Як навчити дітей подяки

Щастя - це навичка, якій можуть навчити своїх дітей батьки, а зв`язок між вдячністю і щастям дуже сильна. Люди, які витрачають багато часу на здійснення вчинків, що викликають подяку, безумовно, набагато щасливіші, тих, хто так не надходить. Ось кілька порад, які допоможуть вашій дитині бути щасливішими і впевненіше в собі, якщо ви навчите його висловлювати подяку регулярно.

Кроки

 1. 1

  Допоможіть вашим дітям скласти список всього того, що викликає у них почуття подяки. Наприклад:
  • Заведіть журнал подяки.
  • Накресліть сімейний список подяки і повісьте його на холодильник.
  • Зберіться ввечері за обіднім столом і нехай кожний з вас під час вечері назве щось, за що він вдячний комусь.
 2. 2

  Гідно оціните як дрібниці, так і важливі події. Подяка може бути так проста, як, наприклад, подяку за те, що народжений або за певні речі, такі як нова лялька, щеня або іграшка. Потренуйтеся висловлювати подяку з вашими дітьми за все вище перераховане.

 3. 3

  Практикуйтеся дякувати регулярно. Ви можете проробляти це щодня, проте дослідження показали, що, навіть якщо проробляти це раз на тиждень, все одно буде значний ефект і реальна користь.

 4. 4

  Нюхайте троянди. Насолоджуйтесь позитивними враженнями. Подібні заняття підсилюють приємні емоції, які ви відчуваєте. 5. 5

  Попросіть вашого дитини назвати 3 хороших події, коли укладаєте його в ліжко. Це повинно ставитися до подій, які сталися з ним протягом дня і до вчинків, які він зробив. Тоді він почне дивитися на все крізь призму подяки. Практикуйте цю рутину щовечора, і ваша дитина навчиться не поспішати, цінувати моменти і помічати явища, які будуть викликати в нього почуття вдячності.

 6. 6

  Напишіть лист подяки. Це більш насичена форма слова спасибі. Навчіть ваших дітей, як придумати і написати лист подяки, наприклад, вчителю чи члену сім`ї, який зробив щось для них і заслужив, тим самим, вдячність. Це навчить їх, що потрібно дякувати не тільки за щось матеріальне, але за те, що людина реально зробив. Допоможіть дітям скласти такий лист - вони можуть продиктувати, а ви записуйте. Поговоріть з дитиною, нехай він пояснить, за що конкретно вдячний. Потім віддайте лист дитині, нехай віднесе його адресату і прочитає в слух.

 7. 7

  Не наклеюйте ярлики вашим дітям. Коли ми говоримо, що наші діти талановиті в чомусь, то ми укладаємо цей талант в граніт і вселяє собі, що це якість незмінно. Це породжує феномен "фіксованої установки", що означає, ми впевнені, що таланти чи здібності наших дітей у них від народження. Вони не придбали, а отримали свої здібності при народженні. Поміняйте таку установку і подумайте про розвиваючої установці. Тоді ми навчимося цінувати зусилля, докладені для досягнення чогось, трохи більше.
  • Приклад "фіксованої установки": `` Ти відмінно здав цей іспит. Можливо, ти дуже розумний. "
  • Прикладом "розвивається установки" може служити фраза: Ти відмінно здав іспит. Ти, ймовірно, дуже старався ". Такий вираз дає дитині опору, на яку він може покладатися.

 8. 8

  Модель подяки і вдячності. Скажіть: Дякую ... або "Я вдячний ...." члену сім`ї, другу або комусь ще.

Що вам знадобиться

 • Журнал або зошит.