Як зрозуміти, чому ви не отримали роботу

Пошуки роботи можуть виявитися стресовою ситуацією і відняти величезну кількість часу, особливо в тому випадку, якщо ви проходите співбесіду. Саме тому людина засмучується, коли він розуміє, що не отримує роботу, про яку мріяв. Думка роботодавця змінити неможливо, але можна спробувати зрозуміти, чому ви не отримали роботу, вислухати конструктивну критику і попрацювати над отриманням бажаної посади в наступний раз.
Частина 1 з 2: Як впоратися з початковим почуттям заперечення того, що відбувається

 1. 1

  Зберігайте спокій, коли вас повідомлять про те, що трапилося. Після того, як вас повідомлять про відмову, ви можете відчувати гнів або смуток. Це важко, але звільнення від емоцій не допоможе вам зрозуміти, чому ви не отримали роботу. Крім того, ви не зможете зрозуміти, як діяти під час подачі документів на наступну посаду.
  • Якщо ви розмовляєте з роботодавцем по телефону, він зніяковіє, якщо ви почнете плакати чи кричати.
  • Не забувайте про те, що ви можете і на підходити на обрану вами посаду, але вашої кваліфікації буде достатньо для іншої вакансії в даній компанії в майбутньому. Тому ведіть себе спокійно і професійно.

 2. 2

  Постарайтеся не сприймати відмову близько до серця. Існує величезна кількість факторів, які впливають на вибір відповідної кандидатури. Так, невеликий відсоток успіху залежить від особистісних якостей, у тому числі доступності і цілісності, але в основному роботодавці вибирають того, що найкраще виконує роботу серед величезного кількість кандидатів.
  • Саме тому дуже важливо усвідомити, чому вас не вибрали на посаду. Немає сенсу турбуватися і думати, що ви просто не сподобалися роботодавцю. Швидше за все, в іншого претендента був більш специфічний досвід роботи, ніж у вас.

 3. 3

  Слід розуміти, що відмова безпосереднім чином залежить від решти претендентів, але ніяк не від ваших навичок і досвіду. Як вже було сказано раніше, ваші шанси отримати роботу залежать від людей, які претендували на одну і ту ж вакансію. Якщо на вакансію претендують кілька підходящих кандидатів, роботодавцю буде важко прийняти рішення.
  • Не забувайте про те, що ви можете отримати роботу, якщо інші кандидати не пройдуть співбесіду. У вас може бути менше досвіду роботи, ніж у іншого кандидата, і швидше за все, роботодавець візьме на роботу тієї людини, яка буде працювати за меншу зарплату.
  • У будь-якому випадку слід розуміти, що не завжди це питання стосується вас особисто. Фортуна посміхнеться тільки одному з претендентів залежно від того, що вони можуть запропонувати. Не забувайте, що ви не можете контролювати решти кандидатів.

Частина 2 з 2: Як поліпшити шанси на отримання роботи в наступний раз

 1. 1

  Задавайте питання з приводу вимог роботодавця. Дуже важливо знати, чим ви відрізняєтесь від інших кандидатів, і що ще більш важливо, яким чином вас можуть порівнювати з іншими претендентами. Продумайте наступні питання, які допоможуть вам зрозуміти, чому вас не вибрали, і що конкретно шукав роботодавець:
  • Ви можете назвати конкретну причину того, чому мене не взяли на цю роботу?
  • Якого досвіду і якостей вам не вистачило для надання мені даної вакансії?
  • Ви знали, що я не впишуся в колектив?


  • Існували ще які-небудь фактори, крім досвіду і здібностей, які перешкодили мені отримати роботу?

 2. 2

  Вислухайте конструктивну критику. Якщо ви здатні прийняти конструктивну критику, це якість допоможе вам у майбутньому. Менеджер по персоналу або директор компанії розуміє наявність у вас досвіду і знає, як ви пройшли співбесіду. У цій сфері завжди є місце досконалості, навіть якщо перед вами досвідчений кандидат на посаду. Попросіть конструктивної критики за наступними пунктами:
  • Подача документів на відповідну роботу. Чи варто вам продовжувати подавати резюме на цю ж посаду в інші організації? Чи є у вас необхідні навички? Наприклад, якщо ви подаєте на посаду директора, але у вас тільки три роки роботи менеджером. Що ви повинні робити на цьому етапі: шукати іншу вакансію менеджера або намагатися вийти на рівень директора?
  • Навички спілкування. Чи завжди ви здатні висловити свої ідеї і досвід під час співбесіди?
  • Складні питання. Іноді людині досить важко відповідати на питання особистого характеру. Чи потрібно вам трохи попрактикуватися?

 3. 3

  Уважно слухайте і записуйте. Якщо вам задають питання, вказані вище, можна спробувати уважно послухати відповіді інших кандидатів. Зберігайте спокій і слухайте роботодавця - його слова можуть допомогти вам в майбутньому. Робіть записи, грунтуючись на конструктивній критиці, щоб повернутися до своїх нотаток перед проходженням співбесіди в наступний раз.br>

 4. 4

  Запропонуйте свої ідеї та бачення роботи компанії. Немає гарантії, що ви отримаєте бажану посаду наступного разу або успішно пройдете співбесіду, але спроби вдосконалення зменшать ризик відмови.
  • Поверніться до розмови з роботодавцем і перегляньте свої записи. Після цього пошукайте способи вдосконалення навичок, грунтуючись на конструктивній критиці.
  • Наприклад, якщо у вас не вийшло налагодити візуальний контакт, попрацюйте над можливістю підтримки візуального контакту під час розмови.

 5. 5

  Не дозволяйте відмови роботодавця похитнути вашу впевненість у своїх силах. Чим більше відмов ви вислухаєте, тим більше проблем виникне з самооцінкою. Зрозуміло, що кожен раз, коли ви чуєте слово «Ні», ви втрачаєте віру в себе. Попрацюйте з відмовою і повчіться на власному досвіді. Робота над собою поліпшить ваші шанси на отримання роботи в наступний раз.
  • Не забувайте, що кожне "Ні" наближає відповідь "Так". Вчіться на своєму досвіді і не здавайтеся. Якщо ви продовжите пошуки роботи, вона обов`язково знайдеться.