Як прошити буклет

Ви зробили будинку буклет і вам потрібно його прошити? Дістати до корінця буклету звичайним степлером може виявитися нездійсненним завданням, але, так само, як і дві ручки, наявні у вашого степлера, існує, як мінімум, два способи зробити це за допомогою побутових засобів. Якщо ви прошиває велика кількість буклетів або дуже тонкий буклет, ймовірно, ви захочете заощадити час, купивши спеціальний степлер, мова про який піде нижче.
Метод 1 з 3: використовувати звичайний степлер і картон

 1. 1

  Підкладіть вниз шар гофрованого картону або іншого захисного матеріалу. Цей метод являє собою прошивку буклету через м`який матеріал, а потім ручну прошивку буклету скобами. Ви можете використовувати гофрований картон, пінопласт або будь-який інший матеріал, досить м`який для того, щоб скоби вільно входили без прикріплення. Використовуйте тільки той матеріал, який вам не шкода зіпсувати.
  • Якщо вам потрібно прошити багато буклетів, можливо, ви віддасте перевагу метод спеціального степлера.
  • А якщо у вас немає ніяких відповідних матеріалів, і у вас тонкий буклет, спробуйте метод двох книг.

 2. 2

  Покладіть свій буклет на картон обличчям вниз. Переконайтеся, що всі сторінки знаходяться по порядку і на одній лінії. Зверху повинні бути не внутрішні сторінки, а обкладинка, інакше вам буде важко скласти буклет після прошивки.

 3. 3

  Потягніть дві ручки степлера в протилежні сторони. Затисніть верхній важіль в області стику, а не голівки, що випускає скоби. Використовуйте іншу руку, щоб притримувати підставу і зробіть рукою рух вперед. Дві частини степлера повинні розійтися.

 4. 4

  Поставте степлер по центру буклету. У центрі буклету повинні опинитися 2-4 рівномірно розташовані скоби, щоб вийшов корінець - це залежить від розміру буклету і того, наскільки міцний буклет вам потрібен. Кожна скоба повинна йти в тому ж напрямку, що і корінець (вертикально, коли оброблений буклет призначений для читання) для того, щоб ви могли складати аркуші паперу вдвічі навколо скоб, що не порвавши сторінок. Поставте свій степлер згідно з даними вказівками.

 5. 5

  Натисніть на головку степлера, щоб випустити скоби. Так як ви прошиває папір через гофрований картон або інший м`який матеріал, ви можете не почути характерний звук степлера, до якого звикли. Сильно натисніть і відпустіть і підійміть ручку степлера.

 6. 6

  Обережно підніміть буклет і ретельно огляньте скоби. Швидше за все, скоби частково приєдналися до нижньої частини картону. Повільно підніміть буклет, акуратно витягаючи два зубці скоби, що застрягли в картоні, але можливо вам доведеться відігнути скобу пальцем перед тим, як ви її витягніть.
  • Якщо скоба міцно прикріплена до матеріалу, цей матеріал занадто вузький для використання в цих цілях. Зніміть скобу антистеплер, потім спробуйте зробити це з більш товстим гофрованим картоном.

 7. 7

  Просмикніть зубчики скоб крізь папір. Після зняття скоби з підстилки ви повинні побачити два зубці, які стирчать крізь папір, але не складені. Зігніть їх у напрямку один до одного вздовж довжини корінця. Ви можете використовувати свої пальці, діючи акуратно, щоб не напоротися на гострий кінець, або ж розкласти папір на плоскій поверхні і обережно забити їх будь-яким твердим предметом.

 8. 8

  Виконайте те ж саме з скобами. Знову розташуйте буклет на картоні і підготуйте степлер до того, щоб прошити наступну частину корінця. Постарайтеся вибудовувати скоби по одній лінії якомога рівніше.

Метод 2 з 3: використовувати звичайний степлер і дві книги

 1. 1

  Використовуйте цей метод для того, щоб прошити тонкі буклети. Цей метод не вимагає ніяких спеціальних матеріалів, але він підходить тільки для тонких буклетів, зроблених з декількох аркушів паперу. Ваш степлер повинен бути досить потужним, щоб випустити скобу через буклет, коли за ним немає ніякої опорної поверхні, тому не використовуйте іржавий або легко заїдають степлер.
  • Якщо вам потрібно прошити багато буклетів, можливо, ви захочете заощадити енергію, скориставшись методом спеціального степлера.

 2. 2

  Покладіть дві великі книги поруч один з одним. Виберіть дві книги, висота яких абсолютно однакова, коли вони горизонтально лежать на столі. Покладіть їх на стіл або іншу тверду поверхню, залишивши між ними крихітну щілину. Щілина повинна бути широка рівно настільки, щоб там помістився буклет, і скоби не зачіпати книгу- 1.25-2.5 см (1/2 або 1 дюйма) має вистачити.

 3. 3

  Покладіть свою стопку паперу на книги обличчям вниз так, щоб її центр височів над інтервалом між ними. Переконайтеся в тому, що всі сторінки знаходяться по порядку і на одній лінії, потім покладіть стопку паперу на дві книги. Центр обкладинки повинен бути розташований прямо над інтервалом.

 4. 4

  Потягніть два важелі степлера в протилежні сторони. Потягніть два важелі в протилежні сторони. Якщо відірветься обкладинка (відкривши скоби), прикріпіть її назад і спробуйте ще раз, міцніше притримуючи її важелем по краях.

