Як зустрічатися з колегою по роботі

Любовне спілкування з колегами по роботі трапляється дуже часто - як мінімум 40% опитаних зізнаються, що у них таке бувало. . І якщо це може трапитися у вас, то вам є про що задуматися. Відносини можна зберігати в таємниці, про них можна всім розповідати, але який би варіант ви не вибрали, слід враховувати наявність та інших людей навколо - співробітників і начальника. Романтичні стосунки на роботі можуть перерости в тривалу любов, але для цього їх потрібно вести з мудрістю і обережністю.

Кроки

 1. 1

  Будьте впевнені у взаємності до початку відносин. Ще до того, як ви натякаєте на відносини колезі вашої мрії, переконайтеся в тому, що вона зацікавлена у всьому цьому не менш вас. Щоб зрозуміти це, потрібно буде проявити кмітливість та інтуїцію, але воно того варто, тому що в іншому випадку ви можете повністю зганьбитися. І якщо ви все ще недостатньо добре познайомилися, не поспішайте і поспілкуйтеся ще деякі час перед тим, як пропонувати кудись сходити. Серйозних відносин потрібні міцні підстави. Також важливо, щоб у вас була збалансована життя - чи все у вас влаштовує у власному житті поза роботою? Якщо не всі, врахуйте, що бажання побудувати відносини на роботі може говорити про те, що ви ставитеся до неї надто серйозно, не залишаючи нічому іншому місця в житті. Бути може, саме з цієї причини ви і захотіли побудувати відносини на роботі. До ознак того, що ви подобаєтеся колезі, належить:
  • Вона часто знаходиться поруч з вами у позаробочий час - під час перерв або просто підходить до вас, щоб пожартувати або поговорити.
  • Колега запитує думку про щось, що не стосується вашої роботи. Це може служити ознакою, що вона шукає привід поговорити.
  • Колега регулярно вас хвалить. Або ж вона може хвалити когось іншого у вашій присутності, щоб зачепити вас. У такому випадку вона намагається змусити вас ревнувати і тим самим викликати інтерес!
  • Колега явно фліртує з вами.
  • Вона багато посміхається, посміхається, сміється над вашими жартами.
  • Ви повинні поважати і довіряти цій людині. Переконайтеся в тому, що ваші почуття - НЕ скороминущі і не є чуттєвим емоційним поривом.
  • Невелика, але важлива деталь - будьте впевнені, що колега незаміжня. Відносини на роботі досить складні. З емоційної і моральної точок зору дружину колеги може бути дуже складно і боляче залишитися одному.

 2. 2

  Подумайте про наслідки на роботі. Подумайте про те, як ваші відносини можуть позначитися на робочому процесі, зважте всі за і проти. Задумайтесь, як це позначиться на вашій репутації і подальших взаєминах, якщо роман розірветься, а вам потрібно буде продовжувати працювати разом. Якщо ви все одно бажаєте завести такі відносини, дивіться наступний етап.
  • Якщо ви хочете почати близькі стосунки з начальником або кимось, хто вище вас за посадою, подумайте, як це може позначитися на відносинах з іншими співробітниками? Деякі з них будуть думати, що вам надають протекцію, так що вам іноді потрібно буде мати справу з наслідками цього. Крім того, такі відносини можуть привести до вашого підвищенню по службі.
  • Чи дозволені подібні відносини вашим роботодавцем? Не всі роботодавці з розумінням ставляться до романтичних відносин між співробітниками, так що вас можуть перевести в інший відділ, понизити в посаді або навіть звільнити. Багато роботодавців і зовсім забороняють романтичні стосунки між звичайними співробітниками і начальством, бо це може призвести до погіршення робочої атмосфери. Пам`ятайте, що через стосунки не варто втрачати роботу. У конкретній ситуації вам може здаватися, що відносини важливіше, але насправді це може бути помилкою!
  • Чи зможете ви витерпіти плітки? Вони будуть неминучі.

