Як піти з роботи

Відхід з роботи може стати справжнім визволенням та початком кращої кар`єри. Однак піти з роботи не так просто, не можна зібрати речі, накричати на начальника і в гніві піти з офісу. Ні, з роботи потрібно йти з гідністю і повагою: для того, щоб не спалювати мости і залишити після себе хороше враження. Якщо ви хочете піти з роботи, звівши до мінімуму шкоду і зберігши хороші відносини з фірмою, просто дотримуйтесь наступних кроків.
Метод 1 з 2: Традиційний відхід з роботи

 1. 1

  Вам потрібен план дій: що ви будете робити, пішовши з роботи? Вирішивши, що ви абсолютно точно підете з роботи, складіть надійний план дій, щоб не залишитися біля розбитого корита. В ідеалі, йти з роботи потрібно лише знайшовши іншу. Будучи безробітним знайти щось складніше.
  • Не припускав, що «що-небудь придумаю» поки не знайдеться інша робота. В умовах сучасної економіки ви можете залишитися безробітним довше, ніж розраховували. Не йдіть з роботи в запалі емоцій, припускаючи, що потім щось придумаєте.
  • Інша робота повинна бути напоготові. Перш ніж звільнятися, вивчіть ринок і пошукайте нову роботу. З потенційними роботодавцями варто бути чесним і зізнатися, що робота у вас є.
  • Якщо іншої роботи напоготові ні, переконайтеся, що у вас вистачить грошей бути безробітним. Якщо ви дійсно терпіти не можете свою роботу, щоб піти раніше, залізьте в свої заощадження. Це значить, що поки іншу роботу не знайдете, жити потрібно буде бюджетно. Відкладаючи гроші враховуйте і можливу тимчасову безробіття, так безпечніше.
  • Йдучи з роботи переконайтеся, що робите це по правильним причин. Не йдіть просто тому, що вам здається, ніби вас не дуже цінують або не доплачуєте. Спочатку спробуйте поговорити з начальником. Якщо ви спершу не спробуєте вирішити проблеми на теперішній роботі, на новій ви можете зіткнутися з тими ж самими.

 2. 2

  Уявіть повідомлення за два тижні. Це показує повагу. Пам`ятайте, фірма розраховує на вас, і коли ви підете, потрібно буде знайти когось нового. Якщо у фірмі прийнята політика повідомлення за два тижні, поставтеся до цього з повагою.
  • Навіть якщо такої політики немає, якщо ви один з чотирьох співробітників, уявіть, скільки часу фірмі знадобиться, щоб знайти когось на ваше місце.
  • Чи не уявляйте повідомлення занадто рано. Знову ж таки, доведеться самостійно подумати, коли це краще зробити. Але якщо вам відомо, що через кілька місяців ви підете з роботи тому, що їдете за кордон або прямуєте за супутником життя на інший кінець країни, не згадуйте про це поки не підійде час, або ви ризикуєте створити некомфортну робочу обстановку.

 3. 3

  Сповістіть начальника. Якщо не відбулося нічого екстраординарного, що завадило вам поговорити з начальником віч-на-віч, або якщо ви не працюєте віддалено, то вам потрібно буде зібратися і сказати йому все як є в обличчя. Відсилання листа або імейлу виставить вас в непривабливому світлі: слабким, хто боїться серйозної розмови, або ж небажання знайти кілька хвилин на розмову буде сприйнято як неповага до начальника. Ось кілька прикладів того, що можна сказати начальнику:
  • Начальник повинен першим на фірмі дізнатися про ваше звільнення. Не кажіть колезі, і не важливо наскільки ви близькі, не робіть нічого дурного, начебто поста про нову роботу на Facebook або зміни профайла в LinkedIn до тих пір, поки не пішли з теперішньої роботи.
  • Діалог повинен бути лаконічним і позитивним. Якщо ви запланували зустріч, відразу переходите до суті. Скажіть начальникові, що йдете зі своєї посади.
  • Будьте ввічливі, кажучи про причини відходу. Не кажіть начальнику, що ви відчуваєте себе недооціненим, перевантаженим роботою або що вас верне від корпоративної культури.
  • Якщо ви знайшли нову роботу, просто скажіть: «Я знайшов щось, краще відповідне моїм довгостроковим цілям» або скажіть, що ви знайшли нову роботу, яка дозволяє більше уваги приділяти що цікавить вас області діяльності, на зразок навчання або тренінгу. Якщо ви ще не знайшли нову роботу, скажіть: «я шукаю нові можливості» або «так буде краще для мене і моєї родини».
  • Подякуйте начальника. Скажіть йому, що ви із задоволенням працювали у фірмі і багато чому навчилися. Будьте відверті, кажучи про те, як ви цінуєте зусилля начальника. Не потрібно впадати в раж. Будьте вдячні, але не треба підлабузнюватися. Ви все-таки звільнятися прийшли.
  • Запитайте начальника, чи можна буде при пошуку місць роботи в майбутньому послатися на його рекомендацію. Це може допомогти вашій майбутній кар`єрі.
  • Не забувайте залишатися професіоналом. Це не час вивалювати особисті та професійні проблеми, з якими ви зіткнулися на роботі. Пам`ятайте, інший потенційний роботодавець може зв`язатися з вашим начальником, щоб розпитати про вас. Так що будьте чесні і відкриті.

