Як винайти що-небудь

Редагувати користувачем Rborovyk, Arina.Iv, Mkorobeynikov і ще одним іншим

Твердо переконані в тому, що можете створити що-небудь, що змінить життя багатьох людей? Тоді чого ви чекаєте ?! Дотримуйтесь цих кроків, щоб створити свій власний винахід і представити його всьому світу.
Метод 1 з 3: Уявіть свій винахід

 1. 1

  Пошук ідей. Першим кроком до створення унікального і корисного винаходу є ідея. Визначте свою область знань - про що ви знаєте найбільше? Що вам найбільше подобається? Для того щоб винайти щось, ви повинні мати широку базу знань з даного предмету. В іншому випадку, у вас може бути відмінна ідея, але ви не будете знати, як її реалізувати.
  • Складіть список речей, які вас цікавлять. Сюди можуть входити хобі, професія або речі, якими ви займаєтеся щодня.
  • Для кожного виду діяльності або предмета потрібно скласти список поліпшень, які можуть претендувати на звання винаходи. Наприклад, можлива різновид якогось предмета, або заняття, або додаткові функції.
  • Складіть значний список. Краще мати занадто багато ідей, ніж занадто мало, тому продовжуйте список до тих пір, поки остаточно не закінчаться всі можливі варіанти.
  • Тримайте блокнот завжди при собі, щоб в будь-який момент додавати в нього нові ідеї. Зберігання всіх ідей в одному місці істотно полегшить вам життя і приведе в порядок наявні дані, а також дозволить згодом переглядати свій список.
  • Не квапте процес пошуку нових ідей. Натхнення не вдарить громом з неба, може знадобитися кілька тижнів або місяців, перш ніж ви придумаєте щось геніальне.

 2. 2

  Визначтеся з ідеєю. Склавши список всіляких ідей, виберіть кращу з них для винаходу. Тепер ви можете приступити до обмірковування деталей проекту. Намалюйте кілька ескізів або те, як ви собі уявляєте ваш винахід, а потім врахуйте декілька речей.
  • Що ви можете додати, щоб поліпшити цей предмет? Що особливого є у вашому винаході, що люди без сумнівів віддадуть йому перевагу в своєму житті? Чим ваш винахід так велико?
  • Подумайте над змінами, які можна зробити. Які частини вашого винаходу є зайвими або непотрібними? Чи є спосіб зробити його більш ефективним і дешевим для виробництва?
  • Обміркуйте всі аспекти свого винаходу, включаючи всі необхідні матеріали і деталі того, як воно буде працювати. Записуйте всі свої думки в блокнот, щоб ви могли пізніше повернутися до них.

 3. 3

  Займіться дослідженням винаходи. Коли ви будете впевнені у своєму винаході і врахуєте всі необхідні деталі, вам слід зайнятися його дослідженням, щоб переконатися, що воно дійсно унікально. Якщо схожа річ вже була запатентована, тоді ви не зможете почати масове виробництво або запатентувати її.
  • Пошукайте в інтернеті продукти, які мають схоже опис з вашим винаходом. Якщо у вас вже є назва для свого винаходу, займіться також його пошуком, щоб переконатися, що воно не використовувалося раніше.
  • Відвідайте магазини, які продають товари, схожі на ваш. Подивіться, чи немає у них схожих товарів, а також запитаєте працівників магазину, чи не збираються вони продавати їх у найближчому майбутньому.
  • Рушайте найближчим патентне бюро. Тут ви зможете зробити повноцінний пошук патентів на будь-які винаходи, схожі з вашим. Ви також можете попросити співробітників або консультантів допомогти вам у вашому пошуку.
  • Здійсніть ретельний якісний пошук, щоб упевнитися, що на ринку товарів немає нічого подібного вашому винаходу.

Метод 2 з 3: Патентування винаходу

 1. 1

  Ретельно інвентаризують свій винахід. Вам не обов`язково потрібно бути першим, хто придумав цю річ, щоб отримати патент, але вам в будь-якому випадку необхідно задокументувати детальну інформацію про винахід, включаючи його технічні характеристики і можливе використання.
  • Записуйте весь процес створення винаходу. Почніть з того, як до вас прийшла ідея, що надихнуло вас, скільки часу це зайняло і чому ви хочете це зробити.
  • Складіть список всіх речей, які необхідні для створення, тобто список комплектуючих і матеріалів.
  • Складіть звіт про своє дослідження - про те, що ви не виявили на ринку продуктів, схожих на ваш за задумом і дизайну, які були б вже запатентовані. Вам потрібно довести, що ваш винахід унікально, щоб отримати патент.
  • Визначте комерційну вартість вашого винаходу. Необхідно заплатити певну суму для отримання патенту в разі, якщо ви не користуєтеся послугами патентного адвоката. Перш ніж платити цю суму, підрахуйте комерційну вартість вашого винаходу і потенційну виручку з його продажу. Так ви зможете визначити, наскільки потенційна виручка більше патентних витрат.
  • Створіть малюнок свого винаходу. Можливо, для отримання патенту потрібно ескіз або технічний малюнок предмета. Якщо ви не вмієте малювати, то можете попросити друга або родича допомогти вам у цьому.

 2. 2

  Скористайтеся послугами патентного адвоката. Хоча це може бути дуже затратно, але його допомога неоціненна. Основне його завдання - це допомогти вам в отриманні патенту та вирішенні всіх спірних питань.
  • Патентні адвокати завжди можуть дати поради, грунтуючись на останні зміни в патентних законах, щоб ви завжди мали свіжу інформацію.
  • Якщо хтось порушить ваш патент вже після того, як ви його отримаєте, ваш адвокат допоможе вам законно вирішити цю проблему або подати до суду, якщо необхідно.


