Як бути, якщо ваш брат або сестра страждають аутизмом

Якщо ви це читаєте, значить, швидше за все, серед ваших рідних є аутист. Пам`ятайте про те, що як би вам не було складно в це повірити, аутизм доставляє їм не менше проблем, ніж вам, і той факт, що ця людина отримує більше уваги, не скасовує вашої важливості як особистості. Часто діти-аутисти можуть сильно діяти на нерви своєю поведінкою, так що дана інструкція покликана допомогти тим, хто відчуває з цим проблеми.

Кроки

 1. 1

  Вивчіть, що таке аутизм. Якщо ви тільки що дізналися, що ваш брат або сестра страждає аутизмом, вам знадобиться кілька тижнів, щоб звикнути до цього факту. Досліджуйте, що таке аутизм і як з ним справляються інші. Ті, хто краще розуміє природу цього явища, набагато краще з ним справляються.

 2. 2

 3. 3

  Поговоріть з ними. Тепер, звикнувши до цієї думки, вам потрібно навчитися з цим жити. В особливо складних випадках, люди, які страждають аутизмом, погано володіють мовним апаратом, і може здаватися, що вони говорять якусь нісенітницю, але вони НЕ дурні. Поговоріть з ними, як з другом. Якщо ваш родич здатний самостійно функціонувати на рівні свого віку, вам буде простіше з ним розмовляти. Не кричіть на нього. І не розмовляйте так, наче він немовля, це зачепить його почуття.

 4. 4

  Проводьте з ними час. Робіть те, чим би їм хотілося займатися з вами, навіть якщо це здається чимось дурним або незграбним. Ніколи ні за що не дозволяйте їм робити щось таке, що може зашкодити їм або комусь ще. В той же час, це ж ваш близька людина, просто дійте за обставинами. Якщо ваші друзі дізнаються про це і запитають, що ви робите, можливо, вам доведеться розповісти про те, що ваш брат або сестра - аутист. Буде корисно, якщо ви трохи розкажете їм про те, що це за хвороба.
 5. 5

  Допомагайте їм з домашніми завданнями. Більшості дітей, які страждають аутизмом, нелегко даються домашні завдання, і їм може знадобитися ваша допомога. Розмовляйте з ними м`яким заспокійливим тоном і не поспішайте. Якщо вони впадають в істерику через те, що щось не виходить, покличте когось із дорослих, щоб допомогти їм заспокоїтися. Пояснюйте все якомога простіше.

 6. 6

  Намагайтеся з ними ладнати. Діти, які страждають аутизмом, можуть іноді здійснювати незграбні вчинки, наприклад, говорити незнайомим людям, відповідь на питання, яке вони знають. Якщо ви задаєте їм питання і вони не відповідають, хоча ви знаєте, що вони знають відповідь, пам`ятайте про те, що навіть вчені до кінця не розуміють, що таке аутизм і як він себе проявляє. Все, що ви можете зробити в моменті, це заспокоїти їх. Рішення для різних ситуацій можуть варіюватися, виходячи з особливостей особистості.

 7. 7

  Навчіться розуміти особливості аутичної поведінки. Коли діти або підлітки, які страждають аутизмом, відчувають стрес, як правило, їх реакції відрізняються від звичайних. Найкраще, що ви можете зробити для них, це просто бути поруч і розмовляти спокійним тоном. Ваш аутична родич любить вас, навіть якщо це не дуже помітно. Вони і люблять вас, і потребують вас.

 8. 8

  Розвивайте розуміння і співчуття. Ваш родич не обирав бути аутистом, вам потрібно ставитися до нього, як до будь-якого іншого дитині в цьому віці. Діти, які страждають аутизмом, можуть говорити непристойні або не дуже тактовні речі. Вони можуть любити дивні запахи або відчувати дивні почуття. Це всього лише одна зі сторін вашого близької людини, і ви незабаром до цього звикнете. Не приймайте занадто всерйоз те, що вони говорять, вони можуть просто не розуміти, коли потрібно посидіти тихо і притримати думку при собі. Пам`ятайте, живучи з родичем, страждаючим аутизмом, і піклуючись про нього, ви стаєте сильною і великодушною особистістю. 9. 9

  Будьте з ними поруч. Це вкрай важливо. Якщо діти у вашій школі дізнаються про аутизм вашого родича, цілком імовірно, що вони почнуть його дражнити. Захищайте його і тіште, якщо він плаче. Ставтеся до нього так, наче це ваш кращий друг.

 10. 10

  Якщо ваш аутична родич трохи старше вас (приблизно на 1 рік), можливо, його поведінка буде здаватися вам нормальним, оскільки ви жили з ним з самого народження. Однак інші люди можуть висловлювати вам своє співчуття, а вчителі з легкістю ставити хороші оцінки, хоча ви і знаєте, що він нічого не робив. Всі будуть приділяти йому більше уваги, навіть якщо ви будете вчитися в кращих класах і тільки на відмінно. Вам потрібно просто прийняти цей факт, оскільки більшість людей мають не такі уявлення про аутичних дітей, як ви. Це просто факт. Навіть представлення ваших батьків будуть відрізнятися від ваших, бо вони не росли в сім`ї з аутистом.

Поради

 • Не забувайте: ніколи не потрібно підвищувати голос на них або навіть просто поруч з ними. Деякі аутичні діти відчувають сильний дискомфорт, якщо хтось підвищує голос, навіть якщо це адресовано не ним. Зберігайте спокій і проявляйте розуміння і співчуття.
 • Не розмовляйте з ними, `як з дурників`. Вони розумніші, ніж ви думаєте.
 • Розмовляйте з ними м`яко.
 • Не піддавайтеся ніяким страхам.
 • Існує ряд розроблених для аутистів дієт - досліджуйте варіанти.
 • Якщо поруч з ними виявляються ваші друзі, дайте їм також прочитати рекомендації щодо взаємодії з вашим рідним.