 4. 4

  Будьте готові відповісти на питання начальника. Він практично ніколи не почне кивати, погоджуватися і бажати удачі у всіх подальших починаннях. У нього будуть питання з приводу вашого рішення піти, може він спробує переконати вас залишитися. Якщо ви готові до питань, ви будете виглядати професійно і серйозно, розмова пройде легше. Ось кілька речей, до яких потрібно бути готовим:
  • Вам потрібен план передачі. Ваш начальник запитає, як ви плануєте завершити поточну роботу, або планували ви, як передасте свої робочі обов`язки комусь іншому. Який би план у вас не був, потрібно показати начальнику, що ви як слід продумали як здійснити передачу і не кинете фірму.
  • Ви повинні знати, що скажете, якщо начальник зробить контр-пропозицію. Що ви станете робити якщо начальник раптово запропонує вам надбавку в 10 або навіть 20%? Якщо запропонує подвоїти зарплату? Якщо він дійсно хоче вас утримати, чи зможете ви йому відмовити? Думаючи про те, щоб ви стали робити в такій ситуації, подумайте про причини відходу.
  • Якщо основною причиною відходу було те, що ви вважали зарплату недостатньою, то над пропозицією начальника варто як слід подумати. Але якщо ви хотіли піти з якоїсь причини, ніяк не пов`язаної з грошима, то чи не спокушайтеся на пропозицію, інакше ви і далі будете нещасливі.
  • Потрібно знати, що ви скажете, якщо начальник попросить вас залишитися якомога довше. Якщо для завершення проекту ви потрібні йому на тиждень іншу довше, що ви скажете?

 5. 5

  Накидайте офіційну заяву про відхід. Це те, що можна зробити і після розмови з начальником, щоб звільнення виглядало більш офіційно. Перш, ніж писати заяву, вам потрібно розуміти культуру фірми. Якщо не потрібно писати заяву про звільнення, то і не витрачайте на це час, але якщо від вас цього чекають - уважте. br>
  • Лист є важливою частиною процесу відходу з роботи тому, що ви записуєте свій намір на папір. Якщо ви представите своєму начальнику повідомлення за два тижні, і у вас буде відповідне доказ, він не зможе зажадати від вас залишитися у фірмі ще на якийсь час.
  • Пишіть лист на ім`я фірми і поставте дату. Дата повинна бути та, коли ви віддасте лист начальнику. Ця формальність допоможе, якщо будуть якісь суперечки про те, коли лист був написаний і отримано.
  • Оголосіть про своє рішення піти. Напишіть «це моє формальне повідомлення про те, що я (ім`я) йду з (позиції) в (фірмі). На випадок якихось питань важливо сформулювати все ясно і прямолінійно.


  • Напишіть дату, коли ви підете. Напишіть «Я представляю своє повідомлення про догляд за два тижні сьогодні (дата).» Якщо ви представляєте повідомлення за більший термін, вкажіть його.
  • Подякуйте фірму. Напишіть: «я ціную всі можливості які мені були надані фірмою і бажаю фірмі успіхів у майбутньому». Це важливо для того, щоб залишити приємне враження.
  • Підпишіть лист. Наприкінці напишіть "з повагою", потім своє ім`я і позицію.

 6. 6

  І повідомивши начальника продовжуйте залишатися професіоналом. Потенційні роботодавці часто телефонують колишнім начальникам, щоб розпитати про працівника. Похмурий догляд ускладнить ваше подальше працевлаштування. Представивши заяву про звільнення, замість того щоб марити наяву про день, коли нарешті підете, беріться за справу і закінчите, все що у вас залишилося недоробленого.
  • Протягом цих двох тижнів робіть все, що скажуть. Легко розслабитися або не хотіти, щоб вам знайшли заміну, але якщо начальник згадає про це вашому потенційному роботодавцеві, це виставить вас в поганому світлі. Так що намагайтеся передати всі обов`язки якнайкраще. Не потрібно розчаровувати людей тим, що ви пішли не закінчивши роботу.