  • Якщо ваш винахід знаходиться в категорії "технології", патентний адвокат допоможе визначити, чи не знаходяться схожі технологічні винаходи в процесі розробки в інших компаній. На сьогоднішній день технології є однією з найбільш швидко розвиваються сфер життя, тому отримати патент в ній набагато складніше, ніж в інших.

 3. 3

  Зробіть попередню заявку на патент. Попередня патентна заявка вказує на те, що ваш винахід знаходиться на стадії отримання патенту. Це означає, що ніхто інший вже не зможе скопіювати вашу ідею, поки ваша патентна заявка обробляється.
  • Цей крок необов`язковий, однак він позбавить вас від можливого розчарування, якщо хтось прямо перед вами встигне запатентувати таку ж ідею, як у вас.
  • Вам буде потрібно заплатити суму в розмірі $ 65- $ 260, залежно від діяльності, якою ви займаєтеся, і предмета, який ви хочете запатентувати.

 4. 4

  Подайте заявку на патент. Розібравшись з усією інформацією стосовно вашого винаходу, вам необхідно скласти патентну заявку. Для цього ви можете звернутися до відповідного офіс. Просто заповніть всі необхідні поля і надайте всю потрібну інформацію, перш ніж відправляти заявку.

Метод 3 з 3: Зробіть ваш винахід реальністю

 1. 1

  Створіть прототип. Коли ваш патент набуде чинності, саме час почати виробництво робочої моделі винаходи. Не переживайте з приводу дорогих матеріалів або трудомісткого процесу, просто зробіть модель з наявних коштів.
  • Вам не обов`язково створювати свій прототип з тих же матеріалів, що і для масового виробництва, за винятком, якщо в цьому є необхідність.
  • Якщо ви не можете своїми зусиллями створити прототип, ви можете звернутися в компанію з пропозицією зробити його для вас. Однак це може бути досить затратно, тому постарайтеся зробити прототип самі.

 2. 2

  Зробіть презентацію. Маючи патент і прототип на руках, ви вже на шляху до успіху! Наступним кроком є створення презентації, яка висвітлює всі переваги вашого винаходу. Ви можете показувати її потенційному виробникові і покупцеві, в тому числі можна створити різні версії презентації для різної цільової аудиторії.
  • Переконайтеся, що ваша презентація виконана на професійному рівні - незалежно від того, яким чином ви її створювали. Ви можете зробити її у форматі відео, документа PowerPoint або наживо, використовуючи презентаційну дошку.
  • Використовуйте багато корисної інформації, діаграми і зображення. Обов`язково затроньте технічні характеристики вашого винаходу, його використання та його переваги в довгостроковій перспективі.
  • Хоч це і не обов`язково, але ви можете найняти графічного дизайнера, щоб створити вражаючу презентацію. Чим більш візуально цікавою вона буде, тим більший інтерес проявлять виробники і покупці.
  • Переконайтеся також, що ви ретельно опрацювали свою презентаційну мова. Недостатньо мати гарні графіки та зображення, крім цього вам потрібно бути ще й хорошим оратором. Необов`язково записувати мова виступу - ви можете написати короткі тези, але майте уявлення про те, про що ви хочете сказати на презентації, а також підготуйте відповіді на можливі запитання, які можуть бути задані.

 3. 3

  Презентуйте свій винахід виробнику. Знайдіть місцевих виробників, які створюють товари, схожі на ваш, і зверніться до них з проханням виробляти ваш товар. Швидше за все, спочатку вам потрібно буде послати їм лист, що пояснює, хто ви і що ви від них хочете.
  • Отримавши відповідь на ваш лист, підготуйте свою презентацію. Вам, найімовірніше, потрібно буде піти до них в компанію і презентувати свій винахід, пояснивши, що саме ви від них хочете.
  • Залиште їм копію своєї презентації та необхідну інформацію, щоб вони могли переглянути її і після того, як ви підете.
  • Подумайте над тим, як ваш винахід принесе користь не тільки людям, але і принесе багато прибутку виробникові. Вони люди бізнесу, такі ж, як і ви, і хочуть знати, що вони отримають, якщо почнуть з вами співпрацювати.

 4. 4

  Почніть виробництво. Уклавши угоду з виробником, почніть масово виробляти його! Хоча спочатку краще виробляти товар в невеликих обсягах (обговоріть це з компанією-виробником), ви в кроці від виробництва сотень тисяч примірників свого винаходу.

 5. 5

  Рекламуйте свій винахід. У вас все готово: патент, прототип, виробник, нарешті ваш винахід почали масово виробляти. Знайдіть спосіб рекламувати його, щоб максимізувати прибуток.
  • Зустріньтеся з місцевими бізнесменами та менеджерами торгових точок, щоб обговорити спільний продаж вашого товару. Ви можете показати свою презентацію, щоб пояснити, ніж співпраця з вами може бути корисно для їхнього бізнесу.
  • Створіть рекламу своєму винаходу. Найміть місцевого графічного дизайнера для створення зображень і відео, які зацікавлять людей в покупці вашого продукту!
  • Знайдіть багато різних способів реклами. Газети, телебачення, місцеві радіо-станції здатні за певну плату рекламувати ваш продукт.
  • Поширюйте продукт серед ваших друзів і родичів. Знайомство близьких людей з вашим винаходом допоможе інформації про нього досягти нових потенційних покупців.
  • Проводьте різні конференції, семінари, покази та бізнес-ярмарки. Дізнайтеся ціну проведення таких заходів у вашому регіоні.