Як виступати в жанрі стендап

У артистів розмовного жанру дуже цікава професія. Вони можуть нести на сцені повну ахінею, і ця нісенітниця саме те, що подобається публіці.

Кроки

 1. 1

  Запишіть текст 5-хвилинного виступу. Записуйте те, що здається смішним, і ви впевнені, що інші люди зрозуміють жарти. Можете подивитися виступи відомих гумористів, але чим більше ви орієнтуєтеся на інших, тим менше оригінальності у ваших виступах. Можете запитати про нові анекдотах у друзів, а потім трохи розтягніть жарт, щоб надати їй особливого шику. Ви могли помітити, що деякі гумористи здатні розсмішити публіку практично будь темою. Ви також можете обіграти ситуації, які сталися з вами, і в їх число обов`язково додати парочку страшних історій.

 2. 2

  Знайдіть сцену для виступу. Доведеться посуетіться, щоб показати себе публіці. Слід бути готовим догоджати потрібним людям - записати їх у друзі на Фейсбук, підлабузнюватися і т.д. На цей етап може піти якийсь час, оскільки в крутих клубах виступи розписані надовго наперед. Якщо жодне з таких закладів не може прийняти вас, пошукайте інші варіанти. Можна виступати на конкурсах самодіяльності, в школах і будь-яких інших місцях, де можна постати перед публікою ... Налаштуйтеся на смішну хвилю. Жартуйте з усіма оточуючими, навіть якщо це незнайомець, з яким ви зіткнулися в супермаркеті. Наприклад, ви обидва потягнулися до одній банці з ананасами. Вибачитеся і розкажіть якийсь анекдот, сенс якого пов`язаний з цією ситуацій. Підійде будь жарт, яка першою прийде в голову. Вам потрібно навчитися поширювати навколо себе смішну атмосферу. Якщо анекдот не спрацює, спробуйте перевести тему на щось інше, наприклад, пожартувати про секс, якого у вас не було. Хто знає, можливо, перед вами один із власників клубу, якому якраз зараз потрібен гуморист. Тому гумор і позитивне ставлення до кожної людини має стати правилом.

 3. 3

  Репетируйте. Вивчіть матеріал назубок і попрактикуйтесь розповідати його. Спочатку це може здаватися незручним, але тільки так ви зможете оцінити, як ваш виступ сприймається на слух. Більшість комедіантів репетирують на самоті або тільки перед власником клубу. Намагайтеся не запрошувати на репетиції друзів, оскільки вони можуть роздзвонила ваші жарти, позбавивши виступ солі ... Праця дозволяє домогтися досконалості, чи не так? Але вчиненого досконалості можна досягти тільки досконалим працею. Якщо практикуватися без наполегливості, можна взагалі не практикуватися.

 4. 4

  Переконайтеся, що публіка чує все, що ви розповідаєте зі сцени. Слухаючи різних гумористів, зверніть увагу, як голосно вони розповідають свої жарти. Придивіться, на якій відстані потрібно тримати мікрофон. Ніколи не кричіть, навіть якщо публіка здається тупий. Ваш крик доб`є їх остаточно, а біль у вухах тільки погіршить настрій!

 5. 5

  Дотримуйтеся тимчасових рамок, так ви завоюєте довіру для виступу в інших клубах. Багато гумористи носять годинники з Вібробудильники, щоб не чекати явного звукового сигналу про закінчення виступу.

 6. 6

  Заведіть зошит для запису інформації про своїх виступах - дата, про що ви розповідали, як пройшов виступ. Такий щоденник дозволить виглядати крутим, коли хтось захоче запросити вас виступити. Дайте відповідь: «Гм, мені потрібно подивитися свій графік», і в цієї людини виникне думка: «А цей хлопець, напевно, користується популярністю». Просто, але ефективно, а головне - спрацьовує кожен раз!

 7. 7

  Перепишіть заново будь-які фрагменти, які можна зробити смішніше. Будьте по-справжньому критичні до оцінці своєї творчості. Якщо щось здається кострубатим, перепишіть текст або викиньте цей фрагмент взагалі. Дійшовши до кінця тексту, повторіть цю процедуру ще раз.

 8. 8

  Попросіть більш досвідчених артистів оцінити ваш виступ. Поставтеся до цього серйозно і будьте готові прийняти все, що вам скажуть (але не забувайте, що це тільки особиста думка, яке можна проігнорувати). Якщо щось не подобається, запитаєте чому, і спробуйте використовувати всю кмітливість, щоб виправити текст в потрібному напрямку, зберігши оригінальність.
 9. 9