 5. 5

  Притримуйте папір на місці і направте верхній важіль степлера на корінець. Притримуйте папір руками або поклавши важкий предмет наверх з кожного боку. Поверніть степлер так, щоб головка була повернута до центру буклету, куди ви хочете вставити першу скобу. Залежно від розміру буклету вам може знадобитися від 2 до 4 скоб, рівномірно розташованих по лінії корінця.

 6. 6

  Швидко натисніть на головку степлера. Так як під корінцем немає нічого, крім повітря, вам доведеться швидко натиснути на степлер, щоб він випустив скоби. Притримуйте папір, щоб бути впевненими в тому, що степлер її НЕ стягне. Не тисніть занадто сильно, інакше папір порвется- слід діяти сильними, але швидкими рухами.

 7. 7

  Зігніть зубці дужок. Візьміть стопку паперу і подивіться, чи пройшли скоби крізь папір. Якщо це так, то все, що вам потрібно зробити - це зігнути зубчики дужок у напрямку один до одного. Ви можете зробити це своїми пальцями, щоб не напоротися на гострий кінець, або ж обережно забити їх будь-яким твердим предметом.
  • Якщо скоби НЕ проткнули всю стопку паперу, можливо, у вас не такий потужний степлер або ви недостатньо сильно натиснули. Спробуйте ще раз, притиснувши книги один до одного і переконавшись у тому, що папір міцно затиснута, коли ви протикає її скобами. 8. 8

  Виконайте те ж саме з скобами. Продовжуйте до тих пір, поки в корінці не опиниться достатньо скоб, щоб міцно тримати папір, коли ви зігнете її для виготовлення буклету. Зазвичай достатньо 3, але для особливо товстих і довгих буклетів може знадобитися 4 або більше скоб.

Метод 3 з 3: використовувати спеціальний степлер

 1. 1

  Купуйте степлер з осьової або обертається голівкою. Якщо ви часто прошиває буклети, вам дійсно варто вкласти кошти в один з цих видів степлеров. Осьові степлери - це звичайні великогабаритні степлери, які можуть дістати до корінця буклету, поставивши скоби в потрібному напрямку. Степлери з обертається голівкою коротше, але мають важіль, який може обертатися, щоб випустити скоби в правильному напрямку. Для буклетів підійдуть обидва види.
  • Осьові степлери іноді називають Буклетний степлерами або степларамі з великим вильотом.
  • Переконайтеся в тому, що «глибина просвердлених отворів» йде по всій ширині сторінки вашого буклету (для осьових степлеров).
  • Перевірте, яку максимальну кількість сторінок може прошити цей пристрій. Пам`ятайте, що потрібно рахувати кількість аркушів паперу, а не пронумеровані сторінки прошитого буклету.

 2. 2

  Зберіть свій буклет. Перед прошивкою переконайтеся в тому, що всі сторінки знаходяться по порядку і на одній лінії.

 3. 3

  Визначте, скільки дужок потрібно вставити в корінець буклету. Зазвичай вистачає двох (це стандарт), але залежно від розміру вашого буклету може вистачити і одного або вам знадобиться три або чотири. Якщо вам потрібно більш ніж одна або дві скріпки, то для того, щоб було легше, ви можете зробити невеликі позначки олівцем в тих місцях, які слід прошити. У міру накопичення досвіду вам буде легше.

 4. 4

  Покладіть свій буклет обкладинкою наверх. Помістіть його в спеціальний степлер таким чином, щоб його середня частина йшла по одній лінії зі степлером і щоб з двох сторін степлера були поля однакової ширини.

 5. 5

  Натисніть на важіль степлера в тій області корінця, куди ви хочете випустити скоби. Коли важіль степлера буде стояти рівно, тисніть на кінець верхньої ручки степлера до тих пір, поки не почуєте, як скоби проходять крізь папір. Виконайте те ж саме, проходячи степлером по всій довжині корінця, і прошийте його, вставивши потрібну вам кількість скоб. Зазвичай вистачає двох або трьох скоб.

 6. 6

  Переконайтеся, що всі скоби стоять правильно і рівно. Якщо якась із них не проткнула папір або стоїть нерівно, витягніть їх і вставте заново. Для цього слід акуратно відігнути кожен кінець скоби, щоб вона стала рівною, потім витягнути її через отвір, зроблений степлером.

Поради

 • Якщо сторінки лежать нерівно, ви можете використовувати інструментальний або канцелярський ніж для того, щоб їх обрізати.
 • Осьовим степлером можна прошити такі великі предмети, як адресні книги, подарункові набори, гаманці і так далі. Врахуйте це, якщо ви не впевнені, яким степлером скористатися.
 • Деякі офісні верстати можуть роздруковувати та прошивати буклети- якщо вам потрібно зробити багато копій, ви можете придбати модель з професійною функцією «зроби сам» (DIY).
 • Якщо ви виробляєте велика кількість буклетів, можливо, буде краще скористатися послугами копіювального салону, щоб роздрукувати і прошити їх. Щоб зробити це професійно, знайдіть поліграфію з верстатом для прошивки документів.

Попередження

 • Не беріть степлер за головку, коли його ручки розділені. Беріть його за стик, який знаходиться між двома важелями.

Що вам знадобиться

 • Степлер (звичайний або осьовий)
 • Скоби
 • Папір

Для роботи зі звичайним степлером:

 • Дві великі книги
 • Гофрований картон, пінопласт або інший м`який матеріал