 3. 3

  Запросіть колегу на побачення. Якщо ви зважили всі за і проти і переконалися, що ваші почуття взаємні, наберіться сміливості і запропонуйте їй кудись сходити разом. Підберіть правильне місце для пропозиції, не варто пропонувати цього, перебуваючи посеред офісу або повертаючись з наради. Запропонуйте сходити разом на обід, заплатите за колегу, посидьте разом в приватній обстановці, щоб вас ніхто не відволікав. Також можна запропонувати випити кави після роботи. Не варто робити пропозицію тоді, коли ви знаходитесь поруч з іншими співробітниками. Ви ще не знаєте, чим все це закінчиться, тому, чим менше людей навколо, тим краще.  • Якщо колега погодилася на побачення, можете порадіти і переходити до наступного етапу.
  • Якщо колега відмовилася, прийміть це і вибачитеся за непорозуміння. Завірте її, що ви більше не будете піднімати це питання, і не будете розповідати це іншим співробітникам. Залишайтеся професіоналом при подальшому спілкуванні з нею.
  • Не варто надмірно наполягати. Будьте легкі в спілкуванні і доброзичливі.

 4. 4

  Знайдіть спільні інтереси, крім роботи. Якщо спільним інтересом для вас буде тільки робота, ви можете стати конкурентами за посаду або підвищення, а це зруйнує відносини. Тому проведіть більше часу разом, щоб дізнатися про спільні інтереси, переконаннях і поглядах. На даному етапі пізнання один одного це дуже важливий момент, щоб визначити, чи будуть ваші відносини здоровими і тривалими або що варто їх скоріше припинити.
  • У невимушеній манері переведіть розмову на іншу тему, не стосується роботи. Після цього поступово перейдіть до більш серйозних тем - цінності, переконання і минулий життєвий досвід. Будьте гарним слухачем.
  • Жартуєте, щоб порушити мовчання. Спочатку робити це може бути незручно, але для переходу з режиму колег в режим коханців - гумор може бути відмінним помічником.
  • У міру впізнавання один одного уникайте пліток про колег. Це дріб`язково, крім того, ви поділитеся болючою інформацією про колег, а відносини можуть швидко закінчитися. Пам`ятайте, що на побаченні не прийнято обговорювати, хто як виглядає і як працює!

 5. 5

  Не розказуйте нікому про стосунки. Ніхто з вас ще не знає, як буде продовжуватися роман, а тому не варто про нього поширюватися. Якщо через кілька днів або тижнів ви розчаруєтеся у відносинах і вирішите їх розірвати, вам вдасться уникнути зайвих питань і продовжити жити звичайним життям. Розповісти співробітникам можна, якщо стосунки тривають більше місяця.
  • Не тримайте відносини в таємниці занадто довго. Варто знати, що рано чи пізно допитливі або догадливі колеги все одно все зрозуміють. Вони можуть побачити поцілунок крадькома, коли ви думаєте, що вас не бачать, і видадуть вас іншим. Тому, якщо ви впевнені, що ваші стосунки будуть серйозними, розкажіть іншим людям про них.
  • Якщо своїми близькими стосунками ви порушуєте правила компанії, будьте обережні. Знову-таки, рано чи пізно хтось дізнається, що ви разом, навіть якщо ви щосили намагаєтеся це приховати. Так що, якщо ви дійсно сильно хочете продовжувати свої відносини, розгляньте можливість переходу в інший відділ або навіть зміни місця роботи.