  Будьте готові до каверзним реплік із залу. Це означає, що потрібно вміти вести себе, як безневинне немовля, навіть якщо комусь із публіки не подобаються ваші жарти. Людина із залу може не вважати вас смішним, оскільки ви не зірка першої величини. Звичайно, ніхто й не розраховує на виступ екстра-класу за такою ціною квитків. Відомі гумористи часто піднімають плату за вхід, щоб відсіяти таких жартівників, але навіть зірки можуть зустрітися з людиною, яка готова висміяти що завгодно заради хвилинної слави. Початківець комедіант повинен бути готовим протистояти критиці як звичайних задирака, так і тих, хто готовий піти на все, щоб привернути до себе увагу. Удару можна очікувати після кожної жарти, яку публіка не прийняла. У таких випадках у вас є три варіанти відповіді. Перший - просто ігнорувати зауваження і продовжувати виступ, ніби нічого не сталося. Молодим юмористам слід дотримуватися цієї тактики, поки вони не можуть розпізнати, на чиєму боці симпатії решти публіки. Другий і третій варіант передбачає відповідну реакцію. Можна зробити зневажливий відповідь або спробувати пожартувати над зауваженням та / або самим жартівником. Намагайтеся не переходити на особистості, це сприймається некрасиво. Найкращим буде відповідь, який залишає за вами моральну перемогу. Ваша репліка повинна залишатися короткою і позитивною. Можливо, після виступу вам прийде в голову ще кращий варіант відповіді. Запам`ятайте його, щоб використовувати для свого захисту в майбутньому. Просто дивно, наскільки часто на своїх виступах доводиться стикатися з одними і тими ж образами.

Поради

 • Вірте в те, що ви вважаєте смішним.
 • Постарайтеся виробити і використати свій особистий стиль виступів.
 • Будьте оригінальним, ніякого плагіату.
 • Завжди носіть з собою щоденник з записами про виступи. У смішному настрої вам може прийти в голову відмінна жарт. Записуйте все, що можна буде озвучити зі сцени. Записуйте все точно, кожне окреме слово прикрашає жарт.
 • Залишайтеся собою, слухайте поради, і ризикуйте.
 • Проведіть власний вечір у стилі відкритого мікрофону або вечора гумору в кафе, книгарні, якомусь клубі чи іншому місці. Запропонуйте виступу відомим комікам. Можливо, хтось із них захоче протестувати свої нові задумки. Ввічливість і повагу до заслужених юмористам забезпечить вам безкоштовні поради, а також можливість виступити у вільному місці на їх концертах.
 • Якщо ви не використовуєте мікрофонну стійку, відсуньте її в сторону. Якщо є можливість, поставте її десь позаду себе.


 • Щоб менше турбуватися про реакцію публіки, запросіть на свій виступ одного. Це має бути людина, чиєї думки можна довіряти. Нехай він чесно розповість свої враження: у чому ви змогли блиснути, а де виглядали непоказно, який текст викликав особливе враження, а які моменти краще переробити. Якщо у вас є такий друг, він надасть неоціненну допомогу.
 • Якщо люди не сміються там, де належить, це ваша вина (майже завжди).
 • Пам`ятайте, що передражнювати людину, яка щось сказав вам, це не смішно.
 • Веселіться на своїх виступах!
 • Окремі якості можна підтягнути на курсах. Навички проведення презентацій, генерування ідей, вміння встановити зв`язок із залом та інші здібності можна освоїти на навчанні, але справжня майстерність приходить тільки завдяки виступам перед живою публікою. До того ж, вартість таких курсів може бути високою (це залежить від кваліфікації інструктора), причому вам можуть нав`язати однобоке думку щодо того, що є смішним.
 • Найчастіше відвідуйте виступи гумористів в рідному місті. Вітайтеся зі швейцаром в клубі, давайте щедрі чайові в гардеробі, а якщо вдасться поговорити з приїжджим гумористом, запросіть його провести час разом (запросіть сходити в кіно).

Попередження

 • Посміхайтеся і зберігайте веселий настрій, але НІКОЛИ не смійтеся над власними жартами, навіть якщо публіка в цей час заходиться від сміху. Можете трохи хохотнуть, але не втрачайте фокус свого виступу.
 • НІКОЛИ і ні за яких умов не використовуйте матеріал інших гумористів!
 • НЕ говорите безперервно про свою кар`єрі, якщо у вас за плечима всього кілька місяців виступів.
 • Більшість публіки погано сприймає жарти про жорстокість. Звичайно, відомі коміки можуть додавати небезпечні обороти, щоб додати своїм виступам особливий смак, але це дозволено тільки професіоналам. Відкладіть такі жарти, поки не станете твердо на ноги.
 • Чи не приставайте ні до кого з публіки, не маючи на це його згоди (і навіть бажання). Приниження і гумор - це різні речі, і публіка з ненавистю ставиться до тих, хто висміює її.
 • Не сприймайте кар`єру артиста розмовного жанру в якості короткого шляху на телебачення. Більшість гумористів виступають вживу, лише зрідка потрапляючи на екрани. Деякі за всю свою кар`єру удостояться тільки одного короткого сюжету в анонсі подій культурного життя, не більше.
 • Вам не потрібно виступати поза сценою. Ви не вразив інших коміків.
 • Ніколи не вступайте в перепалку з тим, хто зробив їдке зауваження. Ваше відповідь - це те, на що він розраховує. Не варто підживлювати сили своїх противників, тому просто ігноруйте такі репліки.
 • Шокування публіки не завжди смішно.
 • Якщо вам не пропонують платні концерти після кількох років виступів, постарайтеся знайти себе в чомусь іншому, наприклад в написанні дитячих книг або віршів.