Як стати консультантом по здоровому способу життя

Люди цієї спеціалізації навчають людей індивідуально або в групі здорового способу життя та запобігання хвороб. Наприклад, ви можете навчити підлітків, як запобігти хвороби, що передаються статевим шляхом, або навчити групу людей правильно харчуватися. Робота консультантом по здоровому способу життя вимагає хороших комунікативних навичок та вміння готувати такі документи, як брошури і памфлети. Але ви повинні знати, як стати консультантом по здоров`ю, перш ніж почнете виступати з лекціями і готувати презентації.


Кроки

 1. 1

  Необхідно отримати ступінь бакалавра в сфері охорони здоров`я. Це мінімальний необхідний рівень освіти.
  • Ступінь можна отримати в коледжах і університетах. Отримання ступеня вимагає проходження курсів з психології, теорії охорони здоров`я та розвитку людини. Вам також може знадобитися кілька вибіркових та загальноосвітніх курсів, наприклад, з математики.

 2. 2

  Отримайте практичний досвід. Роботодавці воліють наймати на роботу спеціалістів по здоров`ю з деяким досвідом роботи в даній сфері.
  • Пройдіть стажування. Стажування може знадобитися для отримання ступеня бакалавра.
  • Влаштуйтеся волонтером у сфері надання медичних послуг в некомерційні організації, яким потрібна консультант по здоровому способу життя.
 3. 3

  Отримайте вчений ступінь.
  • Ви можете вибрати сферу охорони здоров`я, шкільної або соціальної освіти в області здоров`я.
  • Вам необхідно пройти спеціальні курси з охорони здоров`я, але вам не обов`язково відвідувати вибіркові або загальноосвітні заняття.

 4. 4

  Отримайте посаду сертифікованого консультанта з питань здоров`я.


  • Таку посаду можна отримати за допомогою національної комісії з атестації охорони здоров`я. Ви повинні мати ступінь бакалавра або мають отримати її протягом 3 місяців для того, щоб скласти іспит.
  • Екзаменаційні тести на теми стосуються питань освіти в сфері здоров`я та відповідальності спеціаліста по здоров`ю.

 5. 5

  Знайдіть роботу консультантом з питань здоров`я.
  • Ви можете знайти роботу за допомогою інших консультантів по здоров`ю. Також ви можете подивитися вакансії в інтернеті.
  • Необхідно пройти тренінг, що надається роботодавцем.


Поради

 • Сертифікат консультанта по здоров`ю не обов`язковий при прийомі на роботу. Але деяким роботодавцям, наприклад, місцевим громадським відділам охорони здоров`я може знадобитися доказ того, що ви кваліфікований працівник.
 • Також ступінь магістра не обов`язкова для того, щоб працювати в галузі охорони здоров`я, але деякі роботодавці вимагають наявності цього ступеня. Цей ступінь також потрібна, якщо ви хочете рухатися вперед по кар`єрних сходах, приміром, ставши адміністратором з питань здоров`я, старшим консультантом по здоров`ю або директором.
 • Вища освіта може знадобитися, якщо у вас є диплом бакалавра у відповідній галузі. Наприклад, ви повинні поговорити з консультантом про те, щоб отримати ступінь магістра в галузі охорони здоров`я, якщо ви переводитеся з професії психолога або середнього медичного працівника в сферу охорони здоров`я.

Фахівці по здоров`ю підтримують і поліпшують здоров`я в індивідуальному і груповому порядку, допомагаючи людям вести здоровий спосіб життя. Вони збирають і аналізують інформацію, щоб визначити потреби суспільства перед тим, як планувати, впроваджувати та оцінювати програми здорового способу життя, політику і оточення. Вони можуть служити ресурсом, що допомагає людям, іншим професіоналам або суспільству, а також розраховувати фінансові ресурси для освітніх програм у сфері здорового способу життя. Якщо ви хочете навчати людей, пам`ятайте, що консультанти по здоров`ю завжди потрібні! Ви хочете швидко просуватися кар`єрними сходами? Тоді ви знайшли правильну сферу діяльності. Фахівці по здоров`ю працюють в різних умовах з різними групами людей. Прикладіть ваші здібності у сфері навчання інших людей.

 • Ви повинні закінчити 75-годинні семінари і курси у сфері охорони здоров`я протягом 5 років, щоб отримати посаду сертифікованого консультанта в цій галузі.