 6. 6

  Розкажіть співробітникам про ваші стосунки в стриманій манері. Якщо ви прийняли рішення поділитися цим (або ви просто повинні це зробити, коли вас застукали), розповідайте про це як про доконаний факт. Не потрібно ділитися подробицями, адже розповівши про них, ви будете виглядати безглуздо. Якщо ж існує конфлікт інтересів, виникне ризик вашій роботі. Крім того, не треба очікувати великої радості з боку співробітників. Звичайно, багато будуть приємно здивовані, але у деяких це викличе роздратування, тому що вони будуть вважати, що все це сильно заважає роботі. Нехай ваше пояснення буде скромним і простим, вже незабаром воно повинно забутися.
  • Перш ніж присвячувати в це інших співробітників, для початку найкраще розповісти начальнику. Розповівши в першу чергу йому, ви полестити, і якщо надалі виникнуть непорозуміння з іншими співробітниками, начальник зможе допомогти їх вирішити. Зробити начальника своїм союзником у такій ситуації - це хороше рішення.


  • Майте на увазі, що ваш роман з колегою може викликати серйозний дискомфорт у інших співробітників. На роботу ходять люди з різним світоглядом, багато хто сприймає роботу як нейтральна місце і ставляться до неї виключно професійно. Якщо раптово двоє співробітників перетворилися в ніжну пару, когось іншого це може образити, змусити відчувати себе скривдженим або відчуженим. Навіть ті, хто здаються терпимими на вигляд, можуть відчути дискомфорт, адже це порушує їх уявлення про правила поведінки на роботі і вдома.

 7. 7

  Чи не роїться про свої стосунки на роботі. Напевно на вас буде тиснути якийсь співробітник, який захоче дізнатися про початок відносин, про їх приємною осторонь і виникають між вами незлагодах. На роботі ви повинні залишатися професіоналом і не виставляти свої відносини на загальний огляд. На роботі потрібно застосовувати наступні правила:
  • Уникайте публічного вираження ніжних почуттів. Поцілунки, ласки і навіть обніманія не є ознаками професіоналізму, через них люди будуть ставитися до вас гірше.
  • Залиште ніжні висловлювання за дверима офісу. Якщо співробітник почує, як ви називаєте один одного «солодким ведмедиком» або «сонечком», йому напевно це не сподобається.
  • Хваліть не тільки свою кохану, але й інших людей в офісі. Люди будуть поважати вас за те, що ви можете хвалити всіх, а не тільки того, з ким зустрічаєтеся.
  • Бути може, вам двом дуже сподобається секс на роботі, але якщо інші співробітники дізнаються про це, вони будуть обурені, це може поставити вашу роботу під ризик. Не варто переносити такі особисті та інтимні справи на роботу, адже зал засідань, стіл переговорів і ксерокс не призначені для вашого сексуального задоволення, вони повинні використовуватися з робочою метою. Будьте розсудливі, а не пожадливі.

 8. 8

  Уникайте особливого ставлення будь-якого роду по відношенню до того, з ким зустрічаєтеся. Вам потрібно дуже постаратися, щоб показати всім, що в рамках робочого процесу ви ставитеся до всіх однаково. Інші будуть думати, що ви упереджені до своєї коханої. Особливе ставлення до коханої на роботі може викликати відчуження інших людей, це створить ворожо налаштовану середу. Добре до людей треба ставитися з-за їх здібностей, а не через особистих переваг.

 9. 9

  Ведіть себе професійно, якщо любовні відносини закінчилися. Деякі відносини неминуче завершуються або вичерпуються з часом. Залиште сварки, сльози, злість і т.п. дому та подбайте про те, щоб вести себе на роботі як можна більш професійно. Якщо ви по роботі спілкуєтеся зі своєю колишньою, залишайтеся ввічливі і професійні, люб`язно виконуйте свою роботу. Пам`ятайте, що проблеми виникають не через любовних відносин, а через переслідування, звинувачень і помсти, яка теж іноді має місце.

