Як порахувати амортизаційні відрахування за патент

Патенти дозволяють винахідникам і їх партнерам, у яких є ексклюзивні права, виробляти і продавати свій винахід. Воно має бути новим і корисним. Патент є нематеріальним активом компанії, він має такі ж особливості і властивості, як копірайт, торгова марка, франшиза, державна ліцензія, природний ресурс, амортизується майно або капітал. На патент можна отримати права тільки на обмежений період часу. Вартість патенту залежить від тривалості його дії, а також ступеня корисності в житті. Патенти не видаються на термін більше 40 років. Щоб порахувати амортизаційні відрахування за патент, можна використовувати просту формулу, таку, як і для інших нематеріальних активів. Ми розповімо вам в цій статті, як порахувати вартість нематеріальних активів і амортизаційні відрахування.

Кроки

 1. 1

  Знайдіть вихідну вартість самого патенту. У цьому прикладі вихідна вартість патенту становитиме 100 000 $. Вихідна вартість патенту залежить від типу винаходи, на який видається патент (у порівнянні з іншими раннє винайденими схожими товарами).
 2. 2

  Вам необхідно вказати термін придатності патенту. Наприклад, наш патент видається на 10 років.

 3. 3

  Розділіть значення вихідної вартості патенту на кількість років, на яке він видається. Результат - це амортизаційна виплата за патент: 100 000/10 років = 10 000 доларів на рік.

Поради • Вартість патенту набагато більше вихідної вартості амортизаційних виплат. Є також витрати на подачу заяви на отримання патенту, різні юридичні витрати, витрати на тестування винаходи і так далі. Додаткові витрати зазвичай відбуваються кожні 3.5, 7.5 і 11.5 років. Вони необхідні для того, щоб продовжити термін придатності патенту. Також необхідно сплатити заяву на отримання патенту. Все залежить від кількості заяв, пов`язаних з певним винаходом. Зазвичай подача заяви варто 400-1000 $ і більше. Заяву можна подати за допомогою адвоката або спеціального патентного агента.
 • Не можна амортизувати товар, у якого є певний економічний рентабельний термін служби. Можна оцінити значимість винаходу під час подачі заяви на продовження терміну патенту. Якщо активи не втрачають своєї значущості, ви будете залишатися власником патенту протягом певної кількості часу. Неамортизована вартість нематеріальних активів невизначеного терміну дії буде зараховуватися на інший рахунок, що відноситься до власності товару чи обладнання. Приклад неамортизованого активу невизначеного терміну придатності - сервіс або програма для завантаження цифрової музики на комп`ютер. Поки такий сервіс надається на взаємовигідних умовах, він залишається у вашому володінні і патент не змінюється.