 7. 7

  Коли ваш час у фірмі нарешті підійде до кінця, підіть ввічливо і доброзичливо. Не треба картинно кидати речі в коробку і з гнівом йти. Замість цього, попрощайтеся з начальником і колегами, скажіть, що будете подзвонювати.
  • Зрештою, ви присвятили фірмі багато часу, ймовірно, колеги для вас не зовсім чужі люди, так що краще дійсно подзвонювати.
  • Можете розіслати колегам груповий імейл, вкажіть контактну інформацію або навіть запропонуйте кудись вибратися, посидіти. Якщо відносини дійсно близькі.
  • У майбутньому уникайте говорити щось негативне про колишньої фірмі і колег. Це завжди може повернутися, і виглядати будете не кращим чином. А якщо новий роботодавець почує ваші скарги на стару роботу, то в його в очах ви будете виглядати невдячним скиглієм.

Метод 2 з 2: Нехай вас "звільнять"

 1. 1

  Оцініть, що для ваш краще: «Бути звільненим» або «піти самому». «Бути звільненим» зовсім не означає вивести начальника так, що він буде спати і бачити, як би вас звільнити. Це означає поговорити з вашим начальником про відхід за офіційною причини «звільнений». Пішовши з цієї причини, ви маєте право на страхування по безробіттю та будь-які інші пільги, покладені втратили роботу і право на які ви б втратили, пішовши за власним бажанням. Пільги по безробіттю надаються лише тим, хто був звільнений.
  • Цей спосіб працює лише в особливих випадках. Наприклад, якщо ви працюєте на фірму і обов`язків так багато, що ви не справляєтеся. Поговоривши з начальником начистоту, ви зможете домогтися того, що фірма звільнить вас на хороших умовах.
  • Якщо ви хотіли б вибрати цей спосіб, у вас повинна бути вагома причина хотіти «бути звільненим». Це означає, що ви приносили фірмі безперечну користь, але хотіли б отримати вільний час і спробувати працювати нове починання або хотіли б більше часу проводити з сім`єю.
  • Цей спосіб працює тільки якщо ви не переходите на нову роботу. Якщо ви переходите, то отримаєте переваги та компенсацію на новій роботі.
  • Щоб цей спосіб спрацював, у вас повинні бути хороші відносини з начальником. Він повинен вас добре знати, розуміти ваші мотиви і усвідомлювати, яку користь ви приносите фірмі.

 2. 2

  Поговоріть з начальником про своє становище. Це складно зробити, але так буде краще для обох. Сказавши начальнику, що хочете піти, ви повинні чесно зізнатися, що хочете бути «звільнені». Ось, що вам потрібно зробити:
  • Поясніть, чому ви хочете піти. Будьте чесні. Може бути на теперішній позиції у вас занадто багато обов`язків, і ви хочете трохи відпочити або хочете присвятити час своїм власним проектам.
  • Спробуйте схилити начальника до того, щоб він вас відпустив і не змушував звільнятися. Хоча ви не можете «попросити» щоб вас звільнили, мова про це повинна зайти в розмові. Якщо ви близькі з начальником, він може запропонувати відпустити вас розуміючи, що це поліпшить вашу ситуацію.
  • Ви повинні розуміти, що це позбавляє вас контролю над «датою відходу». Якщо ви намагаєтеся бути звільненим, то ви не контролюєте дату, коли це станеться. Може бути відразу, а може - значно пізніше.

 3. 3

  Подайте заяву про безробіття. Домовившись з начальником, ви можете подати заяву про безробіття.
  • Ви будете отримувати виплати з безробіття поки не знайдете нову роботу.

Поради

 • У вас обов`язково повинен бути план, що ви будете робити після відходу. Якщо напоготові інша робота, приготуйтеся братися за справу. Якщо ні, то повинно бути достатньо грошей, щоб вистачало на нормальне життя, страхування по безробіттю ви отримувати не будете.
 • В останній день у фірмі приходите з хорошим настроєм і подякуйте начальника за все. Це покаже вас у вигідному світлі. Останні враження майже також важливі, як перші.
 • Начальник повинен стати першим, хто дізнається про ваше звільнення. Якщо ви спочатку скажете комусь з колег, а начальник дізнається, вийде дуже незручна ситуація.
 • Лист про відхід повинно бути як можна більш лаконічно. Будьте тактовні: нікого не звинувачуйте і ображайте.