний час для вибачень. Іноді краще це зробити відразу. Іноді краще почекати. Вибачитися за різкі слова краще відразу, але часом треба дати іншій людині охолонути, перш ніж він буде готовий вас вислухати. Однак, чим раніше ви визнаєте свою провину, тим більша ймовірність того, що ваша помилка буде розглянута як випадковість, ніж як риса вашого характеру. Чим довше ви тягнете з вибаченнями, тим важче налагодити стосунки.

 4. 4

  Наприклад, напишіть своє вибачення. Якщо вам важко зібратися з думками і висловити свої вибачення, спробуйте описати свої почуття на папері. Ви можете написати людині лист із вибаченнями або декілька записок, які підведуть вас до вибачення. Подумайте, за що конкретно ви вибачаєтеся, і що ви збираєтеся зробити, щоб не повторити помилки знову.
  • Якщо ви відчуваєте себе неважливим письменником, спробуйте записати промову на плівку. Це допоможе вам згадати, що ви хочете сказати в якості вибачень в потрібний момент або просто покажіть запис людині, яку ви образили.
  • Телефонне вибачення або вибачення за е-мейлу може здатися занадто сухим. Найкраще вибачатися особисто.

Метод 2 з 2: Вибачення

 1. 1

  Почніть з того, що пішло не так. Почніть вибачення з тих моментів, які могли викликати невдоволення вами. Будьте конкретні, тоді людина буде знати, за що саме ви просите пробачення.
  • Уникайте таких слів, як «але» і «якщо». («Пробач, але ...» - це звучить як «мені зовсім не шкода»).
  • Не кажіть «Мені шкода, що ти так відчуваєш» або «Мені шкода, якщо ти ображений». Вибачайтеся за те, що ви зробили! Інакше, може здатися, що ви лише звинувачуєте іншої людини в його почуттях. Візьміть на себе відповідальність і підтвердіть свою помилку.

 2. 2

  Говорите «пробач». Використовуйте прямі висловлювання. Подивіться на приклади. Одні з них кажуть, що ви вибачаєтеся за свої дії. Інші - що ви не несете прямої відповідальності. Можливо, ви просто зміщуєте провину на іншу людину за те, що він образився:
  • Правильно: «Пробач, що я тебе образив».
  • Неправильно: «Прости, якщо я був уразливий».
  • Неправильно: «Пробач, що ти образився».
  • Неправильно: «Пробач, якщо щось було для тебе образливим».
  • Хороший приклад: «Начальник, вибачте, я знову запізнився. Я знаю, що моя зміна почалася 10 хвилин тому. Сподіваюся, що це не заподіє вам незручностей ».
  • Хороший приклад: «Люба, вибач, що забув про твій день народження. Сподіваюся, ти не відчуваєш себе кинутою. Дозволь мені загладити свою провину ».
  • Поганий приклад: «Вибач, що я розбив твою вазу, але мені потрібно було якось зігнати свою злість».
  • Зрозумійте, що слова «прости мене», не значать, що ви визнали свою провину, і що ви дійсно жалкуєте. Багато хто використовує ці слова, щоб уникнути відповідальності. Покажіть щиро, як ви шкодуєте про скоєне, як сильно ви хочете загладити провину.

 3. 3

  Працюйте над помилками. Подумайте, що образило іншої людини. Може, ви забуваєте важливі дати або весь час запізнюєтеся? Або ви різко реагуєте на зауваження і не приймаєте в розрахунок чужі думки? Знайдіть корінь проблеми, поясніть це людині і скажіть, як ви хочете виправити це в майбутньому:

  • «Я зірвався на тебе, бо у мене був стрес на роботі. Я розумію, це егоїстично, вихлюпувати стрес на тебе. Із завтрашнього дня я зменшу кількість робочих годин. Я думаю, це допоможе мені розслабитися, і ми зможемо проводити більше часу разом ».


  • «Я був холодний і грубий з тобою, тому що в мене нав`язлива ідея, що ти злишся на мене через мою безробіття. Це жахливо. Подивися, ось список того, що я збираюся зробити, щоб знайти роботу якомога швидше ».

 4. 4

  Закінчите з вдячністю. Позначте, як ви цінуєте іншої людини, яку роль він або вона відіграють у вашому житті. Підкресліть, що ви не хочете поставити під загрозу ваші відносини. Це момент, коли ви можете коротко описати все те хороше, що сталося між вами раніше. Опишіть, будь ваше життя може стати без цієї людини і його уваги.

 5. 5

  Попросіть вибачення. Запитайте, чи дадуть вам ще один шанс, щоб виправити ситуацію. Покажіть, що ви з радістю витягнете урок зі своєї помилки, що зробите все набагато краще, якщо вам дадуть шанс. Чітко дайте зрозуміти, що ви просите пробачення і дочекайтеся відповіді. Ображений чоловік зможе подумати і оцінити ситуацію.

