Як отримати патент в Індії

Якщо ви відбувся винахідник або подає надії винахідник, то у вас має бути накопичилося багато питань в голові, перед тим, як продати ваш винахід, наприклад, як отримати патент на мій винахід? Патентоспроможний Чи мій винахід? Чи можу я запросити патент сам? І так далі. Є кілька основних керівних принципів, уже відомих патентним практикам, які допоможуть винахідникам. Ця стаття допоможе винахідникам і підприємцям.

Кроки

 1. 1

  Спочатку запитайте себе: «Задокументовано / записані Чи деталі мого винаходу в лабораторній книзі?» У лабораторних записах повинна бути вся інформація, що стосується вашого винаходу, така як область винаходу, опису того, що воно з себе представляє і як працює, в чому переваги винаходу, що супроводжуються ескізами, малюнками або фотографіями. І що ще більш важливо, кожна сторінка вашої лабораторної книги має бути датована і підписана уповноваженою / вищим за посадою особою. Ця інформація важлива для розкриття винаходу патентного повіреного / патентному агенту, щоб отримати патент. Ви можете бути схвильовані, тому повідомте про ваш винахід друзям або третім особам, але майте на увазі, що у вас повинні бути належні правові документи такі як угоду про нерозголошення до того, як ви розкриєте свій винахід.
 2. 2

  Перевірте, чи є ваш винахід патентоздатним. Не всі винаходи можуть бути запатентовані. Наприклад, винаходи у сфері сільського господарства, садівництва, процеси лікування, рослини, тварини, бізнес методи, алгоритми, математичні методи, психічні акти, традиційні знання або винаходи в галузі атомної енергетики не можуть бути запатентовані в Індії згідно з розділом 3 індійського патентного акту. Крім наведеного вище списку винаходи в галузі програмного забезпечення є делікатній темою дискусій, і якщо говорити конкретніше, то комп`ютерна програма сама по собі не є Патентоспроможним в Індії. Однак, в інших юрисдикціях програмне забезпечення є патентоздатним.

 3. 3

  З`ясуйте чи відповідає винахід вимогам. Крім того, що ваше винахід не потрапляє до списку не патентуються винаходів, воно має задовольняти таким вимогам як новизна, неочевидність і можливість промислового виробництва, які повинні бути обговорені в деталях. Думку з патентоспроможності можна отримати від тих осіб, які спеціалізуються в області одержання і застосування патентів винахідниками. Підпишіть угоду про нерозголошення з цією людиною до розкриття винаходу для проведення патентного пошуку, щоб дізнатися його патентоспроможність. 4. 4

  Вирішіть, патентувати чи ні. Після аналізу патентоспроможності ви будете в змозі вирішити, чи слід захистити винахід патентом чи ні. Якщо винахід не є патентоздатним, ви можете не приступати до процедури отримання патенту, в іншому випадку, вашим наступним кроком буде складання патентної заявки на винахід. Патентна заявка повинна бути написана в зазначеному порядку до подачі в патентний офіс Індії. У тому випадку, якщо ваш винахід на початковому етапі, ви можете подати попередню заявку на видачу патенту, і потім протягом 12 місяців з дати подачі, ви зможете відправити звичайну заявку на патент.

 5. 5

  Чекайте. Патентна заявка буде опублікована через 18 місяців з дати її першої подачі. Якщо ви хочете прискорити придбання патентного захисту, надішліть запит на ранню публікацію і заявка буде опублікована протягом місяця з дати відправлення запиту. Наступним кроком буде подання запиту на експертизу і оператор призначить за вашою заявкою патентного експерта, щоб він ретельно вивчив ваш винахід на предмет патентоспроможності. У ході патентного дослідження, експерт надає патентне висновок, в якому він може послатися на відповідний прецедент, який може звести нанівець отримання патенту на заявлене винахід. Винахідник повинен проаналізувати висновок разом з агентом для того, щоб відповісти на патентне висновок, приводячи значущі аргументи на користь патентоспроможності винаходу. Після подолання заперечень, виставлених експертом, заявка потрапляє в список на дозвіл видачі патенту і потім дозвіл розміщується в патентному бюлетені.