Як навчати дітей з аутизмом

Розлад аутистичного спектру це багаторівневий складний комплекс симптомів, який по-різному проявляється і по-різному лікується у різних людей. І це становить проблему, коли ви намагаєтеся визначити, як навчати страждають на аутизм дітей. Хоча кожна дитина-аутист може по-різному реагувати на методи навчання, ось кілька стратегій, які звичайно застосовуються, щоб допомогти дітям з аутизмом домогтися успіху в освітніх цілях.

Кроки

 1. 1

  Встановіть межі простору навчання. Це необхідно, тому що у дітей з аутизмом часто виникають проблеми зі зміною навколишнього середовища або з хаотичним простором.
  • Обладнайте простір навчання окремими і певними пунктами, наприклад, іграшками, і одягніться відповідно.
  • Додайте фізичні ознаки встановленого простору на підлозі, наприклад, килимки для кожної дитини, де він зможе грати, окреслений стрічкою квадрат для зони читання, і так далі.

 2. 2

  Створіть передбачуваний графік. Багато дітей-аутисти досягають успіху, коли є передбачуваний графік, тому було б дуже корисно дати їм знати, чого чекати кожен день.
  • Повісьте на стіну чітко видимі аналоговий годинник і приклейте на них зображення, які будуть показувати денні заняття і час, коли ними будуть займатися. Звертайтеся до цього годинника, згадуючи час, коли якою діяльністю будете займатися.

 3. 3

  Використовуйте приховані субтитри на телевізорі, щоб підвищити інтерес до читання.  • Приховані титри на екрані телевізора дозволяють дитині одночасно зв`язувати надруковані слова з вимовними словами.
  • Якщо у дитини є улюблене ТВ-шоу, запишіть це шоу з прихованими субтитрами і включіть його як частину уроку читання.

 4. 4

  Дозвольте дітям йти за власним планом уроків. Діти з аутизмом настільки ж здатні до навчання, як і діти, не страждають цим захворюванням. Просто їм потрібно знайти стратегію належного всмоктування інформації.
  • Спостерігайте за тим, до яких предметів тяжіє дитина. Йому потрібно ходити, щоб перелічити алфавіт? Утримування ковдри в руках допомагає йому читати вголос? Що б це не було, дозвольте дитині вчитися за своєю власною структурою.

 5. 5

  Навчайте дітей з аутизмом соціальному моделюванню. У багатьох дітей, які страждають аутизмом, виникають складнощі зі здатністю налаштовуватися на емоції, мотивацію та інші соціальні сигнали, які інстинктивні для дітей, які не страждають на аутизм.
  • Читайте історії, щоб показати правильну поведінку в різних ситуаціях. Наприклад, прочитайте історію про дитину, яка сумує, і покажіть похмурий погляд чи сльози як приклад смутку, щоб допомогти дитині-аутисту навчитися розуміти емоції. Дитина може вчитися шляхом запам`ятовування. 6. 6

  Використовуйте фіксування, щоб полегшити процес навчання. Багато дітей-аутисти фіксують свою увагу на певних предметах і це можна вигідно використовувати в навчанні.
  • Наприклад, якщо дитина фіксує увагу на машинках, використовуйте їх у викладанні географії, "заїжджаючи" машинкою в різні країни.

 7. 7

  Не використовуйте довгі словесні команди. Це може привести до замішання, так як у дітей-аутистів часто є проблеми з розумінням послідовностей.
  • Якщо дитина вміє читати, запишіть інструкції.
  • Давайте інструкції невеликими кроками.

Поради

 • Не кричіть на дитину. У дітей, які страждають аутизмом, чутливі вуха. Крики тільки нашкодять. Наприклад, те, що для вас буде пошепки, для дитини з аутизмом буде звучати як звичайна розмова.
 • Намагайтеся використовувати забавні і творчі способи навчання дитини. Так буде краще, тому що діти з аутизмом більше реагують на такі способи. Для більш детальної інформації можете придбати такі книги:
  • (Для вас) "1001 ідея навчання і виховання дітей з аутизмом або синдромом Аспергера". Автори: Еллен Нотбом і Вероніка Зіск. Передмова від (людини з аутизмом) Темпл Грандін, доктора філософії.
  • (Для дітей) "Всі люди різні", написана і проілюстрована Фіоною Бліч.
 • Використовуйте дошки з вибором зображень, щоб у дитини був спосіб висловлювати свої бажання, якщо він не любить розмовляти.
 • Не повторюйте ім`я дитини-аутиста знову і знову і знову, якщо він не відповідає. Він може не розуміти того, що ви йому говорите.

Попередження

 • Завжди консультуйтеся з лікарем дитини, якщо у вас є які-небудь питання з приводу методів навчання.