Як піти з роботи під час декретної відпустки

Декретна відпустка - це час, коли жінка відлучається від роботи, щоб народити або всиновити дитину. Закон вимагає, щоб компанії дозволяли жінці взяти неоплачувану відпустку для цієї мети, і деякі компанії збільшили переваги, що дозволяють жінкам отримувати виплати за час, коли вони не працюють. Якщо ви вирішили не повертатися на роботу, поки ви знаходитесь в декретній відпустці, вам потрібно буде виконати необхідні процедури зі своїм роботодавцем. Підіть з роботи, будучи у декретній відпустці, негайно повідомивши своєму керівникові про своє рішення і слідуючи політиці компанії при звільненні.


Кроки

 1. 1

  Почитайте керівництво. Ваша компанія може мати специфічні процедури на випадок, якщо ви не повернетеся з декретної відпустки.

 2. 2

  Забезпечте відповідне повідомлення. Вирішивши піти напередодні дня, коли ви повинні повернутися до роботи, ви можете застати начальника і колег зненацька, не давши їм час знайти вам заміну.
  • Дайте стільки повідомлень, скільки ви б дали за нормальних обставин. Наприклад, якщо очікуваний строк повідомлення у вашого роботодавця становить 2 тижні, постарайтеся повідомити про своє рішення піти принаймні за 2 тижні до свого повернення.

 3. 3

  Надайте повідомлення у письмовій формі. Напишіть офіційну заяву про відставку і доставте його своєму керівникові і в кадровий відділ.
 4. 4

  Подбайте про охорону здоров`я, виході на пенсію та інших пільгах. Крім того, необхідно буде пролонгувати або перевести в готівку будь пенсійні заощадження.
  • Оформіть всі необхідні документи і прямі запитання у відділ кадрів.
  • Зверніть увагу на терміни та витрати, пов`язані з пільгами охорони здоров`я та пенсійними змінами. 5. 5

  З`ясуйте, чи потрібно вам виплатити компанії назад оплати та компенсації. Деякі компанії можуть зажадати відшкодувати їм пільги і компенсації, передбачені на час декретної відпустки, якщо ви вирішили не повертатися.

 6. 6

  Поверніть будь-яке майно компанії, яке у вас є. У вас, можливо, залишилися документи або інші паперові або електронні матеріали після початку декретної відпустки. Обов`язково надайте ці речі назад своєму керівникові.
  • Поверніть також всі ключі або ідентифікаційні картки.

 7. 7

  Візьміть всі особисті речі з вашого офісу. Якщо ви залишили що-небудь після себе, наприклад, фотографії, кавові чашки, светри та інші предмети, заберіть їх.
  • Організуйте доставку цих речей на свою адресу, якщо ви не в змозі повернутися в офіс. Деякі компанії мають політику безпеки, яка не дозволяє колишнім співробітникам повернутися в офіс.


Поради

 • Пам`ятайте, що рішення йти на роботу або залишитися вдома з дитиною - це особисте рішення, яке ви повинні ретельно продумати. Якщо ви не впевнені, чи хочете піти з роботи, попросіть більше часу. Деякі роботодавці можуть бути готові надати вам гнучкий графік, якщо це означає зберегти вас як працівника.

Попередження

 • Будьте готові стримати образу. Ваш роботодавець може бути розчарований, якщо ви не повернетеся, особливо якщо ви планували повернутися, перш ніж ви пішли в декретну відпустку.