Як почати нову кар'єру після п'ятдесяти

Існує безліч причин змінити кар`єру після п`ятдесяти. Можливо, ви втратили роботу у важкі економічні часи, а може ви зрозуміли, що життя занадто коротке, щоб витрачати її на улюблену справу. Може бути ви чекали, коли діти виростуть, щоб піти вчитися новій справі. Почніть нову кар`єру навіть після п`ятдесяти, отримавши нові навички, оновивши резюме і обзвонив знайомих, які допоможуть вам знайти ідеальну позицію на ринку праці.

Кроки

 1. 1

  Прийміть рішення. Якщо ви не працюєте або збираєтеся покинути робоче місце, виберіть сферу, в якій би хотіли працювати.
  • Розкажіть про свої плани людям, що працюють в областях, в яких ви хочете працювати. Вони підкажуть вам, як підготуватися до змін і дадуть поради.

 2. 2

  Поговоріть з сім`єю. Вам потрібна буде підтримка близьких, особливо якщо нова кар`єра вплине на сімейний бюджет і розпорядок.

 3. 3

  Складіть план. Виробіть графік і бюджет, щоб ваша сім`я була готова до змін.
  • Врахуйте, як довго триватиме перехідний період. Складіть план, що включає курси або заняття, які вам знадобляться, і як довго ви розраховуєте шукати роботу.
  • Прорахуйте фінансову строну. Подумайте, чи вистачить вам на цей період відкладених грошей або ваш чоловік (дружина) повинен буде заробляти більше?
 4. 4

  Практикуйтеся в новій професії, якщо можете. Стати волонтером благодійної організації, якщо хочете працювати в некомерційній сфері, або знайдіть роботу з частковою зайнятістю в ресторані, якщо хочете стати кухарем.

 5. 5

  Ідіть вчитися. Якщо нова професія вимагає додаткової підготовки, запишіться на відповідні курси.
  • Подумайте про онлайн-навчанні. Якщо вам уже за 50, то можливо вам буде некомфортно вчитися з молодими людьми, і тут на допомогу вам прийде інтернет.

 6. 6

  Оновлення навички комп`ютерної та технічної грамотності. Якщо ви були без роботи або ваша колишня кар`єра не вимагала подібних навичок, вам варто дізнатися про нові програми та роботі на комп`ютері.
  • Шукайте потрібні курси в коледжах і спеціальних центрах, де є комп`ютерні курси. В агентствах з працевлаштування вам можуть підказати, де знайти найбільш дешеві варіанти. 7. 7

  Поділіться новинами зі знайомими по роботі. Нехай все у вашому професійному колі знають про нову спеціальність, яку ви збираєтеся підкорити. Використовуйте свої зв`язки для отримання порад і допомоги.

 8. 8

  Поміняйте резюме. Оновлення резюме, сфокусувавшись на новій сфері, в яку хочете увійти. Досвід залишиться тим же, але вкажіть недавно отримана освіта, сертифікати та особливі навички, якими ви володієте для нової професії.
  • Перепишіть мету. Використовуйте її, щоб підкреслити досвід і позначити нові завдання. Наприклад, мета може бути: "Поділитися 25-річним досвідом у сфері бізнес-адміністрування з системою громадської освіти в якості вчителя з математики, здатному вселити впевненість у учнів і зробити їх успішними".

 9. 9

  Шукайте нову роботу. Якщо ви працювали в одній сфері досить довгий час, можливо, пройшло вже багато років з тих пір, як ви шукали роботу.
  • Пошукайте онлайн, використовуючи сайти на кшталт HeadHunter.
  • Використовуйте агента з працевлаштування. Якщо ви старше п`ятдесяти, агент або кадрове агентство зможуть знайти вам роботу, відповідну по досвіду і можливостям.
  • Приготуйтеся працювати на початковому рівні. Пам`ятайте, що зараз вам потрібен досвід і можливості зростання.
  • Підготуйтеся до співбесіди. Вам потрібно буде розповісти про навичках і знаннях, які ви напрацювали за багато років, і які можуть знадобитися вам у новій роботі. Ще вам потрібно вміти відчувати себе комфортно на співбесіді з людьми молодше вас.


Поради

 • Подумайте про допомогу консультантів по розвитку кар`єри. Вони допоможуть підготуватися до пошуку та успішної роботи на новому терені.
 • Скористайтеся ресурсами для людей вашої вікової категорії.

Попередження

 • Тримайте своє его під контролем. Якщо ваша попередня кар`єра була успішною, це може здатися принизливим - починати все заново, коли ви старше більшості своїх нових колег. Пам`ятайте про кар`єрні цілі і вчіться, працюючи.