Поради

 • Не квапте події. Хорошим відносинам потрібно дати час, щоб вони виросли і стали міцнішими.
 • Не розказуйте багато про свою любов. Коли хтось розповідає про свої стосунки чи нареченій на роботі, а її при цьому немає поруч, це виглядає не дуже добре. Будьте скромні й стримані в оповіданнях про свої стосунки на роботі.
 • Розділяйте бізнес і насолоди, і все у вас буде добре.
 • Відправлення електронних листів сексуального змісту - це погана ідея. Звичайно, IT-фахівцям вашої компанії це може сподобатися, але іноді виникає необхідність розкривати електронну переписку як доказ сексуальних домагань, звільнення. Будьте розсудливі.
 • Будьте тактовні з іншими людьми. Тоді до вашого роману всі звикнуть, і ви зможете спокійно продовжувати стосунки.
 • Якщо ви все ще не розповіли співробітникам і при цьому берете відпустку в один і той же час і повертаєтеся з однаковим засмагою, будьте впевнені, що співробітники зрозуміють, що ви були разом!
 • Намагайтеся підтримувати зв`язок без використання робочої електронної пошти, робочого телефону і т.п. Якщо ваші особисті повідомлення будуть відкриті, це може створити проблеми.
 • Якщо вам не дуже цікава ця робота, але дуже важливі відносини, можете спокійно звільнитися. Але в кожному разі залишайтеся професіоналом, щоб про вас збереглося найкраще думку. Ймовірно, що серйозні ділові стосунки триватимуть довше, ніж спільна робота.
 • Якщо ви збираєтеся одружуватися, будьте ласкаві зі своїми колегами і запросіть їх на весілля. Це може призвести до підвищених витрат, але вам слід зберегти добрі відносини з ними.

Попередження

 • Втім, якщо ви проводите більшу частину життя на роботі, де ще можна познайомитися, якщо не там? Іноді сумісність між людьми проявляється, коли вони разом працюють, займаються улюбленою справою і хочуть продовжувати цим займатися. Не слід слухати тих, хто говорить, що роман на роботі - це погане явище. Багато з таких романів перетворюються в неймовірно здорові, динамічні і корисні відносин, які зроблять компанію набагато ефективніше. Вам потрібно залишатися розсудливим щодо того, що добре для вас, вашої кар`єри і людей, які вас оточують.
 • Будьте готові, що після розриву відносин ви будете бачити цю людину кожен день. Так що не будьте занадто грубі. Ведіть себе як завжди.
 • Деякі ваші співробітники можуть вести себе глузливо або у відкриту вороже. Вам потрібно бути готовим до цього, щоб відповідати з гумором і співчуттям.
 • Вам раніше доводилося ділитися історіями про свої сексуальні пригоди зі співробітниками? Цьому слід покласти край. Бути може, це й було весело, коли мова йшла про партнера, з яким ваші співробітники не знайомі особисто. Але якщо ваш партнер - це той, кого співробітники бачать кожен день, про все це вони чути не хочуть!
 • Якщо ви зберігаєте свої відносини в секреті, існує ризик зіткнутися з двома проблемами: вас рано чи пізно все одно розкриють і всі будуть засмучені, що ви переховувалися. Друга проблема полягає в тому, що ваші відносини не будуть розвиватися, адже в першу чергу ви будете захоплені всієї цієї секретністю. А це погана основа для тривалих і міцних відносин.
 • Пам`ятайте про правила, що існують на вашій роботі. Будь-які проступки можуть коштувати вам робочого місця.
 • Не варто забувати і про сексуальні домагання. Роботодавці ставляться до таких звинувачень дуже серйозно. Коли ви пропонуєте колезі сходити на побачення, не торкайтеся до неї, не намагайтеся поцілувати і не допускайте двозначних висловлювань. Коли ви вже почали відносини, у вас буде можливість проявити свої почуття таким чином. Але поки ви знаходитесь на роботі, не варто допускати дотиків і двозначних пропозицій. Крім того, вам слід знати, що в деяких випадках кинута коханка може подати на вас заяву про сексуальні домагання. Таке трапляється рідко, але все ж трапляється.
 • Майте на увазі, що іноді ви можете спитати захоплення своєю роботою із захопленням колегою. Якщо ви провели довгий час разом, завершуючи звіт або проект, ви можете звикнути до цієї людини і зблизитися, але це не означає, що ви готові бути разом.