Як написати хронологічне резюме

Добре продумане, чітке і коротке резюме є важливим інструментом в будь-якому пошуку роботи і дуже часто це перше враження, яке ви справляєте на тих, хто проводить співбесіду. Хронологічне резюме є одним з найпоширеніших форм резюме, з простим і прямим підходом поділу вашої відповідної інформації в окремо титулованих секціях (навички, трудовий стаж, освіта, професійне членство і спеціальні навички). Вся ця інформація повинна поміститися на 1 сторінці. Нижче зазначений покроковий процес написання хронологічного резюме.
Написання свого власного резюме

 1. 1

  Надайте свою особисту інформацію в якості заголовка у верхній частині сторінки. При написанні резюме вказуйте своє ім`я, адресу, номер телефону (ів), адреса електронної пошти та веб-сайт, якщо у вас є. Не використовуйте абревіатури і не забудьте вказати код свого міста.

 2. 2

  Сформулюйте свої навички. Тут слід ваша особиста інформація, написана переконливо, але коротко. У 2-х до 3 пропозиціях підкресліть свої кращі риси, які роблять вас підходящою кандидатурою на бажану посаду.

 3. 3

  Перерахуйте свій робочий досвід. Тут вказується досвід, починаючи з вашої останньої посади і продовжуючи так в зворотному порядку. Кожен робочий досвід повинен включати наступне.
  • Період роботи
  • Назва компанії
  • Назва посади
  • Виконувані обов`язки, описані 1-2 пропозиціями
  • Додаткові деталі з приводу ваших обов`язків, оформлені маркованим списком. Починайте кожен пункт з активного дієслова. Використовуйте цей розділ, щоб деталізувати коло своїх обов`язків і досягнень, що допоможе вам отримати бажану роботу.


  • Сама остання посада повинна містити в собі найбільше інформації в порівнянні з більш старими роботами.

 4. 4

  Внесіть інформацію про освіту. Почніть з найвищих отриманих ступенів, вкажіть найменування навчального закладу, конкретну спеціальність і різні нагороди або наукові товариства, які мають відношення до роботи, яку ви шукаєте. При написанні резюме не потрібно вказувати свою середню школу, якщо у вас є вища освіта. Уникайте перерахування дат відвідування навчального закладу або закінчення.

 5. 5

  Увімкніть професійне членство, додаткові ліцензії та сертифікати. Якщо ви вступали в які-небудь професійні асоціації, що відносяться до кар`єрі, перерахуйте їх тут з будь-якими іншими навчаннями і сертифікованими програмами, які ви пройшли.

 6. 6

  Виділіть спеціальні навички. Вкажіть будь-який навик, досвід або асоціацію, які в подальшому продемонструють, наскільки ви компетентні і обізнані, не купуючи дані знання в професійній обстановці.
  • Впечатлились роботодавця в цьому пункті, проінформувавши його про будь-які збори коштів, волонтерській роботі, спорті та різних спільнотах, учасником яких ви є.

Поради

 • Підготуйте свої посилання на окремому аркуші з тим же заголовком з особистою інформацією.
 • Якщо у вашому резюме залишається місце, при цьому не заходячи на другу сторінку, ви можете додати пункт в кінці із зазначенням всіх комп`ютерних програм, якими ви володієте, щоб не вказувати це в описі кожної посади.