Як підтримати свою дитину, коли вихованець вмирає

Смерть вихованця - часто перша втрата в житті дитини. Від того, як батьки або інші дорослі допомагають дитині впоратися з цим, залежить стійкість дитини до втрат у майбутньому.

Кроки

 1. 1

  Приготуйтеся до цього заздалегідь. Читайте книги, в яких розповідається про те, як розповісти дітям про смерть або ж попросіть у духовної особи або розпорядника похорону ради або, що потрібно знати.

 2. 2

  Обговоріть смерть вихованця завчасно. Знайдіть можливість поговорити з вашою дитиною про смерть в менш емоційній обстановці, перед тим як безпосередньо зіткнутися з цим, наприклад, приводом для розмови може служити смерть вихованця у сусідів, мертву тварину на природі, навіть тварина, яка загинула в книгу або фільм.

 3. 3

  Коли вік або хворобу тваринного наближає смерть вихованця, починайте готувати вашої дитини до цього. Зрозумійте, що те, як ваша дитина реагує і сприймає інформацію залежить від його / її віку та розвитку.

 4. 4

  Намагайтеся не проектувати свої власні почуття на відчуття вашої дитини, дозвольте йому / їй випробовувати свої переживання. Те, що засмучує вас, може не засмучувати вашої дитини, і навпаки.
 5. 5

  Говоріть конкретно, без евфемізмів. Використовуйте такі слова, як "померти" або "смерть", а не "покинути" або "заснути". Заохочуйте запитання дитини. Відповідайте прямо і чесно. Часто дітям ситуація видається гірше, ніж вона є насправді, коли їм здається ніби дорослі "оберігають" їх від гіркої правди.
  • При необхідності поясніть їм різницю між тривалістю життя людини і тварини. Поясніть, що тварина помирає через те що у нього зупиняється серце, що він / вона не може більше дихати і що всі його / її внутрішні органи перестають працювати.
  • Якщо дитина запитає, чому вихованець помер, скажіть йому правду про хворобу, подію або старості. Переконайте дитину в тому, що було зроблено все можливе. Це не їх помилка, що вихованець помер.
  • Якщо необхідно приспати вихованця, поясніть, як він / вона страждає і що потрібно дати вихованцеві спокійно померти з любові до нього. Дорослим дітям треба запропонувати присутнім при цьому, якщо вони цього хочуть. Запитайте ветеринара, що конкретно відбудеться і коли це станеться. 6. 6

  Розкажіть дитині, що трапиться з тілом вашого вихованця. Підкресліть, що вихованець вже більше нічого не відчує. Якщо ви збираєтеся кремувати вихованця, скажіть, що це буде дуже швидко і чисто. Якщо ваша дитина попросить, можете показати йому прах. Якщо ви збираєтеся спалювати тіло, дозвольте дитині взяти участь.
  • Залежно від ваших переконань і релігії можете розповісти дитині про те, що загробне життя чекає і вашої дитини. Наші улюблені вихованці зараз знаходяться в прекрасному місці, де вони більше не будуть страждати. Одного разу ми з ними зустрінемося.

 7. 7

  Дозвольте дитині поплакати стільки, скільки він / вона хоче. Скажіть йому / їй, що засмучуватися - це нормальне явище. Не бійтеся плакати в присутності вашої дитини.

 8. 8

  Вітайте спроби дитини пригадати минулі події і поділитися історіями про вашого вихованця. Заохочуйте творчі пориви дитини, наприклад, малювання, створення альбому для вирізок або фотоальбому або написання історій.

 9. 9

  Допоможіть дитині скласти список людей, які також знали і любили вашого вихованця. Якщо можливо, дозвольте дитині допомогти вам сповістити їх про смерть вихованця. Якщо ви плануєте влаштувати похорон або поминки, запросіть всіх тих, хто готовий підтримати вашої дитини.

 10. 10

  Сповістіть вчителя, так щоб він розумів, у чому причина можливих проблем у поведінці дитини.

 11. 11

  Запитайте у ветеринара або в притулку для тварин, беруть вони пожертви у вигляді залишків корму або медикаментів. Нехай ваша дитина допоможе вам зібрати і передати ці речі. Якщо ви хочете зберегти якісь предмети для майбутнього вихованця, очистіть їх і відкладіть.

 12. 12

  Почекайте деякий час (як мінімум кілька місяців), перш ніж прийняти рішення про новий вихованця. Кожен вихованець у вашій родині заслуговує того, щоб про нього залишилися свої унікальні спогади. Коли ви заведете нового вихованця, це не повинно виглядати як заміна старому.