Як скласти резюме для підлітка

Пошук оплачуваної роботи може бути дуже навіть захоплюючим, але також і важким, особливо для підлітка, який вперше шукає роботу. Якщо ви підліток і починаєте шукати роботу з частковою зайнятістю або сезонну роботу-або ж ви допомагаєте підлітку, майте на увазі, що процес пошуку роботи може пройти легше, якщо все правильно спланувати. Щоб справити враження на спеціаліста по комплектації штату, у вашого підлітка має бути резюме, точно також, як і у будь-якого іншого кандидата. У цій статті ви знайдете кілька порад, як скласти резюме для підлітка.Кроки

 1. 1

  Виберіть шаблон резюме. Коли складаєте резюме для підлітка, дотримуйтеся сучасного стилю, це також відноситься і до дорослих. Пошукайте приклади резюме в інтернеті і виберіть відповідний зразок, за допомогою якого ви зможете найкращим чином розповісти про свій досвід і цілях.
  • В залежності від конкретної роботи, яку шукає підліток, розгляньте варіант використання сучасного або професійного зразка резюме.
  • При написанні резюме для підлітка, використовуйте гладку білу папір. Віддавайте перевагу легко читається шрифт, наприклад, Arial або Tahoma, 11 розміру і чорного кольору, з інтервалом 1,5. Уникайте використання картинок або декорацій.
  • Використовуйте звичайний формат аркуша (210 x 297 мм), щоб було зручніше зберігати його в офісному ящику для паперів. Якщо ваше резюме орієнтоване на стартовою посаду, постарайтеся викласти його на одній сторінці.
 2. 2

  Внесіть у ваше резюме особисті дані. Ім`я та контактна інформація повинні бути розміщені у верхній частині резюме. Як правило, роботодавець хоче бачити структурований список попередніх посад та інформацію про освіту. При складанні резюме для підлітка, перерахуйте весь попередній досвід роботи і не забудьте згадати про наявних результатах. Використовуйте дієслова дії, описуючи свої досягнення.
  • Озеленення територій, вигулювання тварин, мийка машин або догляд за дитиною - все це ви можете об`єднати під заголовком «самозайнятість». Навіть волонтерські проекти будуть свідчити про рівень вашої відповідальності.
  • Перерахуйте кожну роботу або проект окремо, підкреслюючи основні моменти. Акцентуйте увагу роботодавця на деталях виконаної вами роботи, описуючи необхідні навички та будь-які отримані вами знання. Вкажіть конкретні дати і ім`я супервайзера, якщо це можливо. 3. 3

  Зробіть акцент на будь-яких додаткових навичках або здібностях. Перерахуйте всі свої нагороди, шкільні похвальні грамоти. Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду рятувальника і раніше брали участь у шкільних змаганнях з плавання, ви повинні включити в своє резюме більш детальну інформацію про таких змаганнях. Також не забудьте згадати про університетські нагороди, таких як грамота за участь і факультативні заняття.
  • Підкресліть свої навички володіння комп`ютером, соціальними мережами, а також технічні навички по роботі з комп`ютерною технікою і зовнішніми пристроями такими, як модеми, мережеві маршрутизатори та принтери.
  • Також зробіть акцент на досягненнях у сфері навчання та волонтерства, якщо у вас не досить великий досвід роботи. Щоб справити враження серйозного кандидата, перерахуйте всі важливі навички та актуальні нагороди.

Поради

 • Важливо, щоб вся ваша базова інформація була розміщена у верхній частині резюме, включаючи ім`я та прізвище, контактний номер телефону, поштову адресу та адресу електронної пошти (3).
 • Коли створюєте резюме для підлітка, то повинні мати на увазі, що деякі компанії воліють, щоб ви заповнювали заяву-анкету на їхньому сайті, включали вкладення електронної пошти або ж документ в електронному вигляді. Дотримуйтесь кожному особливому вимогу роботодавця.
 • Включіть в своє резюме рекомендаційні листи, але переконайтеся, що вони не від членів вашої сім`ї або найближчих родичів. Рекомендаційні листи від вчителів, попередніх роботодавців і державних службовців можуть справити позитивне враження на потенційних роботодавців.
 • Предусматр колективну роботу, при складанні резюме для підлітка. Якщо ви вже дорослий і намагаєтеся допомогти, залучіть підлітка в цей процес з метою розвитку навик самостійності, необхідних для конкурентного ринку праці.