 6. 6

  Будьте терплячі. Якщо ваші вибачення не були прийняті, подякуйте за те, що вас вислухали і залиште відкритою можливість поговорити знову, якщо людина захоче. Наприклад: «Я розумію, що ти досі ображений, але спасибі за можливість вибачитися. Якщо ти передумаєш, подзвони будь ласка ». Іноді люди хочуть пробачити вас, але їм потрібно ще трохи часу, щоб охолонути. Якщо вам пощастило, і ваші вибачення прийняті, то:
  • Уникайте спокуси кинути наостанок ще кілька вибачень. Краще закріпити результат яким-небудь дією. Наприклад: «Підемо вип`ємо кави і надолужимо згаяне. Я пригощаю ».
  • Пам`ятайте, що якщо людина прийняла ваші вибачення, це не означає, що він вас повністю простив. Може пройти час, перш ніж вам знову стануть повністю довіряти. Є лише трохи способів прискорити цей процес, але дуже багато способів підірвати довіру. Якщо людина вам доріг, дайте йому час, щоб прийти в себе. Не чекайте, що він відразу стане вести себе як раніше. З іншого боку, не дозволяйте нікому сісти вам на шию і тиснути на вашу провину до кінця життя. Ви повинні знати, як вибачатися, а інша людина повинна знати, як прощати.

 7. 7

  Тримайте слово. Істинне вибачення несе під собою відповідальність. Ви повинні виконувати свої обіцянки, щоб вибачення було повним. В іншому випадку, ваше вибачення втратить силу, а довіри може пропасти назавжди.

Поради

 • Не показуйте подиву чи підозри, якщо вас простили. Повірте на слово, як повірили і вам.
 • Іноді вибачення перетікають в розмову про одне й те ж. Намагайтеся уникати повторень і не розкривайте старі рани.
 • Справжнє вибачення завжди про постраждалій стороні. Зосередьте свої вибачення на те, що ви зробили.
 • Навіть якщо вам здається, що конфлікт стався через непорозуміння з боку іншої людини, не кажіть цього у вашому вибаченні. Найкраще, натякніть, що ця людина може вам допомогти в майбутньому уникнути непорозумінь, нагадавши вам, що ви переходите грань. А потім, знову вибачитеся за подію.
 • Після вибачення дайте собі трохи часу і подумайте, що б ви могли зробити, щоб виправити ситуацію. Наступного разу ви будете знати, як уникнути такої проблеми.
 • Ніколи не кажіть, що образившись людина «карає» вас, якщо йому треба трохи часу, щоб пробачити. Але є деякі знаки, які вказують на те, що вас ніколи до кінця не пробачать. «Я не дам тобі забути про це» або «Я знову буду твоїм другом, але наші відносини зміняться назавжди». Краще прислухайтеся до свого серця і відпустіть цю людину.
 • Не треба постійно запитувати, злиться чи інша людина на вас. Це прозвучить егоїстично і нетерпляче, так як переведе всю увагу на вас. Прощення може зайняти деякий час.
 • Не чекайте, що вас якось заохотять за вибачення. Мова зовсім про вас, а про іншу людину.
 • Постарайтеся на виглядати роздратованим під час вибачення. Може здатися, що ви вибачаєтеся тільки з почуття обов`язку. Покажіть, що вам дійсно шкода.
 • Не кажіть, як погано ви себе почуваєте. Це вибачення нема про вашому соромі або почутті бути знедоленим, незрозумілим або про страх не одержати прощення. Це про іншу людину, запам`ятайте це.
 • Якщо людина хоче обговорити з вами можливості виправлення помилки, це хороший знак. Якщо, наприклад, ви забули про день народження дружини, відсвяткуйте з нею в інший день з ще більшим розмахом. Це не звільняє вас від відповідальності за наступний день народження, але покаже, що ви докладаєте зусиль.
 • Якщо є можливість, завжди говорите один на один. Це знизить ризик вплив інших людей на прийняття рішення про прощення. Однак, якщо ви образили когось публічно, але гучні вибачення допоможуть загладити провину.
 • Вибачайтеся тільки, якщо маєте це на увазі. Люди відчувають фальшиві вибачення за версту. Якщо ви поки не готові вибачитися, попрацюйте над собою, а потім спробуйте.
 • Не змушуйте нікого приймати ваші вибачення. Якщо після довгого часу вас не можуть пробачити, але краще рухатися далі.
 • Одне вибачення часто тягне за собою інше. Можливо, ви визнаєте щось ще або інша людина теж вирішить вибачитися перед вами. Будьте готові пробачити.
 • Продумайте все, що могло призвести до конфлікту. Якщо ви щось забудете, образившись людина може розсердитися.
 • Ви повинні бути розслаблені і пам`ятайте про мову тіла. Схрещені руки і пальці дадуть людині зрозуміти, що ви не серйозно вибачаєтеся.